• arkalarından neden zayıflamıyo halbuki ne de güzel yüzü var diye konuşulan kadınlardır bunlar. ama belki onlar şişman olmayı kafaya takmamaktadırlar, hatta belki şişman sever bir de sevgilileri vardır ve mutlu mesut yaşamlarını sürdürmektedirler.
  • dolgunluktan dolayı yüzleri gerginleşmiş ve bu yüzden gözümüze tatlı, şirin, güzel gelen; fakat olmaları gereken kiloya düşseler daha az güzel olacak ve hatta güzel olmayacak kadınlar.

yalnız bunların bir kısmı var ki hakkaten tatlı ve şirin oluyorlar. yani olmaları gereken kiloya düşseler nefis olacak insanlar. e o zaman verin şu kiloları da kurtulun kardeşim şişman yaftasından.
  • güzellik kavramında esas göreceliktir, bir şeyin güzel olarak nitelendirilebilmesi karsilastirilabilecegi, yaninda güzel görünecegi baska şeylerin var olmasıyla mümkündür.

her yeri çok güzel olan bir kadında aradaki fark çok olmadığından yüz öne çıkmazken güzel yüzlü şişman kadın örneğinde yüz kalan kısımlara göre çok güzel göründüğünden çok fazla ön plana çıkmakta ve kisinin en dikkat cekici/begenilen yeri konumuna yükselmektedir.

olur da bu kişiler zayıflarsa genelde oun yüzü çok güzel yerine güzel kız olarak nitelendirilmeye başlanırlar, artık yüzleri en iyi noktaları değildir, çünkü artık yüzlerine odaklanmak yerine genele bakılmaktadır.

git gel edit: ilginçtir, düzenli aralıklarla zamanın ötesine gidip gelmektedir bu yazı, aklımda mevsimsel olarak kilo alındıkça kötülenip verildikçe de aksi yapıldığına dair düşünceler uçuşmaya başladı.
  • kanımca akrep nalan bunlardan en meşhurudur. kendisiyle ilgili duyduğum son hikaye ise şöyle:
    "akyarlar'da kıyıda oturmuşuz. içiyoz... deniz sütliman.. baktım ki, deniz yarıla! deniz yarıla yarıla yarılaya geliyor dalga bizim rakı sofrasına. aney dedim nedir bu geçen? dediler denizaltı sayılmaz, o akrep nağlan. güzel yüzlü şişman yüzüyor. abuuu... kadında o kilo, bu sürat dedim yani pes!. neden sonra denizi yara yara kıyıya çıktı. baktım, yüzü de ne güzelmiş la dedim kendi kendime. gözgöze mi geldik bak ne olduysa orda. sesi de varmış hem. onu bilemedim de dalgasına düşmek istemem babo yav..."
  • kisisel tecrumebe dayanarak, sisman olup da yuzu guzel olmayan kiz orani binde hatta onbinde birdir. bunun nedeni gercekten yuzlerinin gerilmis olmasi midir yoksa bir rastlanti midir bilemiyorum ama zayiflasalar herkes icin hic de fena olmayacagi gercegi de yadsinamaz.
  • anne kuruntusu benim için.
    annemin ko$ar adım obez olmaya giden bir uzak akrabası var. abartmıyorum kalça çevresi benim diyen badicinin omuz göğüs çevresi kadar vardır. annem "ama yüzü çok güzel" diyip durur bu abla hakkında. halbuki alakası yok.

$öyle bir $ey var; gayet $i$man birisiyken bir senede 20-25 kilo vermi$ bir arkada$ım var benim (erkek bu herif), aha bu herif "abi yüzümün üstünde ikinci bir yüz varmı$ meğersem gerçek yüzüm buymu$" demi$ti bir keresinde.
    kimseyi kilosu veya vucudu yüzünden ele$tirecek kadar sığır değilim ama, yüz deriniz patlayacak kadar gerilmi$ durumdaysa yanlı$ yolda olduğunuzu kabul etmelisiniz. gerçek yüzünüz hakkaten o değil. benim aklıma yattı.
  • yüzü çirkin zayıf kızın tam zıttı olan kız tipidir.bu kızların saçları çok güzel olur,gözleri de renklidir.bu iki kız tipi hiç anlaşamazlar.evet konuyu saptırmak hiç hoş birşey değil.
  • genelde burunları kalkık ve ufacık olur.
hesabın var mı? giriş yap