• fransiz insaat isçisi...
  • 2 yıl boyunca her gun izleyenlerin olduğunu öğrendiğim film. naaptiniz ya tamam moralin bozukken izlersin nothing hill , amelie, 50 first dates , annie hall, 500 days of summer (bakın yazıyorum da film değiştirin diye bunaltmayin kendinizi diye) ama her gun dedin abim sen, naaptin!
    neyse ben bu filmde de aglicak yer buluyorum aynı yerde fix ağlıyorum hep. yann tiersen sevdik onun sayesinde de.
  • fransızların artık milli kimliklerine geçmiş hüzünlerini, melankolik yaşamlarını ve aşkseverliklerini bir bütün halinde bakılırsa çok güzel yansıtmış harikulade film. yann tiersen'in müzikleri de gerçekten muhteşemdir. gayet basit bir senaryo ile nasıl mükemmel bir film çekilir konusunda ders gibi izlenmelidir. gerçekten insanı yaşama sevinciyle dolduran bir başyapıt.
  • insanın yüzünde kocaman bir gülümseme bırakan eser.
  • bu filmi belki en az 5 kere izledim, bu film çok hoşuma gidiyor ama neden bu kadar çok sevdiğimi bir türlü bulamadım.

belki klasik pastel renklerde bir fransız filmi olduğu için, belki hikayesi yumuşak ve tatlı olduğu için, belki de hayatta hâlâ amelie gibi insanların varolduğunu ümit ettiğim içindir. bilemiyorum altan bilemiyorum.

güzel film, izleyin.
  • basit bir senaryoyu ayrıntılarda sürükleyici hale getirip masalımsı bir anlatıma kavuşturan kahraman, bu filmin görüntü yönetmenidir.
  • durgun geçmeyen nadir fransız filmlerindendir. ınsana mutluluk ve özgüven aşılar. hayat güzeldir tadında geçer ki öyle bir repligi var diye hatırlıyorum. anlaticinin ses tonu da cok hosuma gitmişti.
  • müzikleriyle birlikte insana mutluluk aşılayan bir film. bir antidepresan. bir de küçük bir tespitim var filmle ilgili. filmin müziklerinden biri, hokkabaz'ın müziğine çok benziyor.

amelie
    hokkabaz
  • ''bayım,siz bir sebze bile olamazsınız çünkü enginarın bile kalbi vardır.'' gibi sümük bir repliği her yerde gördüğümden soğuduğum filmdir.
  • benzer işler: görsel

the double life of veronique (1991)
    fallen angels (1995)
    amélie (2001)
hesabın var mı? giriş yap