• aradan yıllar geçtikten sonra bile hala öğrencisini 416 ferit, 379 necla, 8250 nokya, murat 131 gibi isim+numarayla anımsayabilen hocalarımız vardır sinema ve televizyon filmlerine göre. ki harf-rakam kombinasyonu akılda en zor tutulanıdır. ben bile kendi numaramı hatırlayamazken onca senelik öğretim hayatı boyunca elinden geçmiş sayısız öğrenciden sadece biri olan beni 14 sene sonra bile numaramla hatırlayan bu hocalara bu yüzden hayretle karışık bi saygı duyarım. yalnız bu hoca tipinin ya imalatı sonlandırılmış ya da tamamen fiktif bir ürün. zira bi gün kızılay'ın ordan aşağı yürürken daha 2 sene evvel fizik dersimize giren hocamıza eşiyle rastladım, yanına gidip ''meraba, fizikçi hüseyin'' dedim. ben ''2036 hayri'' ya da en azından ''11-fma hayri'' beklerken hocam baktıı baktııı baktııı ''vay, karaoğlan'' deyiverdi. ''püh, kalıbından utan'' diycektim de hanımının yanında bozmiyim dedim
  • -beni hatırladınız mı hocam?
    +nasıl unuturum. 007 bond , james bond !
  • sizi 364 mahmut diye çağırdıktan sonra 'nasıl hatırlıyorum ama. süperim ehehe!' tavırları takınan hocanızın sicil numarasını bilmeniz ve 'ooo... 13833687-4 hüseyin öğretmen! nasılsınız hocam?!' demeniz durumunda alacağınız cevap asla 'iyiyim..' olmayacaktır.
    (bkz: olaylar gelişir)
  • mümkünse beni hatırlamamalarını umduğum hocalardır. hayır abuk subuk okul numaralarımı geçmişte bırakıp yeni bir hayata başladım ben. sizin de sırasıyla 13, 666, 769*, 3131 şeklinde okul numaralarınız olsaydı siz de bu numaraların hatırlanmamasını tercih ederdiniz.
  • nesli o kadar tükendi ki bu hocaların, olsa olsa cilalı taş çağında yaşamışlardır gibi hissediyorum..

- waa..
    - waa wahonda..
    - yuk yuk..
    - va? 001.. ja-wa?
    - ühü.. (kucakkk)
    - (kucakkk) ha wa wa waaaa..
  • öğrencisini aldığı vize notlarıyla hatırlayan hocadan korkutucu olamaz.
  • bu yasıma (27) kadar kac okul degistirdim kac hoca gordum hic rastalamadım 309 özgür diyene. filmlerde olur boyle hocalar normal okulda bırak ogrencinin nosunu ezberlemek o akdar kalabalık ki sınıflar ve ogretmen o kadar sınıfa girer ki isimleri bile zor ezberler. belki sınıf ogretmenlerinden cıkar boyleleri sonucta 5 seneyi aynı cocuklarla geciriyolar. zaten bana cok mekanik, hissiz gelir ogrenciye numarasıyla hitap etmek. hem ogrenci ama once insan (bkz: oguz haksever). (bkz: ogrenciyle yuz goz olan ogretmen modeli)
  • -hakan,404 hakan..
    * evet hcm.nasil tanidiniz?
    - lan o numara unutlur mu be? hep seni sozluye kaldirirdim.
    *evet hcm.bahtimi zikiyim.
  • (bkz: 69 rafet)
hesabın var mı? giriş yap