• barındırdığı potansiyel düşünüldüğünde daha güzel mekanlarla daha iyi hale gelebilecek çarşıdır.. yinede tam anlamda olmasada yurtta kalan öğrencilerin okul dışına çıkmadan hayatını devam ettirebileceği bir özelliğe sahiptir. akdeniz de okuyup olbia çarşısındaki hayal kahvehanesinde en az bir kere okey oynamayan ya da zeytin de kesişmeyen kız erkek öğrenci bulmak çok zordur..
  • tuvaletindeki cami şadırvanını andıran lavabo olayına hastayım.
  • vakti zamanında dönemimin diploma törenlerine ev sahipliği yapmış. üniversitenin alkol de alınabilen, kimsenin de kimseye ses etmediği kendi halinde bir sosyalleşme alanıydı. okeyini oynar, biranı içer, çimenlerine uzanır, keyfine bakardın. sonraları alkol yasakları gelmiş, hatta bu yasaklar başka yerlere sirayet etmiş. umarım ülkenin geleceğiyle ilgili bir projeksiyona dönüşmez.

...güzeldi'li geçmiş zamanları düşünüyorum
    şimdi...
    cümlelerimiz öznesiz...umursayan yok,
    kanlıca'daki yoğurdu...

http://www.beyazakdeniz.com/…e-artik-alkol-yok.html
  • tam adı olbia kültür merkezi olan çarşı akdeniz üniversitesinde bulunur akşamları her kafeden ayrı bir ses çıktığı için büyük bir ses kirliliği vardır
  • uzun bir aradan sonra tekrar gezdiğim yer. anılarım tekrar gözümde canlandı. aslında kampüse gitme amacım kütüphanede araştırma yapmaktı ama dayanamayıp bir göreyim dedim. eskiye nazaran sanki daha güzel olmuş gibi geldi, ortam daha canlı gibi geldi şimdikiler şanslı bence. akdeniz üniversitesi kampüsü türkiye'deki birçok kampüsten iyidir. en azından ankara üniversitesi'nin cebeci kampüsünden iyidir. akdeniz'i görünce neden burayı bırakıp ankara'ya gittiğimi hala anlamıyorum.
  • antalya'nın meşhur yağmurlarında çarşıdan ziyade dere yatağı görevi gören mekan.
  • açildigi ilk gün, sicak yaz akşamiydı. 3 adet alkollü mekan vardi. ilk gün tum alkollü içecekler bedavaydı. winston sigara yeni çikmiş manken gibi mini etekli kızlar, promosyon karton karton sıgara dağıtıliyordu. alkolden dolayı kimse ayakta duramiyordu. shakira yeni meşhur olmuş yeni teknoloji dvd projeksiyon ile zeytinin duvarinda dans ediyordu. bedava pizza, bira içerken ilk defa görmüştüm shakira'yı ... daha uzun uzun anlatabilirim o günü ama eski türkiye aklima geliyor özlüyorum
  • buranin gudik fast foodcusu zeytin'i unludur. her gittiginizde "ne skim sokum yer arkadas!" diye dusunur, yine de universiteye gider, zeytin'e oturur, derslere girmeden geri donerdiniz. bir de han pizzacisi vardi ama han, zeytinden daha gudik gelmis olacak ki biz orayi pek benimseyememistik. can simidi acildi sonra. bir de carsindaki sinemanin yanindan bir yol cikar, rektorlugun caprazina, kutuphanenin tam arkasinda dusen bu "protesto alanina(?)" cikar. universitede oyle bir alan oldugunu ben ucuncu sinifta filan kesfettim galiba. hala bilmem niye vardir, napilir... bakinca uzerinden bes sene gecmis bunlar olmayi bitireli... vay arkadas... o kadar olduk mu ya?
  • akdeniz üniversitesi kampüsünün tek öğrenci çarşısıdır...
    her yağmurdan sonra 10-20 cm su biriktirir -antalya gibi bol yağış alan bir şehirde bu nasıl düşünülmez anlamıyorum- ve tuvaletleri bir üniversite ortamına yakışmayacak kadar kötü ve pistir...
  • içinde barındırdığı açık hava tiyatrosu çarşıya çok güzel bir hava katmakla beraber, içinde uzun süre oturunca bel fıtığı yapabilir.
hesabın var mı? giriş yap