• dell, asus gibi firmaların üretimine başladığı, ancak tuhaf şekilde sadece mat ekran seçeneği sundukları nane. ulan zaten 4k yayın yok ortalıkta, 4k film desen bildiğim sadece hobbit var. ben bu aleti oyun ve grafik tasarım için istiyorum ve her ikisinde de canlı, belirgin renklere ihtiyacım var.

sen tutup da insanları ihtiyaçlarının aksi yönünde alışverişe zorlarsan, pazarlama konusunda gerçek bir epic fail'a imza atmış olursun. hal böyleyken ben senin yaptığın sikimsonik mat ekranlı ölü götü gibi monitörüne 3000 lira bayılır mıyım, tabi ki hayır.

edit: mat ekranın cidden renklerin canlılığıyla hiçbir ilgisi yokmuş :) ;
    http://www.youtube.com/watch?v=cnopzkhjmzk

anlayan-anlamayan gelip yazıyor arkadaş..
  • 4 katlı yüksek birimle gelir. 3840 x 2160 piksel görüntü kalitesinde yayın verir. 1080p özelliğine sahip bir televizyonun en az iki katı kadar yüksek görüntü kalitesine sahiptir.
  • 2-3 sene icinde yayginlasacak teknoloji.

ahanda bi tanesi burda ; samsung 4k monitor
  • hayatımı kolaylaştıran alet. asus 28 inc 4k 60hz monitor kullanan biri olarak işimi inanılmaz derecede kolaylastirmistir. bilgisayarımda 10 ayrı pencere açarak hepsini net bir şekilde ekranda görmek müthiş bir deneyim.
  • şimdiye kadar kullandığım monitör neymiş diye düşündürten. pratikte multi-tasking için ideal ama gidecek yolu var gibi. yine de pencere oraya, pencere buraya, her yere pencere!

eğer benim gibi hdmi veya dvi ile bağlayıp 60hz alamadıysanız dp ile bağlayıp monitör ayarlarından dp'yi 1.2 yapın.(philips için geçerli bu, baya uğraştım bulana kadar)
  • multitasking için ideal, oyun için facia. besleyecek ekran kartı şu aşamada pek yok, belki 980 ti ve titan serisi. o yüzden monitörü şimdilik kaldırıp full hd'ye dönme kararı aldım. 5 yıl sonra bu entry'e bakıp gülersiniz.
  • bir adet örneğine, dell 27'' p2715q, modeline yakın zamanda sahip olduğum monitör. siz de benim gibi günde 10 saat bilgisayar ekranına bakıyorsanız gözünüzden değerli değil hiçbir şey, patlatın gitsin. macbook prodaki retina kalitesine çok çok yakın bir kalite sağlıyor. benim gözüm ayırt edemiyor farkı ama muhakkak keskin gözleri ile ayırt edebilenler olacaktır. 27''de retina elde etmek için 5k almak gerekiyor ama fiyatlar çok uçuk. 4k benim işimi fazlasıyla görüyor, düşünenlere kesinlikle tavsiye ederim.
  • @nice suit merhaba.
    bu monitörü almayı düşünüyorum. yalnız, bir çok yorumda back light bleeding sorunu olduğunu yazmışlar. yani siyah rengi tam karanlık olarak gösteremiyormuş. bazı alanlarda gri yada mavimsi bir arka plan ışığı görünüyormuş. buda rahatsız edici olsa gerek. siz deneyebildiniz mi acaba ? ben bu ekranı en çok autocad de çizim yapmak için alıyorum. autocad çalışma alanı zemini siyah olduğundan dolayı, bu konun önemli.
  • eğer ki geleceğin teknolojisi buysa front-end developerların acilen adaptasyon süresine geçmesi gerekmekte. ne kadar responsive tasarım yaparsanız yapın, 1080p için tasarladığınız internet siteleri 4k monitörlerde küçücük gözüküyor.

eğer sitenizin genişliğini 100% olarak ayarladıysanız(bootstrap'teki container-fluid için de geçerli) 1080p'den büyük ekranlar için media breakpoint ekleyerek maksimum genişlik vermenizi tavsiye ederim. böylece içeriğiniz her tarafa dağılmaz ve kullanıcı odağını tekrar optimize edersiniz.
  • saka gibi ama $300 altina dusmekte bu aralar. dolayisiyla 32" 1080p ekranlar da $200 ve altina rahatlikla bulunmaya basladi. aradaki fark cok olmadigi icin 4k ekran eskisi kadar son kullanicidan uzak degil. buradan yola cikarsak gelecegin degil, simdinin teknolojisi halini almakta bir suredir.
hesabın var mı? giriş yap