• mersinde yediğim yeni lezzet. bildiğimiz tantuni böyle dilimleniyor ve üstüne yoğurt dökülerek servis ediliyor. bir nevi beyti ambiyansı yakalanıyor. arada bir değişiklik olsun diyenlere öneririm. pozcu'da salih usta güzel yapıyor.
  • bunun icatçısı, sanırım mert tantuni'de garson olarak çalışan ve sonrasında, pozcu'daki kusumato sokağında kendi dükkanını açan salih usta'dır. şimdilerde hasan usta'da da mevcuttur yoğurtlu tantuniden ve giderek yayılmaktadır.
  • tantuninin hasına hakaret olan yiyecektir. mersin'de bunu hiçbir yer güzel yapamıyor ve yemesi de toplum içerisinde zor oluyor. tamam güzel ve yeni bi şeyler katmak isteniyor lakin bari bunu şehrin adı ve kültürüyle anılan bi yemeğe yapmayın.
  • 1 hafta önce kadıköy'de gördüğüm ve kendi kendime " yıllardır tantuni yiyicisiyim böyle tantuni görmedim" dememi sağlayan tantuni çeşidi. yakın zamanda denemek istiyorum.
  • bir çeşit souvlaki denemesi.
  • ketçaplı iskender döner kadar absürt bir yiyecektir. tavuk tantuniden sonra tantuniye yapılmış ikinci hakarettir.
  • varlığından haberdar olmadan yaptığım müthiş lezzet.

etler küçük küçük dilimlendikten sonra yağ, sirke, su, domates salçası, biber salçası karışımında bir süre bekletilip yavaş yavaş pişiriliyor.

lavaşın üstüne ince bir katman halinde sarımsaklı yoğurt sürülüyor. pişen et yoğurdun üstüne konulup pul biber, kekik ekleniyor ve dürüm yapılıyor.

nefis.
  • müthiş bir kültürsüzlük örneği, işin aslına özüne ihanet. lahmacuna ketçap sıkan ve kebabı pilav ile yiyen zihniyetin ürünü medeniyetsizlik. hele bir de yoğurtlu tavuk tantuni duydum tüylerim diken diken oldu. yemeyin yedirtmeyin
  • insanların istediği yemeği istediği gibi yeme hakkına sahip olduğunu gözler önüne seren adeta bir gurme turnusolü yiyecektir. henüz yemedim. ancak görgüsüzce, inatla güzel olduğunu savunuyorum. lanedolsun sana medeniyet pis kaka!
  • normal tantuni hiç yememiş biri olarak bir arkadaşımın tavsiyesiyle denemiştim. gerçekten muhteşem bir görüntüsü var. tadı da çok iyi. normal dürüm tantuni dilimlere ayrılıyor. üzerine yoğurt, maydanoz, yağda yakılmış pul biber ekleniyor. şiir gibi :) etle aram pek olmadığı için ben tavuklu yoğurtlu tantuni denemiştim. tavuklusu gayet iyiydi bu şekilde. tavsiye ederim.

1
    2
    3

artık durmalıyım :)
hesabın var mı? giriş yap