• gene bakanlığın yapması gerekeni yaptığını gösteren icraattir. bir ecdad hatırası, sayesinde memlekete dönmüştür. bakanlık böyle şeylerle ilgilenmediği için vazife olarak görüyor, onu da anlıyorum. kendisine de teşekkür ederim.
    bunun yanında cumhurbaşkanı adaylığını desteklemesem de abdülhamid'in almanya'ya verdiği eserleri alacak tek kişi kendisi gibi duruyor.
  • taksim'deki caminin açılışı için ısparta belediyesi sinek ilaçlama aracı gönderip komple taksim'e gül kokusu sıkmıştı. istersen bu masraf konularına girme kanka :d
  • teşekkürler imamoğlu, yine kimin satıp, kimin geri aldığını gösteren bir icaraat, tebrikler.
  • meblaya bakıyorum bir tane il milli eğitim müdürünün aylık benzin parası değil, yazan adama bakıyorum akp cenahından yapılan aleni yolsuzluklara 1(bir) entry girmemiş.

vallahi sizi sandıkta alaşağı edeceğiz.

geliyor gelmekte olan.
  • eğer gerçekse tarihi değeri olan kıymetli bir şey. dünyada 4 tane örneği kalmış. böyle şeylerin avrupa’daki amerika’daki müzelerde olması da bizi üzer genelde. 818 bin lira böyle bir şey için çok bir para değil. sıfır arabalar milyon liralara yaklaştı. alkış.

@mp0int adlı yazar özelden gönderdi.

--- spoiler ---

fatih sultan mehmet istanbul'u fethettikten sonra (bkz: kayser-i rum) ünvanını almıştır kendisine. bu tabir roma imparatoru anlamına gelmektedir. çünkü konstantinopolis ms 330 yılından beridir roma imparatorluğunun başkentiydi ve imparatorluk başkentini alanın imparatorluğun yeni yöneticisi olacağını söylüyordu bu hareketiyle. trabzon imparatorluğu doğumlu filozof ve akademisyen george bu söylemi destekledi. doğu ortadoks kilisesi bu açıklamayı kabul etti ama katolik kilisesi ve çoğu batılı hirstiyan devlet karşı çıktı. çünkü o devirlerde millet ya da ırk kavramı ön planda değildi ve din önemli bir ayrım/birleşme unsuruydu. hirstiyan imparatorluklar ve katolik kilisesi de roma imparatorluğunun müslüman bir devlete geçmesini kabul edemiyordu. kendi tarihinden bir haber olan insanlar bunu bilmez tabi. bu madalyon da fatih sultan mehmet'in bu başarısını kabul edilişinin bir sembolüdür.
    --- spoiler ---
  • fatih sultan mehmet han'ın mezarına saygısızlık gösterdiğini iddia eden akçomarlar, bu defa da ecdad yadigarını getirdi diye söyleniyorlar.

ne yapsaydı?
    siz beğenin diye paraları taksim'in ortasına dinazor heykeli dikmeye mi harcasaydı?
  • ülkenin hazinelerini birileri yurtdışına satıp dururken, kendisine bu tarihi ürünleri tekrar ülkemize getirmeyi başardığı için özel olarak tebrik ediyorum.

yine yedi ceddimiz şöyle böyle diye ahkam kesen çakma osmanlıcıların yapmadığını yapmış.
  • allah razı olsun. atalarımızdan yadigar emaneti almış getirmiş.
  • söz konusu madalyon ingiliz komutanın ayağına kapanan padişah tarafından zamanında satılmıştır. o zamanlar allah'ın yeryüzündeki gölgeleri olan islam halifesi padişahlar ingiliz ve yunan aşığı idi.
hesabın var mı? giriş yap