• bakırkoy incirli dikilitas mevkinde 1974 yılından beri hizmet veren aksam saatlerinden itibaren sabahın ilk saatlerine kadar önünde uzun araba ve insan kuyrukları oluşan gece bekçisi büfe. karışık tost'u ve soslu hamburger'i on numara olup sosisli ve ciğer sandwichleri de hiç fena değil.

edit: eski tadı tuzu yoktur , sıklıka uğramamaya gayret ederim
  • dış tasarımı yeniden düzenlenmiş olup minik masaları ve dış cephe giydirmesi mat metal ile yapılmış ve yeni sezon hazırlıklarını tamamlamıştır.
  • bakırköyde eve giderken önünden ne zaman geçsem (gece yarısı taksimden gelirken bile minübüse doluşup gelen insanları gördüm ) insanların imrendirici şekilde tıkındığı küçük büfe
  • dana dilli tostu da son derece güzeldir.
  • tek eksiği kaşarlı biftek olan bakırköy de incirli caddesindeki shell benzinliğinin karşısında bulunan güzel büfe...
    söz konusu bakırköy ise postahanenin karşısında bulunan bom bom büfe nin dönerini tek geçerim ama burası 24 saat açık olmasıyla her zaman bir adım önde. sosislisi çok iyi. ciğer çok seven biri değilim ama ciğeri iyi yaptıkları da çok belli. onun dışında ıslak hamburger ve tostları da mevcut.
    özellikle son 1 senedir büfenin yenilenmesi gözlerden kaçmadı değil. plazma ekranlar, ayakta yemek için konulan ufak masalar, evlere paket servis olayı... (evlere servis daha önce de yapılıyor olabilir ama motosiklet yeni dikkatimi çekti.)
    yani kendi adıma öyle çok başkalarının kazandığı paraya falan kafa yormam ama burası iyi de kazanıyor. helal olsun o ayrı...
  • bakırköyün gülü olan büfe çünkü o civarda açık olan, evlerimize kadar servis yapan tek mekan...goralı ciğer kavurması, dilli kaşarlı tostu muhteşemdir, ilginç bir kaşar peynirleri vardır yenilmez de yanında yatılır resmen...özellikle kasadaki esmer genç ve ciğer dolduran soluk yüzlü eleman muhabbettir, süper bi mekandır süperdir.
  • büfe deyip geçilmemesi gereken yer. nice lüks arabaların önüne parkedip sosislisini yediği mütevazi mekan. bu mekanın tam karşısında bulunan mekan için: (bkz: cafe'de keyff)
  • haftanın iki günü sabaha karşı uğradığım büfe. bütün mamülleri hem güzeldir hem de standartları vardır. öyle kolay kolay farklı bir tat alamazsınız. şimdiye kadar yediklerimden ötürü bir rahatsızlık da çekmedim. arnavut ciğerini çok iyi yaparlar, yumuşaktır, lezizdir. sosisli yerseniz mutlaka hardal da koydurun, kendileri yapıyorlar. çalışanları da gayet güleryüzlü ve samimidir. hep aynı şeyleri yememden ötürü artık beni görünce söylemeden siparişimi bile hazırlıyorlar. taksim'de müşteriyi kaz gibi gören büfelerden sonra ailemizin büfesi gibi geliyor burası bana.
  • beşiktaş sahilde de şubesi vardır. otobüs duraklarının yanında yer alır.
    konser sonrası atıştırması için pek uygun bir mekandır.
    ürünleri, bol malzemeli ve lezizdir.
  • hamburgerine bayıldığım büfe. kızlkayalar' a lezzet bakımından kafa tutabilecek tek mekan. her gittiğimde biraz daha büyüdüğünü görüyorum. eskiden ufak daracık bir alanda atıştırırken şu an geniş, rüzgar korunaklı ve masalar olan ortamda takılıyorsunuz.
hesabın var mı? giriş yap