şükela:  tümü | bugün
  • abd'nin 45. başkanı donald trump'ın enteresan açıklaması.

kaynak
    kaynak 2
    kaynak 3

edit: baslik kesinlikle irkcilik mahiyeti tasimamaktadir. porzgoretbey, din, dil, irk ve renk ayrimi yapmaksizin tum insanliga saygi duymaktadir. abd baskani donald trump basta olmak uzere abdli senatorlerin "kurtler" tabirini kullanmasi sebebiyle baslik, belirtilen kaynakta gecen ayni ifadeyle acilmistir. hic suphesiz, "kurtler' denilirken kastedilen sey devletimize ve ordumuza tehdit olan teror orgutu ypg/pyd'dir.

porzgoretbey'in trol yahut zaytungvari basliklar actigi da gorulmemistir. bilakis entrylerinde turk devletinin cikarlarina, bilime, felsefeye, sanata, muzige ve edebiyata yer vermektedir.

sevgili sozlukdaslarima arz ederim.

edit 2: kürt olup devletine ve ordusuna sadakatle bagli turkiye cumhuriyeti vatandasi dostlarimizin kalplerini kirmayalim diye dustugumuz bir nota dahi mesaj yoluyla bazi tepkiler verilmesi, birtakim caylak ve yazarlarin icinde bulundugu cehaleti ve anlayissizligi gostermektedir. uzucu. benim türklüğümü sorgulayamazsiniz sevgili romalilar.

konunun anlasilmasi sebebiyle farkli bir kaynak daha eklenmesinin daha saglikli olacagini soyleyen yazar arkadaslarimizin ricasi uzerine ikinci kaynagi da paragraf basina ekliyorum.
  • trump sen gerçekten çok ilginç bir insanmışsın dostum.
  • bir karar ver sarı oğlan. seni sevecek miyiz? yoksa sana sövecek miyiz?
  • isa çarmıha gerilirken de yoklardı. puh yazıklar olsun onlara.
  • ulan trump götün ayrı başın ayrı oynuyor. bu adama kendi senatörleri dahi güvenmiyor. bizim hiç güvenmememiz lazım. bugün böyle der yarın başka olur.

türkiye'nin kendisinden başka dostu yoktur. ne filistin,ne katar ne de macaristan! hepsini geçip kendine güvenen bir millet olduğumuz zaman hiçbir güç bizi alt edemez. belki ekonomik olarak eder ama zaten türk milleti açlığı yokluğu bilen bir millet. o yüzden koymaz.
  • şaka maka bu herif harbiden deli. insanın aklıyla taşak geçme konusunda bizim ak şakirtlerle yarışır.
  • yalan mi adam gercekleri yazmis ona bile kusur buluyorsunuz. ettiler de bizim mi haberimiz yok. kurtler normandiya’da ameriklilara yardim etmedi bunu kafaniza sokun bu bir gercek.
  • nasıl şizofren oldum!?!?!

tanım: trump beyanı.

edit: olayı en iyi bu video özetler sanırım...
    https://youtu.be/3ozr7uxzn70
  • deli değil, adam kullanıp attığı ypg için aslında pek de bişey yaptıkları söylenemez manasında bir söz söylemiş. peşinden bizim kore'deki kahramanlıklarından bahsetseymiş alnından öpülesi olacakmış.

edit: bir daha okudum da herif yedirip içirdikleri ypg'den bahsetmemiş komple kürt halkı olarak bahsetmiş la hakkaten. normandiya'da biz de yoktuk bize sarmasın sonra. şimdi danışmanlarına onu soruyodur belki de, ben bunu dedim ama türkler normandiya'da bize yardım etti mi diye * nasıl bir pskopatsın sen mk
  • heralde amına koyum dedirten sarı pipi açıklaması da bizim kavgamız kürtlerle değil aslan, pkk ile. amerika, ingiltere, fransa yada almanya'da yaşayan bir kürtün pkk seviciliği yapıp pkk'yı kendini temsil ediyor olarak görmesi başka. gerçekten ı bölgede yaşayan kürtün böyle görmesi başka. evet kürt halkından da pkk'ya destek veren ciddi bir kesim var ama. bir o kadar türk de var. ermeni de var. rum da var. norveçli manken bile var lan. japon bile var olum. pkk enternasyonel bir örgüt artık. bu sırada en büyük düşmanı da türkler değil, kürtler. fıratın doğusu suriyenin kuzeyinden 200 binden fazla kürt kaçtı bu ülkeye ypg'den .

sorarım size bu kürtler niye kaçtı? barzani de kürt, havaalanında neden sözde bayrağı dalgalandırıldı?

kavga kürtlerle değil aslan kürtlerinde illah dediği terör örgütü pkk ile...