• romantik bireylerin telefon melodisi olarak kullandigi parca. tek eksikleri melodiyi kisiye ozel ayarlamamalari.

telefon calar... ( sax solo )
    - efendim halil abi.*
  • george michael'in 17 yaşındayken yazdığı şarkı.
  • meşhur klibinde dünyalar güzeli, iskelede-yatta kıkırdaştığı bir yavuklusu varken george abi gider ablanın tekini bademciğinden kapar, bu tonsilektominin silüetini bilcümle izleyedururken ihanet iştirakçisi abla bornozunu giymişken canım ablam çıkagelir, ortamdaki ihanet halinden -haliyle- tiksinerek hemencik ilk charter'la cima mahalini terketmeye karar verir, george abi hatunu saniyelerle elden kaçırırken ''please stay...'' diyerek yalvarır lakin sesinin işittiremez...

eşşoğlueşekliğin şarkısıdır, aşk meşk şarkısı değildir bu.

ama george abinin beyaz tenis kostümü çok iyidir ya...
  • guilty feet have got no rhythm and guilty pleasures have got no limits be georgecum. allah rahmet eylesin, oralarda iyisindir inşallah. harika bir sese ve saygı duyulası bir çalışma ciddiyetine sahip bir star olarak fazlasıyla underrated olman ve genellikle bu şarkının klibindeki meçli saçlarınla hatırlanman beni çok üzüyor. bu şarkın benim vazgeçemediğim guilty pleasure etkinlikleri listemin başında, bayılıyorum sesine eşlik etmeye. kafamda klipler dönüyor falan, aldatmaktan da tiksinirim ha. ya sen hem prenses diana saçlı ablayı aldat, git başka hatunun kollarında şehvetli geceler geçir, sonra da "ama aldattıysam ne olmuş, beni bırakıp gitmek zorunda mıydın sanki?" diye suçu ablaya at. insan utanır be!

o bridge kısmı var ya şarkının, enfes. i wish that we could lose this crowd hakikaten.
  • nedense aklima deri kiyafetler icinde iki tane erkegin birbirlerinin popolarini tutarak dans ettikleri imgesini getiren ama ne zaman dinnesem garip bir huznun icime dogmasini saglayan (simdi benim eskiden bir gay oldugumu dusunenler olabilir hayir deilim arkadaslar belki bir zamanlar metin tekinden hoslanmis olabilirim ama hayir gay diilim) sarkidir..sanirim en iyi pop sarkilari ilk 10 una girebilecek sarkidir..birinci olan sarki icin (bkz: billie jean)
  • bir donemin cocuklarina ve genclerine, bundan 50 yil sonra caldiginda bile ayni hisleri ya$atabilecek az $arkidan biri..

(bkz: lambada)
    (bkz: la isla bonita)
  • seether'ın yaptığı coverın youtube'daki top comment'ler kısmında (çok strong bir presence)

"seether completely took the "gay" out of this song" yazmış biri ki, tamamiyle katılmaktayım.

türkçeye çevirirsek; "seether şarkının ruhundaki gayliği tamamen ortadan kaldırmış" gibi bişey ama tam da değil gibi...
  • izmir metrosunun en sevdiği parça.
  • ergenliğini geçmiş bir birey olarak yazıyorum. bu şarkı bence erotik bir şarkıdır. sözleri ne kadar olmasa da müziği oldukça sekse iter adamı. saksafon solosu mudur nedir bilmem ama erotik lan işte.
  • heyt be ne nostalji... 88-89 yılları nerede ise tüm çiftlerin işte bu bizim şarkımız dediği übük romantik parça....

ama ama zaman asla onaramaz...
hesabın var mı? giriş yap