• son bir kac bolumdur surekli kavga stres yasadiklarindan olsa gerek bu haftaki bolumu gumus ve mehmet'in koklasmalarina ayırmıstir. baska bir sey oldugu yok dizide.
  • kaza yapıp sıkıştıkları,üstüne bir de alev alan arabanın içinde birbirlerini öpüp koklayan,eski günleri hatırlayıp ağlayan bir adet gümüş ve bir adet mehmeti bünyesinde barındıran dizi.bi de kaportası hafif hafif yanmaya başlayan araba nerden baksan 15 dakika böyle usul usul yandı,adamlar arabadan çıkınca birden patlayası geldi ya...pes yani...
  • bana, gumus'un yabanci damat dizisindeki nazli karakterinin kuzeni oldugunu dusundurten dizi. hangisinin daha gicik olduguna karar veremezken, gumusun senaryosunu yazanlari ciddiyete davet ettirtmek isteyen dizi ayrica. yatip kalkip gorsel festival kivanc tatlituga dua etmelerini gerektiren yapim.
  • kıvanç tatlıtuğ'un oynadığı karakterin ameliyat masasından saçları jöleli kalkmasıyla beni benden alan dizi.
  • gorulebılecek en sacma sapan finalle ekranlara veda eden dizi.* mehmetin oglu mehmetcan la konagın kucuk gumusu birbirlerini sonsuza kadar sevcekmis,bide erkek cocugu bunun icin kız cocugundan izin istedi ki akıllara gercek anlamda zarar.
  • bir süredir şöyle bir durum var imiş;
    bir film izlediğimde bir şeyler okuduğumda veyahut bir şarkı dinlediğimde; konuya ilişkin hakimliklerimin, bildiklerimin, öğrendiklerimin, benzersiz olduğunu düşünmekteymişim. hani kimse bunu anlayamaz, benim kadar dikkatlisi ince eleyesi sık dokuyası kişi mi olurmuş sanrısıyla yaşamaktaymışım. şu parçayı bi dinlesene naaappmmışşlarr yaauuww dediğimde kişi sessiz sedasız dinler iken ben içimden saftiriğe bak, müziği dinliyorum sanıyo diyip içten içe gülüyormuşum.

yine bir süredir sayıca az kişinin ilgilendiğini bildiğim konularla ilgili bir iki kelam da ben edeyim diyorum, sonra diyemiyorum, çünkü benim sadece benim ben ben ve benim farketmiş olabileceğimi düşündüğüm herşey seneler önce neredeyse aynı duygu ifade edilişler ile yazılmış. üzerine yüce ben im bile farkedemediğim duygular bilgiler tuzlar biberler de eklenmiş. bir kere olur, e hadi iki kere olurr ben de bişeyler yazmak istiyorum uleyyynnnnnnnnnnn derkene;

ahahhahahhahhahahhahahhahhahahhahahhahahhahahhahahha
    incesazın mazi kalbimde adlı albümünde; süper baba müziklerine en bir yakın; ama onlardan daha bir içli, daha bir kırılgan enstrumantal eser(dir).

klonlarda böyle olmuyordu.
  • gümüş elementi kolay reaksiyona girebilen bir metal olduğundan dolayı, zehiri hemen belli eder. bu nedenden dolayı zehirlenmek istemeyen devlet adamları genellikle gümüşten imal edilmiş bardak, tabak, çatal vb. eşyaları kullanmaktadırlar.
  • taki yapiminda siklikla kullanilan bir elementdir. oldukca yumusak bir metal olmasindan dolayi taki ve aksesuar kullaniminda mutlaka baska bir metal ile karistirilmasi gerekmektedir; bu genelde bakirdir. icindeki gumus oranina gore ayarlandirilir. 800 ayarda %80 oraninda gumus, 925 ayarda ise %92,5 oraninda gumus bulunmaktadir. gumusun kac ayar oldugunu anlamanin en kolay yolu uzerine basilmis olan damgaya bakmaktir.

uzerine cesitli koruyucu kaplamalar yapilmadigi takdirde belli bir sure icinde havada bulunan oksijen ile temasindan dolayi kararir. kararmayi temizlemenin en kolay yollarindan biri ise ozel temizleme bezleri ovalanmasidir. diger yol olan solusyon ile temizlemelerde, gumus solusyonda cok az tutulmali ve su ile cok iyi durulanmalidir.
  • dokuzuncu nesil caylak.
  • bizimkiler arap emperyalizmi diye yirtinir dururken megerse o arada biz hic bilmeden istemeden karsi kultur emperyalizmine baslamisiz bu dizilerle. oysa eminim ki ne kanal d'nin ne de yapimcilarin para kazanmaktan baska derdi yoktu diziyi yaparlarken. izleyen arap kizcagizlar "biz de gumus gibi kendi ayaklarimiz uzerinde duralim" deyu birey kivilcimlari gostermeye baslayinca molla amcalar da acele diziyi tu-ka-ka ilan etme yarisina girmisler, sakincali sahnelerin coktan kesilmis olmasina ragmen

http://www.milliyet.com.tr/…ar�' sars�yor'..&ver=82

http://www.milliyet.com.tr/…izileri �eytani�&ver=77
hesabın var mı? giriş yap