• fugitive modelinde vibram taban yoktur ama bu halde bile yaz kış günlük arazi şartlarında anca 3.5 sene sonunda topuk kısmından aşınmaya başladı meret eskimiyor giymekten sıkıldım taşa betona tekme atıyorum parçalansın diye. tam bir f/p ürünü. alın, yaşlanana kadar giyin.
  • elit bir outdoor markasıdır. 2007 de aldığım asolo botumu hala tepe tepe kullanmaktayım. ayak üşümedikçe kış rahat geçer kulağınıza küpe.
  • temelleri 1946 da atılmış italyan bot üreticisi. afganistan ve ırak gibi coğrafyalarda görev yapan amerikan askerlerinin de başlıca tercihi olan fugitive modelini 5 senedir kullanmaktayım. şehir içi kullanım için biraz fazla sert ve botun alışma süreci komple deri botlar kadar olmasa da biraz uzunca. araziye çıktığınızda ise size konfor ve dayanıklılığı aynı anda sunuyor.

5 sene sonunda botun eva olan orta tabanı kısmen kurudu ve ufak bir yerden açılarak parça parça dağıldı. eva malzemenin ister rafta dursun ister her gün giyilsin dayanım süresi 5 yıl kadar olduğu için normal karşıladım. taban değişimi için distribütör olan kutupayısı firmasıyla görüştüğümde botun italyaya gidip tabanlarının değişip geri gelme işinin 50€ taban+60€ kargo =110€ tuttuğunu öğrendim. bu da yaklaşık yeni bir bot fiyatına geldiğinden %30 indirimle yeni bir asolo bot teklif ettiler. distribütör firmanın yaklaşımı ve ilgisi tekrardan aynı markaya yönelmem için geçer sebep oldu.
  • dağcılık ve doğa sporlarının mercedesidir.
  • herşey karda yağmurda giyilebilecek su çekmeyen bir bot arayışımla başladı. ilk dechatlondan quechua marka olanlara baktım bir iki bilene sordum, mellerler the northfaceler, salamonlar, columbialar derken en beğendiğim tasarıma sahip olanlar bu markada ancak gel gör ki vardığımız noktada fiyatlar dudak uçuklatmadı dudağı komple botoxladı. fakat aldım plakasını.
  • müthiş trekking botları üreten firma. 7.senesine giren botumda sadece toz toprak var. sıfır aşınma. karda, toprakta, suda aşırı rahat ve konforlu.

ama asfaltta giyeyim, uzun yürüyüş yapayım derseniz bir o kadar ayak ağrıtır.

amacına uygun kullanmak gerekli.

not: vibram taban buzda aşırı kayıyor.
  • italya'da bir yerleşim bölgesi. birde çok güzel bir outdoor ayakkabı markasıdır asolo.
    asolo botlarının dil kısmına bakılırsa bir koordinat göze çarpacaktır. bu koordinatı google earth e girerseniz direk italya'daki asolo bölgesine gideceksiniz.
  • şimdiye kadar kullandığım en rahat ve sağlam trekking ayakkabılarını üreten firma. bir alıştınız mı başka ayakkabıları giymek attan inip eşeğe binmiş hissi verebilir. fiyatını kesinlikle hak eder.
  • çok kaliteli trekking botları üreten firma.

üzerinden vinç geçse dahi çok az zarar görecekmiş hissi veriyor.
    türkiye'deki dağıtım ağlarını güçlendirmeleri gerekiyor.
hesabın var mı? giriş yap