• sabır yoksunu bir şekilde beklenen albümü "do you dream"in çıkmasına 1 aydan az bir süre kalmış trance müzik sanatçısı.
    dındıdındıındındıdındıı...bana yeniden setler dinleten adam...
    eskiden zamanım boldu, odaklanmak kolaydı, kulağımın devamlılığı daha uzun sürebiliyordu ya da diğerleri, hangisi, bilemiyorum ama yıl oldu playliste bir set atıp hakkını vererek dinlemeyeli, "höyt lan ne ara geçiş yaptın bu moda" diye şaşırmadan başlangıçtan sona devam edemeyeli, ipin ucunu ohooo dakikalar önce kaçırmış olduğumu fark edip kendime sinirlenerek kapatmayalı. fekat an oldu, o zevki özlediğimi hissettim, ne varsa markus'ta var deyip allahın emriyle arşivden summon ettim taa 2007'de, 2008'de yaptıklarını ve adam hala "anaam sanki beni sikiyler!" dedirtiyor. trance energy 2010'da bu adamı dinlerken iki gözü iki çeşme ağlayanlar vardı, şahitlerim var. bu seneki konser prgramında yurdumuzun gözükmemesi üzücü.
  • 30 haziran da panamada armada organizasyonuda sahne alacak dunyanin en iyi ilk 20 sinde gosterilen dj...cok basarili, cok melodik, kisaca cok trance..

ps: markus, tam 6 saat boyunca calmis, enerjisi ve muzigiyle yaklasik 1000 kisiyi sabaha kadar dansettirmistir.
  • daha once sevdigim djler hakkinda bahsetmistim (armin van buuren/@pasopompa ve richard durand/@pasopompa) uzun suredir yazmak istiyordum markus hakkinda, oncelikle hakkinda sadece 21 entry gormek cok sasirtti beni. tek tesellim, basligi kadim dostum (artik aramizda olmayan) hallucinogenin acmis olmasi.

zevkler ve renkler tartisilmaz derler, kulaga ne kadar normal gelse de ici bos ve kofti bir sozdur bu. sonucta begeniler, senin duyu organlarinin beyne ilettigi sinyallerin beyinde verdigi tepkiye gore olusur. su alemde pozitif veya negatif sekilde beynin etkilenebilecegi bilgisi isiginda subjektif seylerin tartisilmamasi gerektigi kadar sacma sapan bir baska laf daha yoktur.

gene daldan dala basladik nasil toparlicaz dur bakalim..bu adami en son gecen haftasonu pachada seyrettim / dinledim. cok enerjiktir, ozellikle el hareketleri ve danslari klasiklesmistir. 6 saatlik setinin en inanilmaz tarafi 130-134 bpm bandinda bangir bangir trance calabilmesiydi. djlerin cogu genelde yavas acip sonradan kademeli yukari dogru cikma egilimi gosterir, markus ise en bastaki enerjisini (cok ilginc bir sekilde) devamli yukselterek ilerleyebilen bir adam. (bi cesit dj de basladigi gibi bitirendir, cogu house dji bu gruba giriyor, sabit tekduze bir akis, techy tonlarla muzikle oynama gibi). isin guzel tarafi facebook sayfasinda bir hafta onceden "istek parcaniz varsa yazin calicam" demesiydi. fatboy slim'in funk soul brother sarkisini caldi lan adam, o setin icine o parcayi nasil sikistirdi hala anlamis degilim...

zaten bu seti, umit ediyorum ki, temmuzun world tour bolumunde dinleme firsatiniz olujak. daha cok bir set yazisi gibi oldu farkindayim ama bu adam duzenli bir cizgide, hic bozmadan daha iyiye dogru ilerliyor. gecen seneki electric zoo ve pacha performanslarinin yaninda nasil olucak sorusunu daha ilk dakikadan yedirtti. cok guzel progresif parcalar buluyor, vokal sarkilara inanilmaz guzel big room reconstruction'lar* yapiyor, kendi enerjisini tum mekana hissettiriyor. ayrica cok sicak insan, seti bittikten sonra yanina gelen herkesle fotograf cektirdi, imzalar verdi geyik yapti.

siralamalarda degil belki ama gonullerde bir numara. teknik acisindan da paul van dyk ve carl cox cizgisine ulasmis ve artik olgunluk / altin cagini yasiyor. dinleyin / dinlettirin...

*big room reconstruction lafi markus patentli bir soz, daha cok festival gibi ortamlarda seyirciyi costuracak sekilde, giris ve sonuc bolumleri kirpilmis, vurucu ve melodik kisimlar one cikarilmis demek oluyor.
  • ilerde ismini unlu bir dj olarak duyabilecegimiz simdilerin basarili producer ve remixeri.
  • her sene oylamayla yapılan djmag top 100 dj (dj magazine dergisinin en iyi 100 dj sıralaması) sıralamasında zirveye doğru adım adım ilerleyen dünyaca ünlü trance dj'i. çok iyi bir dj olmasının yanı sıra son 2 senedeki çalışmalarıyla ne kadar iyi bir prodüktör de olduğunu göstermiştir. tarzı mükemmeldir, gerek prodüksiyonlarında gerekse çaldığı parçalarda kendi deyimiyle dark & deep (karanlık ve derin) bir tarzı vardır... adamımdır.
  • almanya dogumludur. miami'de yasar. global dj broadcast'leri bir yana birakacak olursak trance kardesligi adina katildigi asot ya da tatwlerde de oldukca basarilidir. kaba tabirle hayvanlar gibi calar. hele ki bir prague albumu vardir ki efsane olmak uzeredir. buradan kendisine az bucuk sitem ederek is bu entryyi sonlandirmak isterim. be hey markus yasitlarin kisa pantolonla mahalle maci yaparken sen neden muzik isine el attin allahsiz tosbaga?
  • efi 2012 line-up'ı ile 23 haziran'da parkorman'da bizlerle olacak olan ve ortalığın yıkılacağından emin olduğumuz; ''taş'' gibi trance yapan sağlam bir alman dj abimiz. canımız ciğerimiz her şeyimiz. yakışıklı, karizmatik ama egosu olmayan; sempatik bir heriftir.

turntable'a muazzam yakışmaktadır: http://www.google.com.tr/…sp=21&ved=1t:429,r:19,s:0

djmag top 100 djs listesinde 2011 yılında 9. sırayı alarak biz hayranlarını sevindirmiştir.

en popüler parçalarından birkaç tanesi ise;

1- the new world (40. saniyeden itibaren, ortama gel the o2 coşmuş): http://www.youtube.com/watch?v=bmtk8oiuwig
    2- rain (25. saniyeden itibaren): http://www.youtube.com/watch?v=hobcdmlcilu
    3- do you dream: http://www.youtube.com/watch?v=3ry3rx6kbcq
  • istanbul'a gelince gidip canlı canlı dinleyeceğim dj. üstüne de bi w&w patlattık mı olay biter.
  • 2 aralık itibariyle biletleri tükenmiş olan global trance dj. girişte sınırlı sayıda bilet satacaklarmış.
hesabın var mı? giriş yap