• son zamanlarda tavan yaptı. geçen bir badim de benzer bişi yazdı; ama ben şu an tırstım. bazen bi bakıyorum, öyle alakasız entry'lerim oylanıyor ki; biri sanki o gün yaptığım şeyi izliyor ve düşüncelerimi biliyor, üstüne gidip eskilerden bulup çıkarıp oyluyor. bugünkiler ayrı anlamlı, hayırdır inşallah...
  • izlemekten ziyade, sürekli yanımda birileri varmış gibi hissettiğim bir durum. mesela şu an bu entry'i yazarken arkadan birisi çıkacak ve "ne yapıyorsun?" diyecek gibi hissediyorum. ve bu tip durumlar için ister istemez bir koruma mekanizması geliştirdim kendim için. ne derse nasıl cevap veririm, kiminle karşılaşırsam ona nasıl davranırım vs.. her şeyi arkada kodluyorum. ve bu beni yoruyor. çok yoruyor. bırakmıyor peşimi hayaletlerim. onlardan kurtulabildiğim zamanlar, en huzurlu zamanlarım oluyor. ama oraya ulaşabilmek, orada kalabilmek gerçekten çok zor. çıkıp gidin artık hayatımdan!
  • ara ara bana gelen duygu. sonra dönüp bakıyorum tabi kendime ve "oğlum kim senin neyini izlesin la, salak!" diyorum ve işimin başına dönüyorum.* beri tarafta içimdeki gıcıklanma hala devam etmiyor değil ama mantığım hislerime bakıp bakıp acıyor, yanlış anlamayın hislerime değil kendine acıyor, ve bu vücudu neden beraber yönetmek zorundayız diye sorguluyor, kendine ait bir beden istiyor...

ara ara insana gelen bazen heyecan verici bazen ürkütücü bazen de rahatlatıcı histir efenim.
  • genelde dans ederken olur. herkes seni izliyormuş gibi hissedersin.
  • paranoid şizofreni
  • eski sevgilinin ayrilik sonrasinda sizi aylarca takip etmesinin sonucu olarak psikolojinizde olusan hasar. uzerinde yillar da gecse arada takip edildiginizi dusunursunuz.
  • hollywood filmlerindeki kahramanların her zaman doğru çıkan bir önsezileridir. korku filmlerinde ölümle sonuçlanan bu rahatsızlık, gerilim filmlerinde çarpıntı, macera filmlerinde aksiyon, uwe boll filmlerinde ise hayalkırıklığı ile sonuçlanır.
  • (bkz: paranoya) ama her yere konulan kameralarla kismen dogru olan his.
hesabın var mı? giriş yap