• eski sevgiliye mesaj atmak, yeni platoniğe mail döşemek, anlamsızca fotoğraf dikizlemek, geceyarısı aşağıdaki tekel bayiden şarap alıp sızmak, jilet çekmek yok.

dinleyecekseniz adam gibi dinleyin.
  • dinlerken şöyle düşünürüm şahsen :

"ulan özür böyle dilensin, her haltı affetmezsem namerdim!"
  • pişmanlığını naifçe dile getirerek başlıyor melodiler. cümleler (notalar) birbirini kovaladıkça debelendiğin hissine kapılıyorsun. yetmiyor ve bataklıkta daha derine batıyorsun. ama hala pişmansın. hatta, bu konuşmayı yaptığın için daha da pişman oluyorsun. bakıyorsun ki pişmanlığın hiç bir şeyi değiştirmiyor.

bir deli gibi sallanmaya başlıyorsun. daha çok batıp, bu halden sıyrılmak istiyorsun. işe yaramıyor. bu sefer hırçınlaşıyorsun. öfke kaplıyor her hücreni ve kontrolün çoktan elinden kaydığını fark ediyorsun.

işte bu an, dünya daha hızlı dönüyor. varlığını kabullenemiyorsun. yok olmaya koşarken; adın pişmanlık, soy adın öfke oluyor. yeniliyorsun. kayboluyorsun. bilinmemeye doğru ilerliyorsun. en sonunda tutunamıyor ve kaybediyorsun. pişmansın.

bu müziği yıllardır dinliyorum ve yıllardır da bu duyguları hissediyorum. en mutlu olduğum an çalsın; pişman oluyorum. en dipte olduğumda çalsın; daha da pişman oluyorum. duygu fırtınası derler ya, her notada farklı bir duygunun teline basıyorum, tokmağa daha sert vuruyorum. ses kulaklarımda çınlayıp yok olana kadar böyle devam ediyor ve şarkı bitiyor.

sonuna geldiğimde diyorum ki; işte bu şarkı, bütün aylakların, tutunamayanların ve kaybedenlerin milli marşı olmalı.
  • mono vari süper bir kafabindunya şarkısı. http://www.download.com/kafabindunya adresinden indirmek mümkündür. ilk dinlemede, "bu ne olm"; ikincisinde "aman yarebbi ne güzelmiş"; üçüncüsünde "ah ulan özledim bea" dedirttiği istatistiksel olarak gösterilmiştir.
  • yatakta dizleri karnima kadar cekip saatlerce, sabahtan aksama kadar dinledigim gunler yasadim lisedeyken.. sonra universiteye gittim, hissiyatim hic degismedi. askere gittim, muzik dinleme sansim cok kisitliydi.

ama kendimi lisedeki o ciddi yenilgi almis halime donmus sekilde buldum bu aksam, nedenini sordum..

yine yenilmisim ben farkinda olmadan.

yenilgilerimin fon muzigi resmen..
  • melonkoliyi seviyosun aq, sende benim gibisin. çıkmaza girince...
    şu anda binlerce özür dinliyorum. yaptığım bi yanlış bile yok. bizim sorunumuzda orda başlıyo be mike!
    demet akalından afedersin dinlemektense gidip, yapmadığımız yanlışlar için binlerce özür diniliyoruz
  • buraların post-rock'ını yapan kafabindünya'nın tek kelime laf etmeden binlerce özür sözcüğüne denk bir 431 saniye sunduğu ve en taş kalpli insanları dahi affetmeye mecbur bir hale soktuğu eser.

yani şunu dinleyip de yüreği burkulmayan, kalbi sızlamayan insan, en kısa sürede bir kardiyologa göstertsin kendini, derim ben. zira kalp-malp yoktur o insanda. yada yürek.
  • daha çok özür dilemek isteyip dileyemediğinde değil de, birileri senden özür dilesin istediğinde dinlenmeli. yani benim için hayattan bir özür beklendiği zamanların şarkısıdır kendisi ki hayattan bir özür hep beklenir...
  • karanlık bir odada, yorgan altında kulaklıkla dinlenecek bir şarkıdır. taze acıyla dinlenmez, kararında alkol eşliğinde çıkarılır tadı en çok. bazen dilenecek bir özürle binlerce özür arasında hiç fark yoktur. hatta bazen özür dilenecek bir şey de yoktur. yine de insan özür dilemek ister. ellerinde yok olan ve kayboluşunu engelleyemediği güzellik için.
  • çok kederli be. dinlenecekse akşam dinlenmeli. ya da uyumadan önce. yok o zaman da daha melankolik olur insan. gün içinde de havayı değiştiriyor. şu elektronun çoştuğu yer var ya, işte çıldırış anı. süper. enfes. kafabindünya şarkısı. elin gavuru halt etmiş. al dinle işte yerli malı yurdum malı.
hesabın var mı? giriş yap