• soruna cevap veriyorum fanatik kardeşim, galatasaray-akhisarspor maçında beşiktaş formasının işi şu:

kocası koyu galatasaray taraftarı olan bir kadın eşiyle kanlı-canlı bir futbol maçı izlemek için bilet alıyor ve turk telekom stadyumuna gidiyor. kadın beşiktaşlı olduğu için de beşiktaş forması giyiyor. futbolun bir savaş olmadığını düşünen romantik bir çift bu çift. ve adına taraftarlık denilen ve suni şekilde yaratılmış farklılıkları bir kenara bırakıp ezeli rakiplerin (bak rakip dedim, düşman değil) taraftarlarının birbirlerinin maçlarını izleyebileceklerini düşünüyor.

çok da güzel bir görüntü veriyorlar. futbolun aslında sadece ve sadece bir spor olduğunu, fanatizmin bir hastalık olduğunu, rakip takımı tutuyor diye ana-avrat küfür ettiğin insanların eşin, anan, baban, çocuğun olabileceğini gösteriyorlar. bak diyorlar, biz aslında aynıyız diyorlar.

sen buna provokasyon diyorsun, ben buna olması gereken diyorum. bir kadın rakip takım forması giydi diye provoke olacak kadar zayıf bir karaktere sahipsen bu senin sorunun. şifa dilerim.

bu kadına zorla formasının çıkartılması türkiye'de hakim durumda olan maganda kültürünün doğal bir sonucudur.
  • güvenlik görevlisinin(eğer işgüzarlık yaptıysa) işine son verilmeli ve sonraki iç saha maçımızda bu tatlı ablamız ailesiyle birlikte beşiktaş formasıyla stada davet edilmelidir.

her stadda böyle güzel kareler görebilmek dileğiyle.
  • dün statta yaşanan hadisedir. insan gibi eşiyle ya da erkek arkadaşıyla başka takım formasıyla oturabilmeli arkadaş. ha gelir fener ya da beşiktaş formasıyla efendi gibi oturmaz sağa sola sataşırsa hop dersin ama hanımefendi insan gibi oturuyor ne derdin gidip formasını çıkartmak. olmadı hiç olmadı.

not: metin oktayspor

tam başlık: beşiktaşlı kadın taraftarın formasının çıkartılması
  • bir avrupa maçında beşiktaş'ı galatasaray formasıyla desteklemeye gelen iki fişek kardeşimizin de başına gelmişti bu olay, medeniyeti öğrenemeyeceğiz ona yanıyorum.
  • olayı yapanlar taraftar değil güvenlik görevlileriymiş. gerçekten sadece beşiktaş forması giydiği için bu kadına saldırabilecek tipler var orada. çünkü bizde statda olan statda kalır.

edit: kaynak

avrupa’da da yok diyenler.
  • ülkemizin durumunu geldiği son noktayı tahamussuzlugun ne boyutlara geldiğini anlatmama gerek yok herhalde.

futbol savaş oyunu değildir.
  • manchester united çantasıyla amsterdam ve dortmund'ta dolaşabildiği için bunu medeniyet sanan bir yazar var yukarıda. o çantayla türkiye'de de her maça gidebilirsin kimse "hoop birader ne oluyor" demez. benim de 4 senedir bir manchester united montum var ankaragücü taraftarlarının bile içinden geçebiliyorum o montla. ki bu adamlar normal bir günde sokakta üstünde başka bir takım forması görünce sana bulaşan tipler.

sen bir de o çantayla bir maç günü liverpool taraftarlarının arasına dalmayı denesene delikanlı?
  • ne yazsak nafile..
    bu kafayı bi’ düzeltebilsek, evet sadece bu bakış açını düzeltebilsek memleket çağ atlıcak.
  • olası bir saldırıyı engelleme amaçlı olduğunu düşündüğüm eylem. güvenlik görevlisi önleyici davranmış. standlarda insanlar birbirine gül atsa tepki gösterin diyeceğim ama ne tip bir manyağa rastlayabileceğini bilmiyoruz.
  • arkadaşlar saçmalamayın. bir beşiktaşlı olarak hanım efendinin canının hiç kıymeti yokmuş diyorum.
    maçlara giden herkesin bildiği gibi orada alkollüsünden, kafası dumanlıya kadar bir çok insan var. velev ki olmasın, ufakcık bir laf dalaşı çok hızlı linçe dönüşebilir tirübünlerde.
    türkiye gibi bir ülkede beşiktaş formasını her yerde giyiniz, benim de arabamda var mesela.
    ama galatasaray maçında üşüdüğünüz için giymediniz değil mi?
    ayrıca beşiktaşlı iseniz, galatasaray maçında ne işiniz var?
hesabın var mı? giriş yap