• recep tayyip erdoğan'ın il başkanları ile yaptığı toplantıda değindiği hedeflerinden birisi.

ilgili metin söyle bir şey;

"beni din konusunda memleketi ikiye ayrımakla itham ediyor, ben dediklerimin arkasındayım. ben "dindar bir nesil yetiştirmek hedefimiz" dedim. bu sözlerimin arkasındayım. senin hedefin bu değilse bilemem. sayın kılıçdaroğlu, sen bizden atesit bir nesil yetiştirmemizi mi bekliyorsun? biz muhafazakar demokrat nesil peşindeyiz."

konuşamanın tamamını okumak içinse;

(bkz: http://www.haberturk.com/…ik-yetistirmek-istiyoruz-)

edit: ben yetiştirmek istemiyorum.
  • dindar demiş, müslüman dememiş. yani hristiyan olur satanist olur. yeter ki dindar olsun. atayiz gibi sapıtmasın başımıza.
  • nasıl olur? böyle bir sözü nasıl söyler? bir başbakan bunu diyemez falan diye celalleniyoruz ama bu söylemler ona o kadar tatlı oy kazandırıyor ki anlatamam. sen onun inandığı dindarlığın karşıtının ateizm olmadığını biliyorsun, sen onların demokratlığının ne anlama geldiğinin farkındasın ama onun oy vereni bilmiyor işte. sanıyor ki chp gelirse ateist nesiller yetiştirecek, allahsızlığı yayma kürsüsü kuracak. hal böyle olunca sadece bu sözüyle oy alıyor, ülke boka batmış, cari açık ebesinin şeyi olmuş, duble yollar patlamış, van'da kaç kişi daha yanarak, donarak ölmüş kimsenin umurunda değil.

dindar nesil... yetiyor bazılarına bu laf, ondan sonra gelsin %50 oy. açmışsın, açıktaymışsın kimin umurunda, dindar diyor olm adam.
  • milletçe iyice manyaklaştığımızı ortaya koyan açıklama.

sormak istiyorum. abi sen kimsin? yani hükümet olarak, kimsin. benim çocuğumu nasıl yetiştireceğim sana mı kaldı? ne karışıyorsun? ister dindar yetiştiririm ister ateist, ister deist ister agnostik. yahu sen ne hakla karışıyorsun?

tabi bu soruları boşuna soruyorum, zira aynı adamlar değil mi herkesi a'dan z'ye fişlemeye çabalayan. 3 çocuk diye direten. her, ama her fırsatta "siz-biz" ayrımı yapan..

her geçen gün mü saçma sapan bir şey olur bir ülkede anlamıyorum ki, her gün mü be!
  • köküne kadar din sömürüsüdür. hukukçular daha iyi bilir ama laiklik ilkesine tamamen aykırı bir söylem ki boğazımıza kadar hukuk içerisinde olduğumuz için tartışılacak bir durumda yok aslında. demokrasi yolunda bir adım daha ilerleyeceğiz anlaşılan. adamlar artık dan dan söylüyorlar. dindar bir nesil yetiştirmek istiyorlarmış. iyi de o senin inancın. başka dine inanan ne yapacak ya da inanmak zorunda mı? sen böyle bir ortamı temin etmekle mi yükümlüsün? senin temel görevin bu mu? kimden alıyorsun bu yetkiyi? peygamber falan olmadığın apaçık ortada. nasıl da biliyorlarlar damarı. ateistmiş, bilmem neymiş. birde bu söylemlerlere inananlar var onlara da diyecek sözüm yok.

--- spoiler ---

ey cemaat-i müslimin bu kadar öfkelenmenize gerek yok. öyle mesajlar yazmanıza falan hiç gerek yok. zahmet etmeyin bizim gibi kafirlere değmez. din elden falan gitmez korkmayın. sizden başka dinle derdi olan yok.

başbakan acaba nasıl bir nesil yetiştirdiğinin farkında mı? onun ve yoldaşlarının sayesinde islamiyetten soğudum; yemin ederim. eminim bir çok kişide aynı durumdadır. adamı zorla dinden imandan çıkartacaklar.

--- spoiler ---
  • bu sözün sahibine türkiye cumhuriyeti'nin kuruluş amacını hatırlatmak gerekiyor.

ama geçmiş olsun; onun ve ekibinin bu cumhuriyeti bitirmeye yeminli olduğunu biliyoruz.

bu sözün sahibinin sorduğu sorunun muhatabı ise soruya cevap verebilecek kapasitede değil maalesef.

keşke kılıçdaroğlu'nun aklına öğretmenlere*** hitaben söylenmiş şu söz gelebilse:

"cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister."

ama geçmiş olsun; seksen sene ayakta uyudunuz ve dindar bir gençlik yetiştirmek istiyoruz diyenlerin ekmeğine yağ sürdünüz.
  • deprem vergileriyle yaptığı sahil yolu yağmur yağınca çöken iktidarın yeni hedefini ifade eden söylem (bkz: ha gayret).
  • sagduyu ve ahlaka sadece din sayesinde ulasilabilecegini sanan birisinin sozleri. isin daha da kotusu aslinda "sunni musluman bir genclik yetistirmek istiyoruz" anlamina geliyor. ateistligin kotu ve ayip bir sey oldugu mesaji da tuy dikmis...
  • bir gençlik ne kadar dindarlaşırsa, kendisini kuşatan duvarların sayısı ve bu duvarların kalınlığı da o derece artar. bir gençlik ne kadar dindarlaşırsa, üstüne gitmeye korktuğu olgular da o derece sıklaşıp, belirginleşir. bir gençlik ne kadar dindarlaşırsa, eğitim ve öğretim kurumları da o derece sertleşip, tahammülsüzleşir.

gençlik dindarlaştıkça toplum, toplum dindarlaştıkçaça da devlet dindarlaşır. böyle bir devlette teokrasi egemen olur. teokrasinin olduğu bir yerdeyse, özgürlüğün alanı egemen dinin uygun gördüğü kadardır. böyle bir yapıda demokrasiden, özgürlükten ve çağdaş hukuktan söz edilemez. insanlar tek tipleşir, toplum tek tipleşir. kurumlar tek tipleşir. sonuç olarak artık orada, farklı düşünenlere, farklı yönelimleri olanlara ve azınlıklara yer yoktur.

"bir insan ne kadar çok şeye inanırsa o kadar az şey bilir. ne kadar az şey bilirse o kadar aptal olur. ne kadar aptalsa o kadar kolay yönetilir" diye çok doğru bir söz var. bu söz, sarfedilen cümlenin altındaki gerçeği çok iyi ifşa ediyor. bu öylesine geçiştirilebilecek masum bir söz değildir. hele hele bir başbakanın dudaklarından dökülmüşse, asla ve asla masum değildir.
  • %99u müslüman ülkede "dindar gençlik yetiştirmek azmindeyiz" demek, alenen "bizi bu kadar müslümanlık kesmiyor, dinci yobaz ordusu istiyoruz" demektir, 2 kere 2nin 4 olduğu gibi, bu bir.

yoksa benim tüm chp'li aile büyüklerim bunlardan daha dindar zaten. bunlar gibi namaz kılar, oruç tutarlar ama asla haram yemezler

ikincisi, ciğerini bildiğimiz zihniyetin gayet açık ifşaatıdır. liberallerin büyük bir kesiminin alkış tuttuğu kafa bu işte. yıllardır milli eğitime kademe kademe yaptıkları "düzenleme"lerin özü bu. anayasa'ya, hsyk'ya, tüm adalet sistemine, polis'e, ordu'ya.. yapılanların özü bu

üçüncüsü, yarın seçim olsa akp yine %50nin üzerinde oy alacak. iş bu haldeyken hangi rasyonel seküler tutumlu insanın neden türkiye'nin geleceğine dair en ufak bir umudu olsun? sevdiğim ülkemden tiksindirdiniz iyice
hesabın var mı? giriş yap