• tarihsellik bakımından homeseksüel birinin dindar olması şeklinde olabilir. zira dindarlık doğuştan gelmez, öğrenilir.
  • siyaset malzemesi yapılmaması, goygoya alet edilmemesi gereken şey.

cinsel yönelim, üzerinde karar hakkımız olan, iradi bişey değil. buna bişey yapılamaz yani. sarışınsan sarışınsındır, uzun boyluysan uzun boylu. pakette böyle gelen bu tip şeyler gibi, cinsel yönelimler de pazarlıksızdır. bi tarafa koyduk bunu.

burada bahsi geçen şey, "1,53 boyundayım ama profesyonel basketbolcu olmak istiyorum :(" gibi bişey olsaydı, evet hiçbişey yapılamaz buna. ama din ve inanç, içsel dünyamıza ait kavramlar. tabii ki bir insan (ben her ne kadar inançsız olsam da) "yaradanım da beni böyle yaratmış" gibi bir takım varyasyonlarla hem cinsel yönelimini ötekileştirmeden, hem de inanma temayülünde olduğu yoldan kopmadan hayatını sürdürebilir. ve dahası sürdürmelidir de...
    (kaldı ki cinsel yönelimimizi de, dindarlık seviyemizi de dünyaya ilan etmekle mükellef değiliz. kimseye bunların hesabını vermek zorunda değiliz. kimseye bunların hesabını sormak için gırtlağımıza yapışma alanı tanımamak da elimizde)

katılamadığım yorumlar yapılmış. feminist müslüman gayet olur efenim. hemen somut örnek vereyim; mesela benim ortaokul öğretmenlerimden biri, dış görünüş itibariyle gayet modern, açık, yakasında atatürk rozetiyle dolaşan tipik bir izmirli teyzeydi.
    ama (annemin öğretmen arkadaşı olmasından dolayı bilirdik) bu hatun namazını niyazını, orucunu ve daha başka şeyleri aksatmayan, son derece inançlı bir müslümandı aynı zamanda. hatta mevlevilikle, tasavvufla bir alakası olabilir... çok sıkı feministti gayet...
    tüm dünyaya onun kadar yumuşacık, sakin, sevgiyle bakan az sayıda insan tanıdım. öğrencileri olan bizlere, hayvanlara, bitkilere bakarken bile mutluluk taşardı bakışlarında. hep ama hep gülümserdi.

ezbere yaşamaktan, kendimize ve birbirimize ezbere saydırmaktan vazgeçmeliyiz. mutlu olmamızın, barışa ve huzura kavuşmamızın tek yolu bu...

sen de kendine ezbere saydırma arkadaşım. kendini böyle sev ve sevgiyle kucakla yolunu da...
  • cennete gidince arzularına kavuşur. az sabretsin.

https://i.hizliresim.com/4gv6q4.jpg
  • insanlar yıllarca istediği kadar bunun üzerine konuşsun, olur veya olmaz desin.. mantık arasın, akıl arasın bu çelişkinin üzerine, oldu mu oluyor.

çok yakınımda yaşıyorum böyle bişeyi, ailemde.
    ergenliğinden beri erkek bedeninde sanki rahatsız gibiydi kuzenim. birdenbire ortalığı yıkıp geçen öfke patlamaları olurdu. iş yerinde (beraber de çalıştık) gayet ofis kılığı, gayet kamufle bir adam.. akşam arkadaşlarıyla çıkarken bambaşka biri..

ailesine açılma ve kabullenme döneminde çok zor zamanlar geçirdi. o ve o dönemde, -kendini çok yalnız hissettiğinden olsa gerek- duaya, ibadete sığındı çokça. hala "önce allah" der, işine gücüne gitmeden duasını eder..

bu insanların kime ne zararı vardır, niye başkalarının çenesini yorar bilmem. ben inançlı biri değilim, kur'an ne der bilmem. ama o, bu çelişkileri kendi içinde çözmüş, aklında bir "inanma" yolu bulmuş, bu onu mutlu ediyor. o'nun için bir allah var ve tüm hesaplaşma o'nunla allah'ı arasında görülecek...
    banane, sanane, kime ne...
  • neden olmasın? homseksüel olmak, gerçekten de büyük imtihandır dindar insan için. ya günahkâr olmayı seçecek ve allah'ın onu affetmesini umacak, ya da davranışlarına ket vurup hayat boyu cinsel perhizde olacak... bu ikinci seçenek yapılabilir mi? zor olsa da yapılır. sonuçta duyguların günahı yok, insanı günahkar yapan işlediği fiillerdir. kişi cinsel yönelimini seçemez, ama dindar olup (çok zor olsa da) günah işlememeyi seçebilir.
  • ateist birinin homoseksüel olması ile aynı oranda ihtimali olan durum.

iki tip homoseksüel yönelim var. doğuştan olma ve sonradan olma. doğuştan olanlarda oran zaten aynıdır. sonradan olmalar ise muhtemelen küçükken cinsel istismara uğramaktan veya zaman içinde hedonizmden homoseksüel eğilim göstermektedir.

dindar ve kapalı ortamlarda cinsel istismarın* daha yaygın olduğu, dindar olmayan ortamlarda ise hedonist dürtülerin sonucu homoseksüel ilişkinin daha yaygın olduğu dikkate alınacak olursa bu ikisi de birbirini eşitler. sonuç olarak oran aynıdır.
  • homoseksüel biri dindar olamaz. olamaz çünkü kendi istese de dinler onu kabul etmez. kabul etmedikleri gibi lanetli, uğursuz hatta kıyamet alameti olarak görürler. bence bu şartlar altında homoseksüel kişi ya kimliğini gizlemek çabasıyla dindar görünür ya da vicdanını dinle törpülemek amacıyla.
  • ahahah ---» (bkz: lut kavmi)
  • erkekseniz vurdurduğunuza; kadınsanız beni eklemeniz gerektiğine delalet eder. eşcinsel kıslar eqlesin.
  • eğer dindar ve lezbiyen bir kadın ise cennete gittiğinde hurilere kavuşunca cidden mükafakatlandırılmış olacak olan kimsedir.
    ama dindar ve homoseksüel bir erkek ise cennette huriler ile başbaşa kaldığında epey canı sıkılacaktır.
hesabın var mı? giriş yap