• çok yanlış yapan tiplerdir. zira çalışmalarına gerek yoktur. zaten normaldir.

ps: albinoluk bir genetik bozukluktur. doğal da normal de değildir.
  • hala "cocuguma nasil anlatacagim" diye karsi cikilan tip. lan noronlari yanmis adam! ac haritayi bak! belcika, hollanda, ne bileyim danimarka gibi ulkelerde escinseller son 20-30 senedir gorunurler. sokaklarda el ele yururken, opusurlerken cocuklar goruyor ve emin olun oralarda buyuyen cocuklar buralarda buyuyen cocuklardan cok daha saglikli bir sekilde yetisiyor. cunku dini dogmalarla korkutulmuyorlar ve beyinleri mantik disi ahlaki normlarla doldurulmuyor.

escinsellik bir problemdir gibi aptalca bir tespit sican kisi bu tespitini, bilimsel kanitlarla desteklemelidir, eger kanit bulabilirse.

albino'lari ornek veren cahile de iki cift lafim olacak elbette. albinizm bir genetik bozukluk iken escinsellik bir ne genetik bozukluktur ne de hastalik.
  • eşcinseller doğal olarak kendilerini hissettikleri gibi yaşamak istiyorlar. ve kendilerini bu şekilde ifade etmelerinin bir dindarın, agnostiğin, milliyetçinin, metalcinin vb kendini ifade etmesinden pek bir farkı yok.

insanın sosyal yönü onu kimliğini taşımaya ve korumaya iter. bu yüzden normal bir şekilde ifade edilen ve yaşanan eşcinselliği normalleştirme gibi bir çabaymış gibi görmek, göstermek, böyle insanlara marjinal, cahil, modern demek yanlış. art niyetli. ve de suç *. çünkü şu an da sen kendini ifade ediyorsun, senin yaptığın doğru da onunki mi kabahat?

unutmadan diyeyim: (bkz: don't feed the troll)
  • eşcinselliği normalleştirmeye çalışan tipler yoktur. eşcinselligin normal olduğunu bilen ve bunu anlatmaya çalışan insanlar vardır. biri de benim. gel bana konuş. ya da önce otur, şu profesörün söylediklerini dinle. koskoca profesörden daha iyi bildiğini iddia edecek kadar "haddini bilmez" değilsindir herhalde:
    https://www.youtube.com/watch?v=ygtmkhey8a8
    bir de "homofobik değilim ama bunu çocuğuma nasıl anlatırım" diyorsan bal gibi homofobiksin. kendini kandırma.
  • eşcinselliği anormalleştirmeye çalışan angutların derdi olurlar.

homofobi hastalıktır. önce kabullenin, sonra tedavi olun.
  • hâlâ tedavi olabilirsiniz, diyen tipler var.

kafa göz çevirmek döndürmek istiyorum.

tıbbın yarım yüzyıldan beri hastalık olarak görmediği bir "durumu" tedâvi edecek kütük evlâdı kütük. o tedâvi diye ortaya sıçılan para tuzaklarının bir boka yaramayıp bir de insanların yaşamlarını kararttığını, insanları öldürdüğünü de biliyor musun onun bunun sıçmığı?

siz yine homofobik takılmaya devam edin, sonuçta aynen dediğin gibi tedâvi olmak istemezsen kimse sana yardım edemez ama bilgiye ulaşımın bu kadar kolay olduğu bir devirde bu kadar kesif bir cehâlet, bu kadar onulmaz bir salaklık benim anlama yetimi çok aşıyor.

bir de heterofobik değilim ama tâciz bunlarda, tecâvüz bunlarda, töre cinâyeti bunlarda, evlilik programı denen pislik yuvalarını yaratıp kendini orada pazarlayan nice orospu* bunlardan çıkma, leş ebeveynlik desen gırla, üstelik dünyâya getirip sonra da terk edip gittiği çocuğuna bakan binlerce eşcinsel çift varken utanmadan heteroseksüellerin buraya gelip kusmuk üzerine kusmuk bırakması biraz şerefsizce olmuyor mu?

ben olsam utanırdım örneğin.
  • favorilerine ekleyenleri komple engelleme butonu gelsin.
  • ben çocuğuma ilk entry'i giren şahıs gibi angutların da insan olduğunu nasıl izah edeceğim?
  • zaten normal olduğu için, anormalmiş gibi gösterilmesine tepki olarak ortaya çıkan tiplerdir.
  • yil olmus 2017, kaynagindan arastirilabilecek sonsuz bilimsel makale ve referans dolu heryer. adamlar gelmis "bu sapiklik cunku bu hormonal" diyor.

ooooooo.. hassiktir lan. su an tum bilim dunyasi ayakta. erkeklik hormonu tamamiyle normal standartlarda olan escinsel erkege, daha cok erkeklik hormonu basmak kimsenin aklina gelmemisti cunku. escinsellik erkeklerin kadinlasmasi, kadinlarin da erkeklesmesi cunku amk.

tekrar tekrar bakiniz veriyoruz, ki arada usenmeyip acin bakin okuyun.
    (bkz: cinsel yonelim)
    (bkz: escinsel)
    (bkz: gay)
    (bkz: lezbiyen)
    (bkz: biseksuel)

(bkz: cinsiyet kimligi)
    (bkz: trans birey)

escinsel bir erkekteki hormonal denge, heteroseksuel bir erkekteki hormonal dengeden farkli degildir. yine erkeklik hormonlari agirliktadir (aptala anlatir gibi yaziyorum). eger farkli ise bu escinsel oldugundan dolayi degil, hormonal bir dengesizligi oldugundandir (her insanda olabilecegi gibi).

yani hemcinsine yakinlik duyan bir erkege gidip erkeklik hormonu basarsan o adam daha da killanir, irilesir, sesi kalinlasir ve daha erkeksi ozelliklere sahip olur. bunun yaninda libidosu da yukselecegi icin daha cok erkekle daha cok sikismek ister, cunku sahip oldugu hisler kendi hemcinsine karsi tetiklenmektedir. bunun hormon ile bir alakasi yoktur.

ayni sey kadinlar icin de gecerlidir. referans vermiyorum, bakmayacaksin cunku. siktir et.

yani pasam, arastirmak nedir bilmeyen tosunum, yavrum.. elini klavyeye yaklastirmadan once iki dakika dusunmeyi ogren. bunlarin hepsi yuzyillardir denendi deneyimlendi bilim insanlari tarafindan, irkci liderler tarafindan, nefret dolu dinciler tarafindan.. elde edilen sonuclar genc lgbt cocuklarda intahar oranlarinin artisi, bu denemelere -cogu zaman gonullu olarak- katilan bireylerin kendilerini oldurmeye calismasi, agir depresyon ve toplumdan daha da uzaklasma..

kisacasi olay 'batinin cilgin oyunu ile normallestirilmeye calisilan sapikca olaylar butunu' filan degil. batinin isi gucu yok herkesi sapiklastirmaya filan calismiyor.. insanlar da cok cool diye bunu savunuyor filan degil. sacmalama. beynini kullan. bir daha dusun. olay cok cool bir konuyu show yapmak icin savunmak felan degil, olay insan haklari, olay yaradilis. olay, durduk yere yargilanan bir kesimin, senin benim gibi ayni hak ve ozgurluklere sahip olabilmesi. olay, simdi olmasa da ilerde olacak cocugunun, torununun escinsel olma ihtimalinin sifir olmadigini bilmek ve empati kurmak..

bilim nedir ogren. gercekler nedir ogren, gerceklerle dogrular arasindaki farki da bir anla.
hesabın var mı? giriş yap