• uzayın derinliklerinde biryerlerde sanatın sanat için yapıldığı bir gezegenden bize yollanan müziklerin sahipleri. autechre ve aphex twin le birlikte hayatımı kökten değiştirmiş müzisyenler.
  • yeni albüm üzerine ikiliyle görüşen wire yazarının ağzından:

"somewhere up in the highlands, they tell me, lies a valley that's the last remaining site in the uk where radio signals, microwaves and mobile phone signals can't reach. an eden such as this, free of the harmful effects of technology and sheltered from penetration by foreign chatter, sounds like the kind of place boards of canada's music could happily live"*
  • hayatta çok şeyin sırrını çözemem ama bir tanesi sır kabuğunu kırıp mucizeye dönüştü zaman içinde. boards of canada kulağıma dolar dolmaz almanya'da geçen çocukluğuma dönüyorum. mesela yetmişlerin sonunda karlar içinde bir oyun parkında koşturmaya başlıyorum. az sonra küçük bir odada babam beni kucağına yatırıp iki resim arasındaki 7 farkı soran bulmacalardan birini koyuyor önüme fakat ben yavaşça gözlerimi televizyona kaydırıyorum ve anlamadığım bir dilin eşliğinde ormanda koşturmaya başlıyorum. bu etkiyi mucizevi yapan ise dünyalı pek çok dinleyicinin benzer bir yolculuk yapıyor olması. olayın gizemi öldürecekti hepimizi, iyi oldu sıradan bir albüm yapmaları.
  • (bkz: everything you do is a balloon)

süper elektronik grubu.
  • dinlerken hayatinizi belgesel tadinda yasadiginiz muzikleri yapan grup. ayrimina varamadiginiz muzik zamanla bilincaltiniza isler, belgesellere ozgu gozlem tadi o kadar gucludur ki birden karsiniza bir fok baligi ciksa cok normal karsilarsiniz. butun bunlari klavye tuslari ile yapmalari ise ayri bir muammadir. tum diskografileri icin asagidaki sayfa iyi bir kaynaktir.

http://www.discogs.com/artist/boards_of_canada
  • teknolojiyle fütürizmi bağdaştırıvermek yerine teknolojik nostaljiye oynarlar. şeytanın sağ ayağının sol, sol ayağının sağ temsil edilmesi gibi. yolu çocukluk teknolojileri, teknolojinin çocukluktaki hali. çocuklukta her şey sıcak, duygusal ve içseldir. teknolojinin geçmişte olması müthiş garip bir efekt yaratır. o efekti hissedenler ve sevenler bağımlısı olabilir. ilginç bir fikirdir. ilginç bir fikirdir ve güzel bir "uygulama"dır.
  • artık beni yavaştan "korkutmaya" başlayan oluşum.

(bkz: devil is in the details)
  • ne desem az; bazı projeler vardır hayatınızın fon müziklerini yaparlar, bu adamlar bunlardan biri. music has the right the children, geoggadi, twoism... müthiş albümler.
  • post-apokaliptik dünyanın, çocukluk özleminin, matematiğin, düşünmenin, meditasyonun, transın, yalnızlığın, gün doğumunun - gün batımının, evrenle-doğayla bir olmanın, bilimin, felsefenin, yaşam olgusunun, bilinmeyen döneme duyulan özlemin, nostaljinin, gizemin, bilinçaltının müziğini yapan, iskoç, iki öz kardeşten müteşekkil idm grubu. elektronik müziğin en duygulu olduğu andır benim için. yaptıkları işler, müzik dünyası için devrim niteliğindedir. giriş için dinlenilebilecek parçalar:
    -dawn chorus
    -roygbiv
    -everything you do is a ballon
    -1969
    -julia and candy
    ve tabii ki, nothing is real.
    düşünürken dinlenilmesi tavsiye edilir.
  • benim için halen bir numaradır elektronik müzikte.music has to right to children albümüyle başlattıkları buğulu dünyayı geogaddi albümüyle adeta somutlaştırdılar.kanımca geogaddi elektronik müzik tarihinde eşi benzeri olmayan bir albümdür.(kimilerine göre aphex twin'in drukqs'u).beatleri adeta bir enstrüman kıvamına sokan bir albümdür aynı zamanda.
hesabın var mı? giriş yap