• dolar 2,50'ye düşmez.
  • normalde troll işte, işkembeden sallıyor denilip geçilecek saçmalık. fakat öyle bir özgüvenle beyan edilmiş ki şeytan dürttü. kardeş şimdi opsiyon diye bir şey var finansta. kısaca belirli bir yatırım enstrümanını belirli bir zamanda belirli bir fiyattan alma veya satma hakkına deniyor. bu başlığı açan arkadaş doların 2,50'ye (güzel türkçemizde ondalık göstermek için virgül kullanalım lütfen) ineceğine dair bu kadar inanç sahibiyse şunu yapıyoruz. bana doları kendisinden 6 ay sonra 2,50 den satın alma hakkı satıyor, mesela kontrata yazacağımız beher dolar karşılığı peşin para 10 kuruştan diyelim. eğer dolar 6 ay içersinde 2,50 veya altına düşerse benim elimdeki opsiyon bir işe yaramaz, doları trollden alacağıma piyasadan toplarım, verdiğim 10 kuruş da trollün cebine kalır, oh mis. ama diyelim 6 ay sonraki kur 4 lira oldu, troll kardeş bana anlaşmamıza yazdığımız her dolar karşılığında o günkü kurla kontratta yazılı kur (2,50) arasındaki 1,5 liralık farkı çıkarır verir. gavurun tabiriyle put your money where your mouth is, var mısın?
  • dolar gerçekte asla 2.50 tl'ye düşmez. a haber'de veya anadolu ajansında durum farklı olabilir ama. tıpkı referandumda da olduğu gibi.
  • dolar 3.80'den 3.60'a düşünce heyecanlanıp 2.50'ye düştü sanan çomar beyanı.

lan zaten 3-5 ay önce doların rekor seviyesi buydu şuan bu seviyeye düştü diye sevinecekseniz işimiz var. bu ülkenin yönetilemediği açıktır. atamızın bize miras bıraktığı şeyleri satarak ancak birkaç yıl daha idare edersiniz. sonra günü gelecek üzerimize salmak için yer kolladığınız o %50 evine ekmek götüremeyince sizi bizzat koltuğunuzdan indirecek. göreceksiniz.
  • dolar şu an 3.57 . yarın anayasa mahkemesi kuruluşunun 38. kuruluş yıldönümü. cumhurbaşkanımızın saat 10:00 daki bu törene katılıp konuşma yapması bekleniyor. trol başlığı vesiyesiyle ilgili arkadaşları bilgilendirmeyi borç bilirim. siz anladınız onu.
  • 2.50 nedir yahu? hahaha. bu orana düşse bayram edip akp'nin ekonomik başarısı diye mi sevineceksiniz?

akp iktidara gelirken dolar 1.3 liraydı. önceki ecevit hükümeti doları 1.3 lira olarak akp'ye teslim etti. işsizlik de yüzde 9'du.

1.3 lira

gelinen noktaya bak.

dolar 3.6 lira.
    işsizlik yüzde 13

akp doları 2.5'e değil, 1.29'a düşürmekle yükümlüdür. çünkü bu hale kendisi getirmiştir. bunu yapabilirse o zaman birşey başardı, ekonomi düzeldi diyebiliriz ancak.
  • bir yıl öncesinden gelen bir öngörü. ben olsam demek ne ekonomiden ne siyasetten anlıyormuşum deyip bir daha sosyal medyada ağzımı açmamaya yemin ederdim.
  • topraklarda arap kuyuları gibi zengin petrol kuyuları bulursak belki bir ihtimal.
  • bütün uluslararası şirketler türkiye operasyonlarını küçültürken, işe alımlar neredeyse durmuşken, ortalıkta yatırımcı namına hiçbir şey kalmamışken yapılan "kriz yok abi yeaa" kerizliği kadar romantik ve gerçeküstü değildir.
  • nick bulmam lazım'ın bizlere 6 ay önceden bahşettiği bir öngörü. baktım başlığın açıldığı gün 3,60 imiş dolar kuru, bugün 3,63.
hesabın var mı? giriş yap