• götün yerden yüksekliği de bunun en büyük sebeplerindendir.
    dünyayı kurtarıyor sanki. neyse.
  • alerjisi olan insan hareketi.

--- spoiler ---

bir ay önce falan kız arkadaşlımla bir mekanda oturmaya gittik. bahçeye geçelim dedim çok sıcaktı baktım bahçede dört tane polis oturuyor. dedim gel içeri geçelim bunlarla aynı ortamda bulunmam ben.
    --- spoiler ---
  • kendini güvende hissetmemekle birlikte hissedilendir.
  • polisin bu ülkede yaptıkları yapacaklarının teminatı olduğundan gayet doğal olan olaydır. kişisel olarak son iki ay içerisinde bende tavan yapmıştır. bununla birlikte yine bu ülkede devlet eliyle zulüm görenlerin devletten, devletin askerinden, polisinden, her şeyinden neden nefret ettiğini anlamamı sağlamıştır son aylar.
  • polis devletinin ezdiği insanların akla gelmesi sonucu oluşan durum. görme eylemi asap bozukluğu dışında tiksinti de yaratır. kan bulaşmış parayla evlerine götürdükleri ekmek ve kanlı elleriyle çocuklarını sevdikleri gelir gözlerin önüne.
  • sanırım karşılıklı hissiyat. şurdan

artık ülke ne kadar gerginse polis ve siviller karşı karşıya. üniversite arkadaşım polis olmuş mesaj yazıyor, cevap yazmak bir yana küfür edesim geliyor.

polis ile halkı bu denli karşı karşıya getirenler utansın diyeceğim ama...
  • ben de hic olmayandir. bir emekci goruyorum cunku, halki tas atan, molotof atan kanun disi isler yapan insanlardan koruyan, bu ugurda yeri gelince yaralanan, tum psikolojik baskilara ragmen aksam evine gidip cocuguna sarilmayi bekleyen ama ev, araba ve isyeri yakmayi devrimcilik sanan burnu sumukluler yuzunden bunu da yapamayan, yorgun bir emekci.

ellerin dert gormesin. siddet kullanmayana yaptigin siddet icin ise, bunu yapmana neden olan seni yoran ve herkese potansiyel suclu gibi bakmani saglamis olan o eli tasli, molotoflu tiplerden dolayi, toplum adina senden ozur diliyoruz.
  • bugün yaşadığım şey, ama sor bir neden?

eğer göya beni koruması ve huzuru sağlaması için beşiktaş çarşı'da ehm.. görev yapan çevik kuvvet, sabah sakince kahvaltı yaptığımız yere geliyor ve arkasındaki masada yine sakince kahvaltısını yapan ve karşısında kadın arkadaşı bulunan adamı taciz ediyorsa benim asabım bozulur.

masaya sığmayınca arkasındaki masadaki adama şşşş! diye seslendikten sonra eliyle hadi ikile yapan kim olsa asabım bozulur.

ama bunu yapan çevik kuvvet ise nerede yanlış yaptık acaba derim.
  • (bkz: itlaf)
hesabın var mı? giriş yap