• her gittiğimde tavuk ve az pilav yerim. bugün de az püre yemeye çalıştım ama püreyi sadece kadın budu köfte yanında verdiklerini söylediler, bu davranışlarının yanlış olduğunu söyledim.
  • 1917'den beri çin'in resmi dili olan çin lehçesi.
  • bu dilde kelimeler ya 4 tondan birinde ya da tonsuz okunurlar. tonları karıştırdığınızda bu dil anadili olan insanlar da 'yabancı ama bak kasmış öğrenmiş bi tonları karıştırıyor olur o kadar'demezler, ya ne dediğinizi kesinlikle anlamayarak bön bön bakarlar, ya dalga geçerler ya da sinirlenirler.

bu tonları doğru okuma muhabbetinin bir de şöyle bir güzelliği vardır, sık kullanılan kelimeler arasında tonunu karıştırdığınız anda küfüre ya da cinsel tacize dönüşebilcek bol bol örnek vardır. siz tüm masumiyetinizle (birebir çeviriyle)'mümkün mü bir soru?' diye pardon birşey sorabilir miyim demeye çalışırken ağzınızdan 'mümkün mü bir french kiss?' diye birşey çıkar, fark etmezsiniz bile. çok eğlencelidir.

bir kelime öğrenmek için anlamını, tonunu, pinyinle yazılışını ve kanjiyle yazılışını öğrenmek gerekir. tonlara dikkat ettiğiniz sürece konuşması çok kolay fakat okuyup yazması çok zor bir dildir.
  • ingilizce'nin ardından dünyada en fazla insanın konuştuğu dil.
  • uzun saçları ve parmağındaki 10 yüzükle kendisini rahmetli barış mançoya benzettiğim marvel kainatının önemli kötü karakterlerinden birisi
  • yiyeceginiz yemekleri "az" parantezine alırsanız, hem tıka basa doyabileceginiz hem de en fazla 1.5 milyon ödeyeceginiz güzide mekanlardan sadece bir tanesi.

nihat amcanın elindeki hesap makinesi ile de ünlüdür.

-ne vardı yavrum senin? (gözü hesap makinesinde ve tetiktedir)
    +az çorba
    -aaazz çooorbaaa....dööört yüüüz....eveet....başka?
    +bu kadar...
    -dööört yüüüz....artı sıfııır....eşittiiir...evet...seninki dört yüz yavrum...
  • mandalina'ya isim babaligi yapan cince sey. chinese orange diyenleri de duymuslugum vardir.
  • kafayı world domination'la bozmuş olan bir başka evil marvel karakteri. fen bilgisi ve beden eğitimi pekiyi olan bu amcam bir de zamanında asya çöllerinde bulduğu bir uzay gemisindeki maddeleri özel güç yüzüklerine çevirerek gücüne güç katmıştır. ana tarafından anglosakson ve baba tarafından cengiz han'ın soyundan olmasıyla supervillain olması için gerekli karışımlara haiz olan çekik gözlü amcamız asya temsilcisi olarak düzenli bir şekilde tony stark'ın başına bela olmaktadır

iron man 3'te kötü adam kontenjanı hakkı kazanan amcamızı oynayacak olan ben kingsley surat olarak uygun olsa da kendisini çok aksiyonda görmediğimiz için bakalım nasıl oynamış göreceğiz akşama. sağlam bir challange bekliyorum. filmden hemen sonra metin tekin ve rıdvan dilmen ile yorumlar ve sonrasında tekrar bölümüyle dila hanım ekranlarımızda olacak, sakın kaçırmayın.

filmden sonra gelen edit:

--- spoiler ---

dostum mandarin demişsin ama bu adam kılkuyruk çıktı. film idare eder olsa da koca karakterin içine sıçmışsınız afedersiniz. marvel bu işe nasıl onay verdi anlayamadım şahsen.

--- spoiler ---
  • iron man'in gelmi$ geçmi$ en büyük dü$manı olan mandrakemsi büyücü kılıklı ibi$tir bu..

avucunun içinden fırlattığı ölüm $uası ile bilinir marvel alemlerinde..lakin ba$ka da bir numarası yoktur.
  • burada yemekleri koyan tuncay abi çılgın metalcidir. bi gün üzerimde acdc fontlarıyla yazılmış "born to rock" t-shirt'ünü görünce "vay acdc! benim gençliğimin grubu " demişti ve ben de "yok artık daha neler" deyince sıradan albümlerini saymıştı. geçenlerde yemek koyarken yine döndü bana "dün trt2'de sepultura'yla sodom'un kliplerini yayınladılar izledin mi? " diye sordu. bağırarak "çüş artık sodom da mı dinliyosun?" dedim. tuncay abi güldü "ne diyosun kardeş biz onlarla büyüdük" dedi. inanmayan gitsin sorsun kendisine.
hesabın var mı? giriş yap