şükela:  tümü | bugün
  • `"biri sizi aniyor" mesajı
    (bkz: batil inanclar)
  • kimisi de kötü haber diye yorumlar (bkz: hayırdır inşallah)
  • sag gozun seyirmesi sevinc, sol gozun tiktiklamasi ise sorunlarin gelecegine dalalet derler.
    eger goz seyirmesi abartili bi sekilde devam ederse, kucuk bir gaste kagidi parcasi tukuruk vasitasiyla goz kapagina yapistirilir.
  • bashta hmm neden acaba dedirten ama uzun sure ve her gun tekrarlandigini farkedince ulan yoksa tik mi var bende bu kadar mi kotuleshtim sorusunu sormaya sebep irade dishi goz aktivitesi
  • yanlış yere bakacağınızı biliyorum ama (bkz: göz seyirmesi)
    yumuşak g yerine y kullanan zihniyet (dua edelim y kullanmışlar. ya herhangi bir ünsüz kullanmasaydılar seir diye yazsaydılar...?)
  • bazı durumlarda sizin sürekli hissettiğiniz fakat karşıdakilerin göremediği durum. ya da ben paranoyağım gözüm seyiriyo zannediyorum.
  • kisa surerse sag goz saglik, sol goz varlik diye yorum yapilabilen ama artik olay ucuncu gunu de asmissa sinir eden, o gunden sonra mana bile cikartilamayacak istemsiz olan goz eylemi
  • günlerce geçmeyip adamı sıyırttığı zamanlar da olur. pis seyirik.
  • yorgunluk disinda uzun süreli lastik ya da kaucuk tabanli ayakkabi giymekten de kaynaklanan fiziksel durum. bertaraf etmek icin toprakta, cimende ciplak ayakla yürüyerek vücuttaki elektrigi bosaltmak önerilen yöntemler arasindadir.