şükela:  tümü | bugün
  • yaştan dolayı yetki almakta sıkıntı çıkartır. ama 30 yaşına geldiğinizde 7-8 yıllık tecrübeli bir insan olarak tecrübenin önemli olduğu projelerde öne çıkabilirsiniz.
  • 21 yasinda mühendislik fakültesinden mezun oldum, yaklasik 11 senedir calisiyorum. bizim ülkemizde normal bir durum olsa da yurtdisinda 32 yasindayim, 11 senedir calisiyorum" dediginizde nasil olabilir diye bi sasiriyorlar, kendileri üniversiteyi genelde 25-26 yasinda bitirip üstüne bir de mutlaka master yapiyorlar, ise basladiklarinda baya otuzlarina merdiven dayamis oluyorlar. bizler o anlamda daha avantajliyiz. ama bazen de sizin tecrübenize sahip 40li yaslardaki is arkadaslarinizin yaninda sizi yasinizdan ötürü pek iplemeyebiliyorlar.
  • 27 yaşında mezun olmuştum. ben ilk senemi okurken lise arkadaşlarım mezun oluyor veya son senelerindeydiler. o zamanlar biraz canımı sıkmıştı bu durum(ne acelem varsa) ama şimdi düşününce iyi yapmışım diyorum. eğer geçindirmeniz gereken bir aileniz veya başka sebepten para ihtiyacınız falan yoksa çok mantıksız bir olay erkenden mezun olmak. illa çalışacaksanız part-time çalışın iş hayatını görünce zaten üniversite ortamının değerini daha iyi anlıyorsunuz. iş hayatı denen rezilliğin içine ne kadar geç girilirse o kadar iyi aman diyim.
  • net bir şekilde söylüyorum mallıktır.
  • 22 yaşımda yaz okulundan sonra mezun olup 1 hafta sonra atandım.şuan 5. yılımı bitiriyorum.
  • kişinin yaşamına pek bir artı katmayan durum. önemli bir kriter değildir.
    o da bi şey mi ; aramızda 6 yıl eğitimi 23 yaşında bitirenler mevcut.
    (bir arkadaştan biliyorum)
  • bir sene ile kacirdigim durum.

21 - lisans mezunu

26- yüksek lisans mezunu

32- doktora mezunu

sonrasında biraz yavaşlama oldu ama biraz da mecburiyetten.
  • yurt dışına çıkmak isteyenler için oldukça pozitif bir etki yaratır.ne kadar genç iseniz ülkeler o kadar ılımlı bakıyor.
  • hazırlık okumasaydım 20 yıl 10 ay yaşımdayken mezun olacaktım
  • 22 yaşında mezun oldum. 4 yıllık iş tecrübesiyle katıldığım başlıktır. erken mezuniyet iyidir.