• ıstanbul elmadag'daki 5 yıldız oteli insanliktan nasibini almamis otel.

yaklaşık iki yüz kisilik grup ağırlayan bir turizm firmasina yardimci oluyorum. bu sebepten personelle yuz goz olma derecesine gelene kadar gunde onlarca kez otele giris çıkış yapıyorum. buna rağmen bir bardak su vermediler. bildiğimiz icme suyu. içerden satin alabilirmisim. bir bardak suya 5 lira mi vereyim yani diyince dışardan alabilirsiniz dediler. ne diyim got gibi kaldim iste. 14 saat musterilerle ugrastiktan sonra koydu yani. amerikan emperyalizmi desem degil, bahşiş almadan is yapmamak desem herhalde o da degil. bildigin insanlik trajedisi. demek ki dusup bayilsak kredi karti cekmeden ambulansi da aramayacaklar. ya da arasalar telefon faturasini mi yollarlar bilemedim. bir bardak suda kopan, kopardigim fırtına.
  • bir zamanlar, çınarcık'ta bulunan nilton otelinin, isminden esinlendiği oteller zinciri. n harfinin önü kapatılıp resim çekinildiğinde hilton ile aynı ambiyansi vermekteydi bu nilton oteli de, palmiye ağaçları filan vardı önünde.
  • 1955 yılında açıldıktan sonra 1959 yılında 137 kişilik ek oda ve 500 kişilik lokanta inşaatına fiilen başlayan, ek bina inşaatını da 1965 yılında bitirip kullanıma açan oteller zincirinin istanbul harbiye bacağı
  • şehirler arası otobüslerde otobüs mürettebatı tarafından yatmak için kullanılan ve arka kapıdan girerken sağ tarafta bulunan boşluğa verilen isim.
  • çalışanlarına dünyadaki bütün hiltonlarda indirimli kalma olanağı sunan oteller zinciri.yurt dışındaki hiltonda çalışan biri mesela 75 liraya hilton bomonti'de veya 25 euroya hilton amsterdam'da kalabiliyor.
  • conrad otelleri, doubletree, hampton, embassy suites ve homewood markalarinin da sahibi.
  • odalarında envai çeşit yastık bulunduran oteller zinciri.

seçenekler şunlar:
    sentetik anti alerjik sert
    sentetik anti alerjik yumuşak
    doğal kuş tüyü sert
    doğal kaz tüyü orta sert

bunlara bakınca benim canım "doğal anti alerjik kaz tüyünden yumuşak bir yastık" istedi, ama böyle bir yastık yok.
  • türkiye'de sabancı ailesinin işlettiği oteller zinciridir. en iyi işletilen ve şahsen en çok beğendiğim sevimli, sıcak ve her nedense seksi bulduğum ise adana hilton'dur.

(bkz: adana hilton)
  • mersin hilton: muhtemelen en iyi manzaraya ama en eski mobilyalara sahip olanı, zaman zaman yeme içme alışkanlıkları nedeniyle çıkan tartışmalardan dolayı ortadoğulu turistlere ayrı kahvaltı salonu açan otel.
    adana hilton: standart odaları en geniş ve iyi tefriş edilmiş olanı. görkemli bir lobisi vardır. altınkoza zamanı her yer nuri, bilge,ceylan...
    ankara hilton: kuğulu park, gop, tunalı hilmi, arjantin... kesinlikle en iyi lokasyona sahip olanı, sigara içenler için 10. kat sağ kanat sağlam manzara vaadeder.
    kayseri hilton: tartışmasız en iyi kahvaltı servisi bunda ama sıradan bir taşra oteli havası vardır fazla birşey beklememek gerekir.
  • ankara hilton pandemi öncesine kadar ikinci evim gibiydi. sonra seyahatler epey azaldı ben de nicedir gelmemiştim. bu gelişim de 2 gececik olmasina rağmen, şu hilton yatağı konforu bambaşka arkadaş.
    dün akşam bir date ihtimali varken bıraktım, yatağın içine gömülüp tv'de kıvanç izledim bütün gece. sonra da storiye ekledim hatta, " hilton yatağında kıvanç qeyfi" ahahhaha. gelen mesajların hepsi hilton yatagina övgüydü. hatta serseri bir arkadaşım kivancla bir gece mi hilton da sınırsız konaklama mi dedi de, evli adamla ne işim var, benim oyum hilton'a dedim. * bunlar hep yaşlılık alameti muhtemelen, eskiden 1 gece olsun, benim olsun derdik hey gidi *
    k
    neyse dün akşam pijamalı uyuya kalmıştım, şimdi havuzdan geldim. bir duş alayım da çırılçıplak gömüleyim şu yastıklara, nevresimlere... yarın sabah da kahvalti qeyfi artik. yaşasın hilton yatakları!

ps: bunların üreticisi markası falan ne sahi, bilen yesillendirsi. çeyizimi yaparken tantra chair ( (bkz: #40484624) ) yerine bundan alayım bari *
hesabın var mı? giriş yap