• (bkz: majestic)
  • yeni serisi kalecik karasi ve syrah kupajından mamül, içilesi bir sevilen şarabı.
  • bir şarap markası, caddebostan migrostan, yanında bissürü aburcuburla alınıp, bir güzel içilebilen şey. fiyatı makul, tadı harikadır.
    kırmızısı tavsiyedir.
    edit; bugün sadece anımsamamı sağladığı şeyler ve eşliğinde yaşadıklarım için bile içebileceğim şaraptır.
    4 sene önce tadı daha güzeldi, şişesi daha güzeldi. daha pahalı ya da daha klas bir sürü şarap içtim, içirdiler, hiçbirinden alamadım majestikten aldığım tadı. bi de sahilde denize karşı lıkır lıkır içilesi şaraptır. öylesi daha güzeldir.
  • (bkz: majezik)
  • kopkoyu şiraz ve en açık kırmızı diyebileceğimiz kalecik karasının içimi kolay hoş bir karışımı. arkasında yazdığı gibi 15 dakika havalandırmak da tadına tad katıyor.

migros'ta 15,50 tl ama siz önce küçük esnaf bakkaldır, tekel bayiidir onlara bakın derim.
  • 20 liranın altında en güzel şaraplardan biridir. tadı ve içimi gayet güzeldir yıllardır içerim ne bir baş ağrısı nede mide bulantısı ile karşılaştım (2 şişe içmeme rağmen) tecrübeyle sabittir.
  • içince insanda butik bir gurur hasıl eden sevilen şarabı.
  • şok marketlerde fiyatıyla beni hep ilgilendiren kayınçosu ve çok sevdiğim içilmesi hoş altıntepe şarabının bir değişik verisyonu. şok migrostan kopup ülkere geçmeden ve tüm alkol camiasının şok marketlerden postalanmadan evvel hatıra olarak taaa rafın en arkasında sakladığım 2008 yılı üretim ve 2009 yılı şişeleme tarihi bulunan şişeyi gizli zuladan alıp hemen parasını basaraktan evime kollarımın arasında götürdüm. halen evde bir yerde yatıp açılacağı o günü bekleyen nadide şaraptır.
  • beyaz şarabı o fiyat (20-25 tl) kategorisinde olan tüm beyaz şarablara bin basan beyaz şarap. sevilen'in en iyi şarabıdır bana göre, bu şarabtan sonra angora trio gelir.

bu şarabla çok lezzetli bol'ler hazırlayabilirsiniz. karpuzlu bol ve şeftalili bol tavsiyemdir.

(bi ara buraya tarifleride gelecek)
  • syrah (şiraz) & kalecik karası kupajı migroslarda 25,25 tlden satışa devam etmekte olan şarap markası.
    oldukça yumuşak hafif tatlımsı bir şaraptır.
    fabrikası şeyh bedreddin'in son savaşının yaşandığı ortaklar ilçesindedir.
    fiyat kalite dengesi oldukça yerindedir.
hesabın var mı? giriş yap