• ilginç bir şekilde şu salgın günlerinde kimsenin aklına gelmeyendir.

bakanlığın açıkladığı covidli hasta verilerine inanmayanlar bu başlığı takip edebilirler. ne zaman ki aldığımız para birilerinin ağzına sakız olur, "bazısı da dayağı hakediyor" denmeye başlanır o zaman salgının bittiğini anlarsınız.

çünkü türkiye'de doktorun hakkı iyi günde verilmez.
  • bu ülkede millete dert olan maaşlardan biri. köpek gibi çalışıyorlar, aldıkları para çok değil bence. 8-5 mesai yapıyorlar, nöbet tutuyorlar. yıllık izinleri berbat. çünkü yıllık izne çıkınca döner alamıyorlar. sırf bu yüzden yillik izinleri bölüp bölüp kullananları biliyorum. bazı hastaneler döner sermayeyi hastaneye kullaniyor, çalışanına vermiyor. tek maaşları cidden az. yani bir kısmı acınacak durumda. asistan tabipler genelde çok kazanmiyor özellikle universite hastanelerinde uzmanlık eğitimi almakta olanlar.

çalışma saatine göre daha fazla kazanan meslekler var. o nedenle bırakın artık.
  • yaklaşık 6000 olan maaş. nöbet parası falan derseniz yönetim nöbet paranızı vermeyeceğim diyor vermiyor kulağa komik geliyor ama bildiğin böyle.
    doktorlar olarak da çoğumuz ot insanlarız hakkımızı da çok aramayız uyumaz nöbetimizi de tutarız, ne kadar idealistiz diye de hava atarız: gerizekalılığımızı estetik gösterme ihtiyacı herhalde. 6000 lira da çok değil sanki ha memurların hepsi de aşağı yukarı o bantta. ha biz ortalama bir memurdan en az dört kat fazla çalışıyoruz o da gerçek; laklak değildir bizim memuriyet.

şunu da ekleyim 3 ay promosyon aldık ya önümüzdeki aylarda çok para aldınız deyip bir yerlerden mutlaka kısacaklar toplamda zararda bile çıkabiliriz.

özetle başınızı huzurla yastığa koyabilirsiniz doktorların ekonomik gücü çoktan kırıldı.
  • normalleşme süreci buraya da uğramış. işiniz düşünce alkışlar, bitince, ilk taşı atmak için, birbirinizle yarışırsınız.
  • yine bos adamin biri gelmis kendince sacma sapan hakli hissetirecek argumanlarla asgari ucret ve doktor maasini karsilastirmis. asgari ucretli ev temizleyen kadina desen senin maasinla doktoru karsilastiriyorlar; o bile napiyorsun sen dangalak der. yine haset yine kiskanc herkesin toplandigi bir baslik daha. ankara tip i kazanmis gitmeyip muhendis olmus biri olarak allah insana doktorlar kiskandirtmasin diyorum. cogu aylik 2000 dolar bile kazanmayip sirf meslegin havasina cekiyorlar sanirim sizin gibileri.
  • kıymet bilmemezlik yapmayın, bu insanlar zamanından, gerçek emeğinden, en güzel yıllarından, bazen de canlarından veriyor.

bence hepimiz haddimizi bilelim, hoş tutalım da hizmetinin gerçek karşılığını alamayan bu insanların mesleğini daha da çekilmez kılmayalım, enerjilerinden çalmayalım.
    yarın bir gün yapmıyoruz deseler kimsenin götü yemez bu insanların rutinin altına girmeye.
  • gereğinden fazla olan maaştır. bu başlıkta maaşların döner eklenmeden yazanlara inanmayın temel maaşları x ise aldıkları döner 2x yani ellerine geçen toplam para 3x dir. tanıdığım aile hekimi günde 8 saat sağlık ocağında bilgisayarının başında oturup gelen gidene antibiyotik ve rapor yazarak muayene bile etmeden aylık 10 bin lira net alıyor . markette günde 10 saat asgari ücret karşılığı ter döken çalışanın 4-5 katını kazanmalarına rağmen şikayet etmeleri de ilginçtir.
  • annem devlet hastanesinde uzman doktor. ben lise mezunu olarak girdiğim işimde annemden bir miktar yüksek maaş alıyorum. diyeceklerim bu kadardı.
  • ömür boyu çalışarak sadece bir ev alınabilecek maaştır. eskiden olsa senede bir ev alınabiliyordu.
  • devlet memuru bile olsa üzerinden vergi kesilen maaştır. üstelik devlet memuru olan doktorun bu vergiyi kaçırma gibi bir ihtimali de yoktur. o vergi maaş yattığında zaten peşinen kesilmiş olur.

cahiller bilmez tabi bunları. bilmemekle kalmayıp öğrenmezler de ki şurda bile kaç kere söyledik. sonra gelir 2020 yılında bile maaşın bizim vergimizle ödeniyor edebiyatı yapar. size laf anlatılmaz yeminle. anca sokmadan(laf) anlarsınız siz.
hesabın var mı? giriş yap