1. sag gozun seyirmesi sevinc, sol gozun tiktiklamasi ise sorunlarin gelecegine dalalet derler.
    eger goz seyirmesi abartili bi sekilde devam ederse, kucuk bir gaste kagidi parcasi tukuruk vasitasiyla goz kapagina yapistirilir.
  2. bashta hmm neden acaba dedirten ama uzun sure ve her gun tekrarlandigini farkedince ulan yoksa tik mi var bende bu kadar mi kotuleshtim sorusunu sormaya sebep irade dishi goz aktivitesi
  3. yanlış yere bakacağınızı biliyorum ama (bkz: göz seyirmesi)
    yumuşak g yerine y kullanan zihniyet (dua edelim y kullanmışlar. ya herhangi bir ünsüz kullanmasaydılar seir diye yazsaydılar...?)
  4. bazı durumlarda sizin sürekli hissettiğiniz fakat karşıdakilerin göremediği durum. ya da ben paranoyağım gözüm seyiriyo zannediyorum.
  5. kisa surerse sag goz saglik, sol goz varlik diye yorum yapilabilen ama artik olay ucuncu gunu de asmissa sinir eden, o gunden sonra mana bile cikartilamayacak istemsiz olan goz eylemi
  6. günlerce geçmeyip adamı sıyırttığı zamanlar da olur. pis seyirik.
  7. yorgunluk disinda uzun süreli lastik ya da kaucuk tabanli ayakkabi giymekten de kaynaklanan fiziksel durum. bertaraf etmek icin toprakta, cimende ciplak ayakla yürüyerek vücuttaki elektrigi bosaltmak önerilen yöntemler arasindadir.