• şu anda gösterimde olan filmin adıdır. gerçek hayatta pek karşılaşılmayacak bir konusu olsa da hafif güldüren biraz üzen kendini izleten bir konusu vardır. babası kendini hiç aramadığı için ağlayan kızımızı hastaneye götürüp doğum mutluluğunu izleterek sen doğunca böyle olmuştu demek iyi fikirdi. tek gözlü kedi fred'in kurtarılışı en güzeliydi.
  • --- spoiler ---

ogretmende tam turk tipi var
    --- spoiler ---
  • ortalama bir senaryo ve oyunculuklara sahip hafif klişelerle dolu bir hollywood yapımı film. vakit kaybı mı tartışılır, sinemaseverlere çok bir şey vaad ettiği de söylenemez. sinemada izlemeye değmez evinizde bir pazar günü izleyip kafa dağıtabilirsiniz. ayrı sözlük ahalisi tarafından abartıldığı da gözlerden kaçmamalı.
  • sinema anlayışı spider man dönüyor 654, superman geldi haanımm 423, yenilmezler, yıkılmazlar, ele geçirilemezler, adalet savaşçıları, dünya koruyucuları vb. olan adamlar için çok bir şey ifade etmeyecek olsa da;

gerçek sinemanın kaliteli senaryo ve yapımlardan meydana geldiğini bilen insani melaike ve duygularını yitirmemiş kişilerce en az belli bir seviyede beğenileceğini düşündüğüm çok çok güzel bir yapım.

--- spoiler ---

annesi hatta büyük annesinden gelen genleri sebebiyle matematik konusunda aşırı zeki olan minik kızımızın annesi, kendi annesinin hırs ve baskılarına dayanamayıp intihar eder. annesiz ve babasız kalan kızımıza dayısı sahip çıkmaktadır ve dayısı sonu annesi gibi olmaması için dahi bir çocuk gibi değil, yaşıtları gibi büyümesini ve yaşamasını ister. anneanne çıkagelir ve o da torununu da tıpkı kızı gibi bir teoriyi ispatlamak için hayatından vazgeçirmek istemektedir. dayı ile anneannenin arasında sıkışıp kalan tatlılar tatlısı küçük kızımızın sevimli öyküsüdür.
    --- spoiler ---

neymiş efendim izlenmese de hayat devam edermiş. ben bir filmi izlemedi diye ölen kimse görmedim. yüce tanrım kimlere kaldık.
  • 2017 yapımı drama filmi. seyir zevki yüksek ve vicdan okşayan bir film. mckenna grace ismi önümüzdeki yıllarda bolca duyulacak diye tahmin ediyorum.

--- spoiler ---

özellikle dayısı onu koruyucu aileye bırakırken küçük karakterimizin "fraaannkk fraaannkk hani bırakmayacaktın benii!!!" diye bağırıp ağlaması çoğu izleyeni yutkundurmuştur

--- spoiler ---
  • marc webb'in 500 days of summerdan sonraki filmi. (inanılmaz örümcek adamları saymak istemiyorum) turkce isminden -deha- anlasilacagi gibi kafasi zehir gibi olan kucuk bir kizin hayatindan bir kesit izliyoruz filmde.

canim sinemia kartimin son gununde izledim ve resmen büyülendim. film aslında o kadar gerçek ama etrafımızda görmediğimiz cinsten bir hayatı konu alıyor ki... senaryosu, kamera açıları tamamen gerçek hayat izlenimi vermeye odaklanmış bir film. filmde baskın olan renkler insanın içini kıpır kıpır yapıyor.

mary'i oynayan küçük hanım gerçekten oynamamış da mary'nin kendisiymiş izlenimini veriyor. chris evans desen, yine maşallahı var.

filmi izledikten 2 gün sonra bile gözümün önüne sahneler geliyordu. öylesine etkileyici, insanın içinde yer eden, sıcaklığını geçiren bir film. uzun zamandır böyle sakileştiren, iyi hissettiren bir film izlememiştim.

--- spoiler ---

ama o evelyn yok mu! o katır suratlı anne! kızının hayatını mahvetmiş yetmemiş, üstüne bir de torununun hayatını mahvedecek. üstelik üstün zekalı olduğunu öğrenene kadar torununu reddetmiş bir kadın. saçını başını yolasım geldi özellikle filmin sonlarına doğru! hadi torununu geçtim, kendi oğlunu gram düşünmeyen bir anne! bu pislik yaratık.

filmi izledikten sonra aynı durumda benim kardeşim kalsaydı, bebeğimi emanet edip intihar etseydim diye düşündüm. vardığım sonuç kardeşimin bırak bebeği büyütmeyi, bebekle bir günü bile geçiremeyeceği, bir ihtimal beslese de altını değiştiremeyeceği, anneme babama veremiyorsa, götürüp cami avlusuna koyacağı gerçeği oldu! frank gibi dayılar bulmaz zaten bizi!

--- spoiler ---
  • film gayet keyifli ve küçük hanımefendi harikalar yaratıyor. umarım bazı genç yıldızlar gibi saçma sapan işler yapmaz. gerçekten çok iyi yerlere gelebilir.
  • 2017 yapımı film. chris evans'a captain amerika'dan beri kılım fakat iyi iş çıkarmış. filmin esas yıldızı mckenne grace denen sarışın tatlı kız çocuğudur, yetenekli ve sevimli. hani büyümüş de küçülmüş gibi, filmin tek eksisi itici sesli tipsiz öğretmendi.

gişede başarılı olmuş, imdb'de 7.8 puan almıştır. kesinlikle izlenesi harika bir film.
  • çok tatlı bir film.
hesabın var mı? giriş yap