• gelmiş geçmiş en eli açık, en bi delikanlı bankadır bundan sonra nazarımda. sanırım artık gönülden bağlıyım bnp'ye desem yeridir.

sebebine gelince, henüz bir yıldır kullanıyorum kredi kartımı. kullanıyorum dediysem de, yurtdışında kendi çapında yaşayan bir öğrenci kredi kartını ne kadar kullanırsa, işte ben de o kadar. küçük para aktarımları, alışverişler filan.

geçen gün mektup geldiğini gördüm, lakin her zamanki zarflara nazaran büyüktü bir hayli. ne ola ki acaba diyerek açtım ve ne göreyim; bnp paribas masters açılış günü için merkez kortta oynanacak karşılaşmalara ve sonrasında verilecek bir konsere davetiye kazanmışım. hani tamam adamlar turnuvanın sponsoru filan ama, ne alaka yani benim gibi sıradan bir müşteriyi böyle bir organizasyona davet etmek. ne kadar sevindiysem bir o kadar da şaşırdım açıkçası. neden ben lan diye düşünüyorum hala. bir de iki misafir getirebileceğim yazıyor, şaka gibi resmen.

velhasıl benim gibi bir tenissevere verilebilecek daha güzel bir süpriz olamazdı herhalde. hani belki fransız biri için gayet normal bu tür bir şey lakin biz banka tacizleriyle, saçma sapan uygulamalarla büyümüş bir nesiliz, insan ister istemez kıyaslıyor.

müşterisini memnun etmeyi bilen banka diyelim, tanım cümlemizi de eksik etmeyelim.
  • ing bank ile yapilan bir toplantida su sekilde bir diyalog yasanmistir bu banka ile ilgili;

d: i want to state that we have great support of bnp on letter of credit transactions but limiting step is credit line for our young company, so we need your help on this issue al least for the time being.(kisaca, bnp paribas sagolsun akreditif konusunda bizim arkamizda ama sirketimiz cok yeni ondan limit sorunu yasiyoruz, ondan size geldik)

ing: first of all, everybody in banking knows that "bnp is a different kind of animal". then, of course we will.....

tabi bu konusmada bir turk olarak ister istemez akla su gelmistir: (bkz: ecayip heyvanlara benziyirsen)
  • iran, sudan ve küba gibi ülkelere uygulanan yaptırımların ihlal edildiği gerekçesiyle açılan soruşturma sonucunda 8.9 milyar dolar (yanlış okumadınız milyar dolar) ceza ödemeyi kabul etmiş fransız bankası.
  • havuz medyasının algı operasyonlarına sazan gibi inanan müşterilere sahip banka
  • be en pe pariba şeklinde söylenir.
  • roland garrosun resmi sponsoru.
  • bu adı kullanarak bireysel emeklilik veya hayat sigortasi borcunuz var diyerek arıyorlar. t.c. nizi sormasalar bile t.c. nizi tekrarlayip doğru mu diye soran olursa gene cevaplamayın.
    dolandirici numaralar:
    02166459545
    02166459520
  • kriz nedeniyle zor günler geçiren fortis in devrinde belçika hükümeti ve fortis yönetimi ile ile nihai anlaşmayı sağlamış banka. krizi fırsata dönüştürenlerden kendileri*
  • fransa'ya ilk yerleştiğimde açtığım, yıllarca kullandığım banka hesabını, yurt dışında staj yaparken bir belgeyi göndermeyi unuttum diye çat diye kapatmış, beni çok zor duruma düşürmüş bankadır. sözde 2 ay önce haber vermeleri gerekiyor, yanlış bir adrese mektup gönderip benim elime geçip geçmediğine bile bakmıyorlar. bir özür dilemek de yok, pişkin pişkin bak başının çaresine diyorlar.

fransa'ya taşınacaklara tavsiyem, bu yüzsüzlerden uzak durun.
  • belçika hükümetinin istifasının ardından, bu istifanın ana sebeplerinden biri olan fortis'in devir alınması taleplerinin devam ettiğini açıklayan yabancı banka
hesabın var mı? giriş yap