• bitmiyor...

şanlıurfa'da küçücük bir kız çocuğu, 14 yaşında... rahatsızlanınca hastaneye götürülüyor ve hamile olduğu anlaşılıyor, doğum yapıyor.

şüpheliler abi ve dayı...

kaynak
  • abi ve dayının ifadeleri ilişkiyi kızın istediği yönünde ortak. bu da ikisinin birbirlerinden haberi olduğunu düşündürüyor ki öyleyse iğrençlik başka büyük bir boyuta taşınıyor.

bir de sen çocuksun nasıl gizledin o hamileliği? bedeni, zihni, ruhu nasıl yorgundur şimdi, umarım yaşama adapte olabilir yeniden. şanın batsın urfa.
  • bir de suriyelilerden şikayet ediyor urfalılar. muhahayt.

ulan siz varken suriyelilere ne gerek var amk? siz zaten doğuştan suriyelisiniz.
  • hamile kalması neredeyse bu yavrucağın şanslı olduğunu gösterecek kadar kan dondurucu olay.

hamile olması sebebiyle olayın farkına varılmasa belki de yıllarca bu durum devam edecekti. ve evet bu demektir ki başka çocuklar için yıllarca benzer bir durumun devam etmesi söz konusu...

geberin orospu çocukları. ne diyim?
  • hem gerçek hem mecaz anlamda pis olan insanların yaşadığı şehirde gerçekleşen olay. hamile olmasa ortaya çıkmayacak. çok fazla iğrenç şey yaşanıyor ama herkesin gözü kulağı kapalı.
  • türkiye'nin iğrenç ensest gerçeğinin, tek tük medyaya yansıdığı vakalardan biridir.

(bkz: kardeşini doğurmak) bu kitapta büşra sanay "türkiye'de ensest" konusunda kapsamlı bir araştırma yapmış. okurken her sayfasında insanın içine öküz oturuyor. ne yazık ki aile içi çocuk tecavüzleri toplumda çok yaygın.

bu hadımla idamla falan çözülecek bir mesele değil. toplumun kapsamlı bir sosyolojik dönüşüme/eğitime ihtiyacı var. o günleri görebilecek miyiz emin değilim.
  • ülke bitti, her yerden lağım patlıyor.
    21.yy'da ortaçağ zihniyetiyle memleket yönetince olacak bu, cahillik vicdansızlık ahlaksızlık hepsi var.

memleketin büyük çoğunluğu hormonların esiri olmuş durumda, adnan hoca'dan futbolcusuna, taraftarından tezahüratına, bu olayları yapanlardan lanetleyenlerine kadar herkesin dilinde ve bilinçaltında sikerim sokarım tecavüz ederim bilmemne...

karşı cinsten biriyle, karşı cinsi geçtim, bir insanla hatta nefes alan bir canlıyla başbaşa kalınca insanların aklına başka birşey gelmiyor.

medya ve internetin bu işte ne kadar payı var bilmiyorum. imaj bombardımanı (görsel ve içerik, ikisi de) körüklüyor mu, yoksa haber akışı insanların içindeki kötülüğü görünür mü kılıyor? ya da asırlardır fazlası yaşanan rezilliklerden daha çok mu haberdar oluyoruz? geçmişle kıyaslayacak bilgim yok, ancak yatay düzlemde, en rezil coğrafyalardan birindeyiz.
  • askerde ki urfalı biri ile komutan arasında ki diyalog;

komutan : kaç kardeşsiniz.
    urfalı asker: 7
    komutan : kaç kız , kaç erkek
    urfalı asker : 7 erkek
    komutan : hiç kız yok demek.
    urfalı asker: 4 tanede kız var.
    komutan : ee o zaman 11 kardeşsiniz.
    urfalı asker : yok bizde kızlar kardeşten sayılmaz.

şimdi bu olayı okuyunca nedense bu diyalog geldi aklıma.
  • şeref yok. bir gram bile yok. olsa böyle bir şeyi nasıl yaparsın? ulan bu nasıl bir azgınlık? nasıl bir gözü dönmüşlük? cinsel suçları kim bize nasıl anlatabilir? sizin nefes almaktan başka vasfınız yok mu? bu hale gelecek ne yaşadın sen lan? ne faydan oldu yaşama?
    ne için yaşıyorsun? neden bizimle aynı havayı soluyorsun? bu mu senin hayattan anladığın şey? gün gelecek tekrar çıkacak bunlar hapisten. yine birilerinin hayatını karartacaklar. yine kirletecekler dünyayı. neden çıkartıyorsunuz bunları hapisten? gerçi hiç girecekler mi acaba?

sağımızda,solumuzda,dibimizde bunlar oluyor. her gün oluyor. birazdan dışarı çıkacağım, belki penceresinin önünden geçtiğim evde olacak. hiçbir şey duyamayacağız. bilemeyeceğiz. cezaların arttırılması için ne gerekiyor? bir siyasetçinin bu konudan canının yanması mı gerekiyor? bizler insan değil miyiz?
    yalvarmamızı mı bekliyorsunuz?
  • aklımı kaçırdım ve gittim abime; 'benimle seviş yoksa annemlere bana tecavüz etti derim' dedim. üstelik 12 yaşında! yetmedi. gözleri görmeyen dayımı da aynı şekilde tehdit ettim. 14 yaşında!

düşününce bile midem bulanıyor. mecazi değil gerçekten. o çocuğun anasına babasına da hesap sormak lazım. siz neredeydiniz??!!

kızcağızı da devlet korumasına alıp, başka bir şehre götürseler de okusa hayatını kurtarsa. orada harcarlar garibimi.
hesabın var mı? giriş yap