• (bkz: kadir inanır)
  • bu mektup fransada okumak isteyenler tarafindan da yazilmak zorundadir ama uzmanlarin okudugundan veya kaale alindigindan suphe duymaktayim. gereksiz, gicik, stres yaratan bir seydir.
    (bkz: dallama fransizlar)
  • (bkz: cover letter)
  • an itibari ile hollanda'daki üniversitelerin de istediğini öğrendiğim ve gereksiz şeylerden birisi olduğunu düşündüğüm, gereksiz düşüncelerin oluşturduğu yazı topluluğunun kağıda düşmüş hali.
  • samimiyetle, resmiyet arasında kalıp yanlış tercih yaparak yazmaktan korktuğum mektup. öğrencilerin

yıllar sonra ek: resmi yazınız
  • bizim bi arkadaş vardı, söz konusu mektuba "heidelberg'de çok güzel hatunlar varmış, orada okuyup hepsini götürmek istiyorum" minvalinde bişiler yazmayı düşünüyodu. sonunda ne yazdı bilmem ama kabul aldı üniversiteden.*
  • "bu göreve çok uygun olduğumu düşünüyorum, bu işe o kadar uygunum ki; bu işi yapabilirim. çünkü aslanım, kaplanım ben, beni seçin. beni seçin." içerikli mektuplardır.

gereği düşünüldü: gereksiz lan bu!
  • başvurulan kurum uslup olayını yadırgaması muhtemel , thy gibi , bir kurum değil ise , motive olanın değil ; edenin siz olması gerektiği bilinciyle aşağıdaki motifucktion mektubu mail adı verilen sistemle ilgili kuruma yollanılabilir . siz siz olun öyle mektup yazın . . .

mezuniyete 1 kala , 2 senedir halihazırda güle oynaya çalıştığım sektörle ilgili , 3 gece 4 gün eğitim alma fırsatı sunan , 5 kulvarda ( hava- kara - deniz -demir - boru ) damıtılmış bilgi dağıtacak eğitmenlerin katıldığı , '' 6üstü seminer işte '' deyip geçilemeyeceğini tahmin ettiğim lek '09'a ; kısa süre sonra sektörde kol kola ve/ve ya diş dişe ilişkiler halinde olacağım potansiyel sektördaşlarımı , gerek eğitim alırken gerek eğitim almazken , görme fırsatı sunduğundan , sektör duayenleriyle aynı oksijeni alıp farklı karbondioksitleri paylaşma imkanı bulunduğundan , sektörel seyrüseferden ya da falandan filan değil ; hiç sevmediğim motivasyon mektubunun menşeinde isimleri büyük harflerle yazılı olan az sevdiğim fransızların çok sevdiğim '' mevcut olmayan haksızdır '' lafına istinaden aranızda olmak istiyor , bu mektubu motivasyonsuz yazamayacağımın altını çiziyorum .

ben birşeylerin altını çizdim diye siz listede isimlerin üzerini çizmezsiniz diye tahmin ediyorum , ^^ diyalektik de neymiş , kavalımız var bizim , o n’olcak peki , tez çizin üstünü ^^ diyorsanız , elinize kuvvet ; demiyorsanız ayağıma sağlık . . .

unutmadan : yekten değil hepten doğan kuvvet bilinci , küreselleşen dünya ,mizahi ciddiyet , sayısal veriler ( bkz.1,2,3 vb. ) ,mor inekler , ’farklılaşma’daki olumsuzluk eki , ying-yang , yıldızlar teknikler , çok yaşasınlar , entegre lojistik , bazen de tersine . . .

hesabın var mı? giriş yap