• melih gökçek'in kanalından açıklanan gelişme.

kendisi için diğer başkanların aksine seçilmiş bir başkan bir kişinin lafıyla görevden alınıyor falan diyemeyeceğim, zira ankara'nın seçilmiş başkanı mansur yavaş'tır.
  • bir istifa açıklamasıdır.

ya ben mi çok gerizekalıyım, bazı şeyleri anlayamıyorum, herkesin benden sakladığı birşey mi var anlayamıyorum.

seviniliyor. niye seviniliyor ki çözemedim? yani bu adam "arkadaş ben şöyle şöyle hatalar yaptım, bu görevi layıkıyla yerine getiremedim" diye istifa etmiyor ki, sadece bir kişi istedi diye istifa ediyor, bir kişi. geri kalan 79.999.998 kişi hiç önemli değil, sadece o bir kişi istedi diye istifa etti. ne hale düştüğümüzün, şu dünya üstündeki değerimizin ne olduğunun farkında mısınız?

yerine "kardeşim mansur yavaş, biz geçen seçimde bir halt etmişiz, kusura bakma, bu makam senin hakkınmış, buyur geç" mi denilecek yahu?

bu adama en çok isyan edecek olanı buydu, o da gitti işte, bi tane biatçı sığır oturtulacak oraya herşey yeniden taksim edilecek.

gerçekten niye seviniliyor? çok samimiyim, birisi bana mesaj yoluyla anlatsın, neden seviniliyor, şaka yapmıyorum.
  • melih de basaramadi... bu nasil bir dikta ki hic bir sekilde karsi gelinemiyor ?

nedir ya bu "bedelini agir oderler" dediginiz bedel ?

nedir bu "geregini yapariz" cumlesindeki "gereken" ...

istifa etmeseydi ?
  • şükür namazının kılınışı

bir nimete kavuşan veya sıkıntıdan kurtulan kişi abdest aldıktan sonra ” niyet ettim allah (c.c.) rızası için iki rekat şükür namazı kılmaya ” diye niyet ettikten sonra iki veya dört rekat namaz kılar ve secdede allah’a (c.c.) şükreder ve edebildiği kadar dua eder.
  • devrimin kendi çocuklarını yemesi olayı. fransız ihtilali'nde de böyle oldu. iran devrimi'nde de böyle oldu. bizde de böyle oluyor. tabi arada bir fark var. oralarda gerçekten devrimler oldu. bir şeyleri yıkıp, devirip yerine iyi kötü yeni bir şey inşa ettiler. bizde ise durum farklı. ortada aslında devrim falan yok. devrimcilik oyunu var. evcilik oynamak gibi. eskiyi yıkmaya güçleri yetmedi. büyük bir dirençle karşılaştılar. atatürk devrimlerinin yıkılamayacağını anladılar. o yüzden de var olanın üzerine kaçak kat çıktılar. yani yaptıkları gecekondu devrimi gibi bir şey oldu. yakında bina bu yükü taşıyamayıp olduğu gibi yıkılacak. ortada sadece enkaz kalacak. yani melih gökçeklerin falan bir önemi yok. bina zangır zangır titriyor. zaten bu titreme sesini duyanların bir kısmı binayı terketti. onlar yurtdışına gidenler. bir kısmı ise enkazdan daha kolay çıkartılırım diye binanın dış duvarlarına doğru koşturdu. herhalde onlar da sakin ege kasabalarına yerleşenler falan. bir kısım bina sakini de yanına çantasını aldı. içine suyunu, düdüğünü, fenerini koydu. beklemeye başladı. bunlar da bilinçli ama elinden hiçbir şey gelmeyen insanlar. yani biz muhalifler. bir de " bina çoh sağlam, diğer binalar bizi çekemiyi, kıskaniyi" diyen tipler var. zaten apartmandaki çoğunluk da bunlarda olduğu için binanın güçlendirmesi falan da yapılamıyor. onlar için melihmiş gökçekmiş farketmiyor. duble asansörleri var ya, onlara yetiyor. o yüzden bu kadar sorun varken gökçek'in istifası "binayı maviye mi boyayalım, pembeye mi boyayalım" sorusu kadar anlamsız.
  • ahmet hakan'in kehaneti tuttu,
    kendisi haftasonlari haberleri sunmadigindan gokcek'in bir cumartesi gunu istifa edecegini ve kendisine bunu sunma zevkini tattirmayacagini soylemisti.

ek: ahmet hakan, cumartesi gunu bu haberi sunmasiyla ilgili anket baslatmis
  • rezil oldu denilmiş de;

70 yaşında ama dert yok, tasa yok hala 40 yaşında gibi dinç. torununun torununun torununun torununun torununun 7 göbek ötesine dahi hiç çalışmasa bile krallar gibi hayat sürdürecek bir servet...

böyle rezil olmaya can kurban.
  • önce sincapadam, şimdi gökçek : (((

e noldu ankara akp seçmeni? patladı mı elinizde 20 yıllık oylar? kimseye yedirmediğiniz gökçek'i elinizden bakın kim aldı? çoğunuz buna da seviniyor, hatta "reis'in gücüne bak be" gibi muhabbetler okuyorum, ne diyeyim.. o da biraz sizin şeref, haysiyet, karakter durumunuzla alakalı.
  • merakla beyaz tv'yi açtığımda nicolas cage'in bize iki martini ver dediğini duydum.

edit: "belki belediye başkanı olurum, bu kanalizasyon benim, kral benim diyor." şimdi de. filmin adı snake eyes bir mesaj mı veriliyor lan.. shshsh
  • ilk yerel seçimde akp ankara'yı kaybedecektir.
hesabın var mı? giriş yap