• mizahla korkunun birleştiği ender bir tavra sahip eser..
  • nakarat kısmı yani,

merhaba cüceyim ben
    konuşan cüceyim ben
    çıkarım her yerden
    saklanırım yine ben

aylin aslım'ın gulyabani şarkısınının nakarat kısmına benzerliği dikkat çeker (aynı zamanda söyleyiş şekillerininde benzerliği sözkonusu)

gulyabaniyim ben
    çok yabaniyim ben
    girerim rüyalara
    hepinizi yerim ben

tabi buradan aylin aslımın bunu dinleyerek gulyabani şarkısını oluşturmuş olacağı akıllara geliyor her ne kadar kendisi böyle bir itirafta bulunabilecek biri gibi gözükmesede.

(bkz: gulyabani)
  • büyük bir kısmı ege kayacan tarafından az bir kısmı da oktay demirci tarafından söylenmekte olan şarkıdır efendim. örneğin, "parmaklarim uzun uzun" kısmını ege bey, "ellerim ayaklarim koca kocaman" kısmını söyleyen de oktay beydir. fahir bey bu şarkıda varsa da en bi geri vokaldedir, o da tarafımdan hiç duyulmamaktadır. belki en baştaki dıyü dıyü sesini çıkaran odur en fazla. zaten radyo programlarında da taklit, ses değiştirme işlerinde en az kullanılan eleman fahir beydir. kanımca en başarılısı da oktay efendidir.

bu konuda 100.000 liraya iddiaya girerim, ama kaybedersem parayı ödemem.
    (bkz: kalıbımı basarım)
  • $urdan indirebilirsiniz:
    http://kiwi6.com/file/46rz766zy2
  • gorillaz in clint eastwood un muziginin ustune yazilmis abarti derece guzel sarki

..
    meraba cuceyim ben
    konusan cuceyim ben
    cikarim heryerden saklanirim yine ben, yine ben ..
  • bir modern sabahlar sarkisi. ilk dinleyiste bu sarkinin bir klasik olacagini anlamak icin insanin mutlak kulak sahibi olmasi gerekmiyor, harika, muthis vesaire. (bkz: cay kasigi cincin hanim)
    http://www.radyoodtu.com.tr/modernsabahlar
  • 20 dakika önce dinlediğim, sinirlerimi bozmuş olup hala güldüren bir şarkı.

"hoşuna mı gitti
    gittiyse bi daha yaparım
    gitmediyse
    yine yaparım"

"çabucak acıkırım koşturmaktan
    haşır huşur eski gazeteleri yerim."

allahim ya bu nedir...
  • duydukca sinir bozan, sinir bozdukca gulduren, guldurdukce akla takilan, bir sure sonra butun dinleyenlerin o ses tonuyla "meraabaaaa cuceyim beeen" diye dolasmasina yol acan yaran sarki
  • ege kayacan tarafından seslendirilmektedir. fakat geri vokaller biraz tartışmalı, fahir de olabilir, oktay da, seslerini çok fena değiştiriyor bunlar.

edit: kesinlikle ege tarafından seslendirilmektedir. 100.000 liram yok ama olsaydı iddaaya girerdim. kalan kısmını da belirtildiği gibi oktay söylemiş. bu kadar yıldan son istedikleri kadar seslerini eğip büksünler tanırız.
  • güzel günlerimi hatırlatan radyo odtü modern sabahlar şarkısı
hesabın var mı? giriş yap