• henüz 14 yaşındayken "ben sigara içiyorum, içki içiyorum, beni diğer çocuk aktörlerle karıştırmayın" şeklinde demeçler verip "kötü çocuk" rolüne soyunan hoş sübyan, yüzünde ters bi laf ederseniz dövücekmiş gibi bi ifade var, büyük ihtimalle döver de.
  • 1982 doğumlu çok güzel bir delikanlı.apt pupil'deki oyunculuğu oldukça başarılı olan,oyuncu olmadan önce arada bir büyükannesi ile kalan it kopuk biriymiş,zaten keşfedilmesi de bu sayede olmuş.
  • flash flash flash brad renfro yüzyirmikinci kez tutuklandi seklinde haberler duyabileceginiz genc oyuncu. aslinda yetenekli filanda, biraz kendini toplasa derslerine calissa adam olsa oscar bile alir ama calismiyo.
    (bkz: bizim cocuk cok zeki ama calismiyo)
    (bkz: apt pupil)
    (bkz: ghost world)
    (bkz: bully)
  • ayrıca telling lies in america'da jonathan rhys meyers , kevin bacon, calista flockhart ile oynamıstır. ilk filmi de the client'tır.
  • nerd grubunun provider videosunda oynamıştır.
  • 15 ocak gecesi hayatını kaybetmiştir. polis açıklam alarına göre nedeni henüz tam olarak bilinmemektedir. akşam arkadaşlarıyla dışarı çıkıp eve döndükten sonra uyumuş hatta horladığı bile duyulmuş ancak sabah nefes almıyor vaziyette bulunmuş.
  • los angeles'daki evinde ölü bulunduğunda 25 yaşındaydı, yani daha bu çarşamba.. böyle..
  • sleepers'ın vizyona girdiği ortaokul yıllarımda aşık olup*, fotoğraflarını biriktirdiğim, bully'i izlediğim üniversite yıllarında ise oyunculuğuna hayran kaldığım, ölümüyle beni şaşkına çeviren aktör. üzgünüm...
  • feldman ve furlong gibi uyuşturucu yürüyüşünde ki anti hollywood veletlerinin belki de en samimisiydi. bully ve apt pupil'de ki "rol içinde evrimleşen" oyunculuğu bir yana, d.u.ı durumları, aksayan kış çekim akşamları ve her tekerlemenin ucunda ki cehennem onu beyaz duvara tanıttı. ölümünden sonra-içerik olarak kendini oynama şansını zara bırakmayan- ellis aşırmalı the informers'te görülecek. -bir hayalet notasıyla ile değil ama; daha çok sinemanın yaşamla çatışan tarafıyla- karanlık denizin ortasında alev almış fener misali, sadece kendini aydınlatarak.
  • aklımda hep the client de tommy lee jones karşısındaki sevimli çocuk olarak kalacak. daha güzel filmleri de oldu elbette, apt pupil gibi, sleepers gibi, hatta bully gibi. ama o masum çocuk olarak hatırlamak istiyorum brad renfroyu. kardeşini, annesini korumaya çalışan o fedakar çocuk.

hoşçakal güzel çocuk.
hesabın var mı? giriş yap