aynı isimde "hekimoğlu" başlığı da var
  • house md uyarlaması dizi bildiğiniz gibi. hiç bir cümleye dokunmadan neredeyse türkçesini oynatıyorlar.
    bugünkü bölümde bir hasta dnr talep etti. yani kalbi durursa müdahale edilmeyecek. müdahale edilirse ciddi cezası var.

ancak bu iş sadece amerikada böyle . türkiyede bu şekilde bir uygulama yok. yasal değil. müdahale etmezsen adamın götünden kan alır yasal olarak.
    madem böyle bir dizi yapıyorsunuz, bu esnada "bu uygulama sadece abdde uygulanmaktadır. türkiyede geçerli değildir." yazılması gerek bence.
  • gregory house hayranı olarak başarılı buldum, youtube üzerinden diziyi geriden takip ediyorum. dizi yerine karakter ismi verdim çünkü karakter tasarımı konusunda bir ekol olduğunu düşünüyorum. evi, kıyafetleri, aksesuarları, kullandığı kelimeler ve tükettiği yiyecekler bile bu tasarımın çok başarılı birer parçası.

şimdilik sadece ev ve ofislere dikkat ettim yerli versiyonda.

ateş hekimoğlu'nun hastanedeki odasında detayı çerçevelenen eser.

sanırım 3. bölümde "benim latincem pek iyi değildir." derken arka planda görünen tablo

dizideki ismini bilmediğim, hastane müdürü cuddy'i canlandıran kişinin odasına girip gizlice televizyon izlerken gördüğümüz bir diğer tablo

başka örnekler de yakalanabilir sanırım, ayrıca her bir detay için yazmak istiyorum. zannetmiyorum ama keşke bu detaylar bir metafor olsa.* kanala abone olup videoları beğendim. başka şeyler izleneceğine bu dizi izlensin.

unutmadan, ateş hekimoğlu manikür yaptırmalı. elleri biraz fazla göze batıyor.
  • bire bir cakacaksanız ne anlamı var? bari biraz daha tıp terminolojisi vs çalışsaydınız.
    house'un bastonunu nasıl tuttuğu vs değil olay! komik!!!
  • büyük hayalkırıklığı...

bugünkü bölümde rıza dışı muamele yaptı diye mahkeme sahnesi çektiler. resmen rezillikti. karşı tarafın avukatı davetiyeyi verdi ateşe ( amerikan yargı klişesi ) üstüne uzaklaştırma kararı !

ertesi gün de mahkeme görüldü. sahne baştan aşağı rezillik.

yahu allah rızası için danışın birilerine. milyon dolarlık yapımda böyle abuk mantıksız işlere niye giriyorsun arkadaş.

herhalde final yapacak, bu yüzden özensizler
  • yarilarak izledigim dizi. timucin esen bence döktürüyor. muayene sahnelerinde kahkahalara boguldum.
  • bu diziyi beğenmeyen gitsin afilli aşkı izlesin emenike. flash tv'de halay izleyen tipler bu diziyi beğenmiyor. ibo show izleyin siz gencolar
  • diziyi severek izliyorum ama içeriği eleştirmeden de duramıyorum.

mesela hastaya içinde siklofosfamid olan endoxan ilacı (cyc) başlanacak, gidip eczaneden alıp damar yolundan veriliyor.

böyle saçmalık olur mu anasını satayım ya.
    cyc kullanmadan önce hastalarda pneumocystis jirovecii'ye karşı önlem alınır, yan etkileri azalsın diye öncesinde çoğunlukla yüksek doz steroid verilir vs.

bu ilaç var olan en güçlü immun supresif ilaçtır, kanser tedavilerinde de kullanır ve uygulama protokolüne riayet edilmez ise hastayı öldürür.
    sanki damardan parol yapıyor amk, doldurmuş enjektöre puşe veriyor herif yaa.

tıbbi uygulama anlamında onlarca saçmalık var da, artık bunu görünce tahammül edemedim.

niyseeee.

yine de house md hayranı olarak severek takip ediyorum.
  • house m.d. ile kıyaslamadan izleyince keyif alınabilecek olan dizi. amacınız keyif almaksa (veya arka planda oynasın, arada göz atayım şeklinde ise) izleyebilirsiniz. oyunculuklar da yavaş yavaş oturuyor bence.
  • öyle bir tantuni yiyor ki hekimoğlu, bu saatte sipariş verme zorunda bırakıyor. tantuniciler için iyi, kilo vermek isteyenler için aşırı tehlikeli bir dizi. tantuni yerine brokoli yesin arkadaş ne biçim doktor bu?
  • orijinalini izlemedim. tıbbi terimlerede çok hakim değilim ama dizinin güzel olduğunu düşünüyorum. bunda muhtemelen timuçin esen'in etkisi de vardır.
hesabın var mı? giriş yap