• redaktif.com sitesinin yayinladigi mektuptur.

http://redaktif.com/…k-mektup-ilk-kez-yayinlaniyor/

edit : dogruysa 2. inonu savasina dair ayrinti tarihi yakar yikar. bir de inonu hatrina ataturk'un yolsuzluklara goz yumdugunu da gozlemleyebiliyoruz.

tabi dogruysa.
  • "... günde 3-4 paket sigara, 15-20 fincan kahve, 1 de büyük rakı içiyorum." dan sonrasini okumadim.

edit: (bkz: #62237757)
  • (bkz: ismö/pdy) okuyunca içimi cız ettiren mektup. dost ve silah arkadaşının hançeri, ata'nın canını çok yakmış.
  • sondaki imzayı görünce, sahte olduğu ayan beyan ortada olan belgedir. zira o imza atatürk' ün ölümünden sonra bir sanatçı tarafından oluşturulmuştur.
  • atatürkün iki büyük devirdikten sonra kaleme aldığı mektup. sonunda gel lan kerhaneci ismet üpüjem falan demiştir.
  • feyktir. mektuba atatürk gibi başlanmış kezo gibi bitirilmiş.
  • islamcı -muhafazkarlar ne zaman siyasi konjonktür gereği atatürk'e yanlasa mutlaka ismet inönü'ye bok atmaları gerekir. bu itibarla (bkz: zamanlaması manidar) diyeceğim ve inanmadığım mektup.

üstte paylaşılan mektup aslı atatürk'ün yazısı veya çok benziyor. yalnız ifadeler bugüne ait, kaldı ki vasiyetinde ismet inönü ve refik saydam'ın çocuklarının eğitim giderlerini bile düşünen atatürk, aynı adama böyle küfürden beter mektup yazar mı ?
  • (bkz: ismet kim ki)
  • orjinalliğini ciddi anlamda sorguladığım mektuptur. işi bilenler tarafından incelenmesini çok önemli buluyorum çünkü içeriği oldukça enteresan. atatürk ile inönünün arasının son dönemlerde özellikle çok iyi olmadığını biliyordum ancak atatürkün üslubunun çok dışında bir mektup bence bu.

neredeyse hiçbir gazeteciye güvenmiyorum ve bu habere de septik yaklaşıp incelenmeden ciddiye alınmaması taraftarıyım.

her şeye rağmen, eleştirdiğim bazı kararları olsa da, atatürk ile o rakı masalarından birinde oturup, çocuk gibi çenemi avuçlarıma dayayıp arada da efendi gibi rakımı yudumlayarak, konuştuğunu dinleme hayalim baki kaldı. "saray"a adım atmak ise kabuslarımda yine.
hesabın var mı? giriş yap