• grizu-263 | destek

sürekli büyüyen evrende yerimizde duramayıp uzaya çıkma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.

bülent ecevit üniversitesi mühendislik öğrencilerinden oluşan grizu-263 uzay takımı olarak, teksas/abd de gerçekleşecek cansat competition uydu tasarımı yarışmasında cansatcompetition finallerdeyiz.

dünya geneli ilk 40 takım arasına girerek ülkemizi temsil etme hakkı kazandık ve teksas'a davet edildik. fakat abd yolculuğunu karşılayabilmemiz için sponsorluk desteğine ihtiyacımız var; bize destek olmak isteyen bireylerden, takip ettiğimiz ve başarılı iş insanlarından, şirketlerden, girişimcilik platformlarından, sponsor destek bekliyoruz.

sponsorluk dosyasında detaylı bilgiyi bulabilirsiniz, bunun yanında herhangi bir boyuttaki destek bizim için çok çok önemli.

bizi daha yakından tanımak isterseniz ;

web:grizu-263
    facebook:grizu263
    ınstagram: grizu_263
    twitter: grizu 263
    linkedın:grizu 263

bağış hesabı gofund me: destek ve bağış için
    sevgiler, saygılar şelale.

grizu-263
  • bülent ecevit üniversitesi öğrencilerinin büyük bir başarı kazanmasına aracı olan proje. kendilerini tebrik ederim.

aynı zamanda istanbul teknik üniversitesi ekibi üçüncü, hacettepe üniversitesi ekibi de dördüncü olarak bayrağımızı dalgalandırmıştır.
  • 1958 yılında yörüngeye oturtulan ilk uydu olan sputnikten daha küçük ve işlevsiz alçak yörünge uydusudur. işlevsiz derken söz konusu göndereceği verileri an itibari ile gönderen aktif yüzlerce uydu mevcut.

ondan sonra; kusura bakmayın da parayı verdikten sonra bir sonraki fırlatmada evimdeki oyuncak ayıyı da yörüngeye oturtturabilirim. hani kerbal space program'da aşağı yukarı 100 saatim var yanlış olmasın.

artık öyle bir çağdayız ki bir savaş uçağı yapmak için ilk önce wright kardeşlerin uçağını üretmeye gerek yok.

bilmem anlatabildim mi inceyi?

bu arada inşallah tek sıkıntınız maddiyattır.

yoksa üzülürüm.

edit: imla

2022 yılındayız. savunmak için salak salak triplere girmeyin.
  • ve ve ve grizu-263 ülkesine dünya ikinliciliği ile dönüş yapıyor.
    uzay takımında yer alan bütün arkadaşlarımı tebrik ediyorum. bülent ecevit üniversitesi’nin gururusunuz.
    grizu-263 takımı ve başarısı
    2nd place
  • emeği geçen üniversiteli arkadaşları tebrik ettiğim cep uydusu.

ama başlığı görünce benim aklıma (bkz: bira ve kahve) şarkısı geldi ilk.
  • aralık ayında fırlatılması beklenen nano uydu.
  • 13 ocak tarihinde spacex'in transporter 3 seferi ile güneş eşlenik yörüngeye çıkartılacak olan uydu.
  • ülkenin her yerinden vasatlık akıyor. televizyonu açıyorum ve sanki james webb'i biz yollamışız gibi haberler görüyorum. ben o uydu ekibinin içinde olsam utancımdan insan içine çıkamam. vestel'in telefonları ne kadar yerliyse bu uydunun yerli ve milliliği de o kadar. uydu da denemez gerçi. cebimizdeki telefonda daha fazla teknoloji var. bu projenin bizim uzay bilimine dair ar-ge'mize ne gibi bir katkısı oldu keşke onu da anlatsalar röportajlarda.

özetle propaganda ve siyasi reklamlar haricinde hiçbir şeye yaramayan 5cm x 5cm ölçülerinde, eli lehim tutan ve ortalama elektronik bilgisine sahip hemen herkesin benzerini yapabileceği bir uydudur efendim.
  • daha ki ekinin hangi durumlarda kendisine takaddüm eden kelimeden ayrı hangi durumlarda bu kelimeye bitişik yazılacağı meselesini çözememiş insanların eleştirilerine maruz kalmış proje.

oğlum gidin önce türkçe öğrenin ondan sonra gençlerin çabalarını küçümseyin.
  • türkiye radyo amatörleri cemiyeti kadıköy şubesi tarafından her hafta yapılan ve yayınlanan "amatörce sohbetler" adlı tele-konferans serisinin bu haftaki özel konuğu grizu-263 projesinin takım lideri muzaffer duysal'dı..

pırıl pırıl parlayan bu genç adamın enerjisine tanık olmak çok keyifliydi gerçekten.. çok ilginç ayrıntılardan söz etti.. ilgi duyuyorsanız video kaydına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz..

https://www.youtube.com/watch?v=qcouvmqu8oq
    ___...___...___...___
    dip not:
    bu başlıkta yapılan işi küçümseyen bir çok gerzek yazı okudum.. elinizi tutan yok, buyurun siz de bu çocuklar gibi projeyi yetiştirebilmek için günlerce atölyelerde kütüphanelerde sabahlayın, uçak bileti ve asgari insani ihtiyaçları karşılayamadığınız için sponsor bulabilmek amacıyla haftalarınızı aylarınızı harcayın, dünyanın en iyi üniversitelerinin arasından sıyrılıp kendinizi kanıtlayacak kadar yaptığınız işe inanın, tüm yükümlülükleri ve dokümantasyonu tamamlayın ve yabancı jürileri inandırın..

yapın kardeşim, elinizi tutan mı var..? yok, anca vir vir konuşursunuz..

esas vasatlık budur işte..
hesabın var mı? giriş yap