şükela:  tümü | bugün soru sor
 • böyle bir şey gerçekte yoktur.bir kez girdiyseniz hayatına çıkmanız söz konusu bile değildir.dünyanın öbür ucuna bile kaçsanız illaki hala hayatında olursunuz.belki yere düşen bir tek tel saçınızla,belki verdiğiniz bir hediyeyle,belki içindeki sevgiyle,belki de sadece anılarla...
  başkasının hayatından çıkmak sadece o kişi isterse olur,siz çıkmam deseniz bile...sizi unutur,olur biter!
 • bu davranışı yapan kişi mi karşısındaki kişinin hayatından çıkar, yoksa karşısındaki kişiyi mi hayatından çıkarır belli değildir. belki de hayatımdan çık demenin daha kibarcasıdır, özneyi karşıdaki kişi yapmak. ancak işte budur dendiğinde de olacak iş değildir; zaman gerekir, bazen sadece adı konulur ve öyle kalır.
 • son zamanlarda sarki turkulerde "kalbinden tasinmak" olarak da ifade edilmektedir. tasiniyor musun, kovuluyor musun, o yer sana tahsis edilmis olarak kalirsa tasinmis sayilir misin, ya da sen o yerde hic gercekten varoldun mu ki gibi bilinmezlerle doludur bu sanal eylem.
  ayrica (bkz: seni hayatimdan cikariyorum)
 • "dudaklarımı kanatırcasına ısırıyorum günlerdir
  bir gök gürlese bari diyorum bir sağnak patlasa
  bitse bu kirli ve yapışkan sessizlik, hiç gitmesem
  oysa ne kadar sakin sokaklar, kent ve bütün yeryüzü
  ipince bir su gibi sızıyorum gecenin tenha göğüne
  sessizce çekip gidiyorum şimdi, sessiz ve kimliksiz
  belki yine gelirim, sesime ses veren olursa bir gün "

  ahmet telli
 • biraz gaddarca gozukse de, uygulamaya gecirilmesi en makbul sekli en son konusmada konu ayriliga geldiginde;

  -efendice zorla guzellik olmaz dusuncesini benimseyerek mulayimce konuyu uzatmamak
  -dialogu sanki bir baska diyalog olacakmiscasina her zamanki sekilde bitirmek

  ve en nihayetinde

  -kafanin icinde o kisiye ait salteri indirmek

  adimlarindan olusan davranistir.

  biraz korkakca gozukmesine ragmen, unutulmamasi gereken bu metodun sok tedavi gibi bir vasfi olmasidir. "yapilmasi gerekeni" uzun bir zamana yayarak alistira alistira (yani aci cektire cektire) yapmaktansa bir kerede pat diye yapmak her iki taraf icin de cogunlukla daha az zarar vericidir. hatta bu davranisa maruz kalan kisi bu hayattan cikma olayini dusunmeye basladigi anda bir bakmistir ki olan coktan olmustur ve bu islem hic farkedilmeden gelip gecmis, tamamlanmistir.

  bu yontem baslarda biraz zor gelse de, zaman icinde uygulama deneyimi arttikca hayata gecirmesi gayet kolaylasan bir yontemdir. iki kere bunu uygulayan bir insan ucuncusunde kendisi de herseyi otomatige baglamis bir sekilde yapacaktir.
 • (bkz: exit(1))
 • o baskasindan duydugunuz son sey agir bir hakaretse* kesinlikle sonuc verir. hic zor olmaz cikmak, gurur sahibi olundugu hatirlansin yeter ki.
 • tek taraflı bir cürüm olarak üzerinize kalacak olan süper olayınızdır. olay kullanın, maskesiz kalmayın, güzel insanlar olun. *
  çin çubuklu edit: kafama taktığım o çubuğun üzerine yazılı arkadaşımın çubuğu yazısı da sana girsin, *
 • "denizden bir damla
  eksilse de olur
  eksilmese de
  deniz yine deniz
  peki ya damla?"*