• en az bir 5 senedir yazdığını bildiğim romanını bu sene nihayet yayınlıyormuş.
  • görünüşe bakılırsa, arada bir manifold'da yazıyor.
  • ocak 1997'de istanbul'daki i$yerinde linux kullanmaya ba$lami$ biri.. 1999'da da linux kullandigi tespit edilmi$tir..
  • "oturmuş, yazıyor olmak" üzerine can alıcı şeyler söylemiş yazar.

"...acıdan söz ediyorum, yoksulluktan ve caresizlikten söz etmekle yetiniyorum ve söz etmekten başka bir şey yapmaya cesaretim, ya da gücüm ya da niyetim yok. her şey söz ettikce oluyor, sözü edilmeyen sefaleti kimse görmeyecek, adı konulmadığı müddetce acıyı bilmeyeceğiz ve adlandırmayı, canımız acımaya devam ettiği icin anlamlı bulacagız. savaş yazmama engel olmaya calıstıgı ıcın yazacagım. güclü olmaya calısmadıgım, güclü olamadıgım icin.."
  • beşir ayvazoğlu üstadın boğaziçili mahdumu.ileride yazılarını araştırmalarını takip edeceğimizi sandığım bir yazar adayı.
  • orhan pamuk'un asistanı imiş.
  • 4 mayıs 2004 tarihinde yapı kredi kültür merkezi sermet çifter salonu'nda orhan pamuk'un kara kitap'ı üzerine bir konuşma yapmış müstakbel romancı.
  • emre ayvaz 1980 doğumlu, uzun süredir çeşitli dergilerde yazılar yayınlıyor, hatta ansiklopedilere madde yazıyor. beşir ayvazoğlu'nun oğlu olması sebebiyle büyükçe bir kütüphaneden istifade imkanı bulmuş; bunu iyi değerlendirmesini gayet iyi bildiği yazılarındaki malumattan ve bunu kullanmadaki dengelilikten belli. onu geleceğin önemli bir yazar adayı yapansa bu kütüphanenin yanında kendinin babasından bağımsız şekilde sahip olduğu az bulunur nitelikteki analiz ve ifade yeteneği. hem geleneksel edebiyatı ve düşünceyi hem de yeni olanı ve dünya edebiyatını, düşüncesini tanır; bu konularda formasyonu vardır. abdülhak şinasi hakkında ansiklopedi maddesi yazar; sebald'ı analiz eder; tanpınar için yeni bir okuma çağrısı yapar; bernhard'ı asabi köşe yazarından ayıran şeyleri sıralar; nabokov'un bir sahnesi için sayfalarca yazar. ve bunu malumatfuruşluktan ve ukalalıktan, yüze vurumculuktan gayet uzak şekilde yaptığı için saygı uyandırır. ilerde adını daha fazla duyacağımıza şüphe yok.
hesabın var mı? giriş yap