• bilgisayar oyunları yüzünden bir sene kaybedip, 23 yaşında mezun olmuştum...
    keşke biraz daha oynayıp 2 sene kaybetseymişim...
  • 1991 yılında 21 yaşında mezun oldum.sene kaybımın olmaması o yıllarda benim için çok önemliydi.şimdi pek bir şey ifade etmiyor olmasa da olur yani.
  • 22 yaşımda 5 yıllık fakülteyi bitirdim. tam 8 senedir de mezunum. hem faydasını gördüm hem zararını fakat biraz daha akıllıca davransaydım eğer şimdi bambaşka mevkilerde olabilirdim. hayat yanlışıyla da doğrusuyla da devam ediyor. geçmişe takılmaya çok da gerek yok.
  • belli bir alanda turkiyenin en büyük şirketlerinden birinde çalışıyorum, ben dahil neredeyse kimse 22 yaşında mezun olmamış. herkes okulu belli bir süre uzatmış ama bu uzatmayı batak oynayarak değil, gönüllü projelerde çalışarak, kendini geliştirerek yapmış. sonuç olarak onemli olan yaş değil, baş diyorum. ha bir de ben hep 40 yaşına gelince gençliğimi güzel hatırlamayı 3 kuruş fazla maaş almaya yeğleyen biri olduğumdan ayrıca mutluyum ki üniversite hayatım dolu dolu geçti
  • 90 doğumluyum. liseden sonra 1 yıl da hazırlık olmasına rağmen fakülteden mezun olduğumda 21 yaşındaydım. 1 yıl kaybım olmasa 20 olacaktı.
    1 sene sonra evlendim. 1 sene sonra da ilk çocuğumuzu kucağıma aldım.

hayat planlamam ömrümün en verimli dönemlerinde maksimum şekilde çalışıp, yaşlılıkta daha rahat bir hayat temposuyla devam etmek.

ama bu konuda babamın eline su dökemem. 19 yaşında üniversite devam ederken evlenmiş. 20 yaşında baba oldu. 32 yaşında da hacca gitti.
  • yaştan dolayı yetki almakta sıkıntı çıkartır. ama 30 yaşına geldiğinizde 7-8 yıllık tecrübeli bir insan olarak tecrübenin önemli olduğu projelerde öne çıkabilirsiniz.
  • 21 yasinda mühendislik fakültesinden mezun oldum, yaklasik 11 senedir calisiyorum. bizim ülkemizde normal bir durum olsa da yurtdisinda 32 yasindayim, 11 senedir calisiyorum" dediginizde nasil olabilir diye bi sasiriyorlar, kendileri üniversiteyi genelde 25-26 yasinda bitirip üstüne bir de mutlaka master yapiyorlar, ise basladiklarinda baya otuzlarina merdiven dayamis oluyorlar. bizler o anlamda daha avantajliyiz. ama bazen de sizin tecrübenize sahip 40li yaslardaki is arkadaslarinizin yaninda sizi yasinizdan ötürü pek iplemeyebiliyorlar.
  • 20 yaşımda mezun oldum. kısa dönem askerliğimi yapıp işe girdiğimde halen 20 yaşımda idim
  • net bir şekilde söylüyorum mallıktır.
  • lise 3 yılken ortalama 17 yaşında üniversiteye gidip 21 yaşında mezun olunabiliyordu mis gibi. bu salak sistem neden bize vurdu ? hı ?
hesabın var mı? giriş yap