hesabın var mı? giriş yap

 • evlenmemiş insanlara öğüt verme hakkı.

  misal;
  -cnm zaman su gibi akıp geçiyor biliyorsun, fazla geç olmadan sen de birini seçmelisin, yuvanı kurmalısın bence.

  (seçmek derken?!... bizim puvanımız yetmiyor pampa!)

 • bir arkadaşımız benden önce davranmış ve söylemiş , kesinlikle yıldo ile gece sohbetleri..

  -ne yaptın kız kocan uyuyo mu?
  +haha evet uyuyo..
  -ay ne istiyorsun?..
  +şarkı istiyorum.. tarkan'dan
  -neeee arkandan mı?? ahahaha o zaman dön bebeğim..

 • ilk arabam bir renoydu. *
  1 sene bende kaldı, arkadaştan almıştım, servise göstermiştim, bir şeyi yok denmişti filan....1 senede 17 kez oto sanayi sitesine uğradım.bu sayede esnafla tanıştım, dost edindim. şarj dinamosunun dağıtması, klimanın çalışmaması, teybin bozuk oması ,radyonun çalışmaması, kaloriferin ısıtmaması, yakıt tahliye pompasının patlak olması, karterin delik olması, yağ eksiltmesi (3 ayda 1 litre kadar) gibi ufak tefek sorunlar işte.....keyifli şeyler yani, bozuldukça uzmanlaşıyorsun, ufkun açılıyor, hayatta duymadığın şeyleri öğreniyorsun. en keyiflisi elbette şarj dinamosu. bozulunca ne olur dersen şöyle oluyor, önce farlar söndü gece karayolunda, sonra araç öksürmeye başladı, sonra motor sustu, sonra zar zor çalışan teyp, sonra aracın iç aydınlatması. sonra tak diye durdu.
  sağ ön tekerde 2 , sol önde 1 bijonun kesik olmasından bahsetmiyorum. aracın bir de arada bir yanan hararet lambası vardı. o ne güzel bir kırmızıdır.
  ama öğrendiğim en önemli şey ki bu bana büyük ders oldu, aracın hacizli çıkması. yani yakın arkadaştan alıyorsun tescili noteri filan boşveriyorsun. ta ki 3 ay sonra ya ne olur olmaz devrini alayım diye emniyete gittiğinde araç hacizli deyiveriyor ya polisler. donup kalıyorsun.

  eskiden ikinci el sahiden ucuzdu da bu gün ikinci el sıfırdan pahalıyken sıfır almak mallıktır diyen adam malın önde gidenidir. adam az önce toyota facebbok sayfasına yazmış ''auris almak için x bayinize gittim. bendeki 2013 auris 1.33 e 44 000 lira verdiniz, bundan sonra benim için bittiniz, toyotanın ikinci el piyasası hani iyiydi ''
  mantık bu, elemanın sıfırı 49000 lira liste fiyatlı, pazarlıkla rahat rahat 47 ye bırakılan 2 yaşındaki aracına toyota 44 lira vermiş takasta, dananın zoruna gitmiş. sanıyor ki 47- 48 filan eder benim arabam. çünkü koltuğuna benim çok değerli kıçım şeref verdi. boru mu ?
  böyle salak bir piyasada 2.el araç maraç alınmaz. gider daica alırım sıfır alırım.

 • bir askeri lise mezunu olarak söylüyorum, rezilliktir.

  5 ay / 12 ay üniforma giyip buraya gelip bedellilere gömeceğinize, asker dahi olsa insan gibi muamele neden yapılmıyor diye sormak zorundasınız. dağlarda çatışan subay / astsubaylar da bunun rezalet olduğunu bilir, ego tatmini yapmak için insanlığı ayaklar altına alanları övmeyin. anadan üryan soyundurmak nedir lan açık alanda, hiç mi izan yok sizde?

  borunuz, üniforma giydiğiniz süre kadar olacaksa, bana ötün.

 • adamlarda 30 yılın en büyük enflasyonu 1990 yılında sscb yıkılırken yaşanmış.

  şimdi niye sscb diyenler olabilir. doğu almanya sscb baskısı altında demokratik almanya olarak sosyalist rejimle yönetilmekteydi. sscb içinde yaşanan darbe ile 90'ların başında şiddetli iç isyanlar yaşanmış, sosyalist rejimler birer birer yıkılıp sscb'den ayrılıyordu. ekim 1990'da da barışçıl devrim ile doğu ve batı almanya resmen birleşmişti.

  bütün bu durumlar karşında almanya'da enflasyon rakamları %5 civarına yükselmiş*