• çok doğru bir bekir bozdağ sözü.

neyse ki akp iktidarda da işçi, köylü, memur herkes mercedes'e biniyor.

hem mercedes'e binen bir ülke gelişmiş ülkedir, taam mı?

http://www.odatv.com/…rcedese-binemezdik-1611141200
  • mercedes'e binemeyenlerin komünist partili olmasını gerektiren güzel açıklama.
  • akıllara gustave petro'nun bir sözünü getiren açıklama:

gelişmiş ülke, fakirlerin bile arabaya bindiği ülke değil, zenginlerin bile otobüse bindiği ülkedir.
  • ikarus eğlencesini tatmamış insan beyani.

olm biz o otobüslerin koruklerinde survivor yaşadık, yan yan gittigimiz karsilikli koltuklarında kız kestik, içeri giren mazot dumani ile kafa bulduk.
    mercedes neymiş?
  • mercedes'i olmayanlar sizi kandırıyorlar.

ayaklanma çağrısı

tanım: liberal düşüncenin dinciler eli ile ete kemiğe bürünme beyanıdır.
  • akp olmasaydı sen de bugün mercedes'e binemezdin bekir efendi.sen de bunu kafana sok.o çaldığınız paralarla bindiğiniz mercedeslerle mi övünüyorsunuz bir de utanmadan ? yuh.
  • kalmasaydı da binemediğim için beni enterese etmiyor.
    chp'ye kalsa demir ağlarla örme işlemi devam ederdi, ancak former über amir menderes treni komanis haceti olarak görüp, amerikan kredileriyle karayoluna yöneldi de mercedes'e kavuştuk çok şükür. (ithal araba, daha çok benzin ihtiyacı vs derken iyice bağımlı kaldık)

daha mı iyi oldu? mercedes alabilenler için evet, ama %90'lık kesim için hayır.
    tabi ne oldu? o %90'lık kesim, mercedes alabilenler için sevinip gelir dağılımındaki uçurumun günden güne açılmasını mutlulukla izledi.

o yüzden bu açıklama halkta "çoh doğru diyir" tarzı bir tepkiye neden olur.
  • daha gecen hafta katildigim bir teknoloji fuarina benimle birlikte metroda yolculuk ederek giden, mercedes'in üretildigi bavyera eyaletinin baskaninin hangi partiden oldugunu ögrenmeme yol acmis aciklama. adamin yaninda degil koruma, kimse yoktu, elinde ufak bir tekerli bavul. göz göze geldiklerine basiyla selam verdi, kimse gidip bir sey söylemedi, adam da kafamiza satranc takimi filan atmadi, acti gazetesini okudu. ne baskanin ne almanlarin mercedes'i var gibi duruyordu, gectim saray filan. bir an yeni türkiyemize gelip, fakir fakir bizi rahatsiz edebileceklerini, islerimizi calabileceklerini, dilencilik yapacaklarini düsündüm, sirtimdan soguk terler bosandi. sonra icim kalkti, tiksindim, yoksulluk kokusu burnumun diregini kiriyordu!

regedit: bir takim bawülüler, stockholm fatihleri filan vay ne diye bavyera diyorsun demisler. la oglum birakin da zamaninda calistigimiz firmanin adresini bilelim. hayir ho chi minh stadt'ta, pune'de filan da var daimler valla bak. bana kalsa zatte bavyeralilar da bir bawülüler de. preußen rolls!
  • bkz: mhp'ye kalsa bugatti'ye binemezdik
  • eger dogruysa sictim dedigim fantastiko tespit.
    olm ben daha mercedesin yolcu koltuguna binmedim amk.(sehirlerarasi otobusleri saymiyoruz di mi lan?ha taam o zaman).
    ne yani ben simdi turkiye'yi 45 yil geriden mi takip ediyorum? hangi ara farki boyle actiniz lan?
hesabın var mı? giriş yap