• serena williams ile koçluk ilişkisi 2012'de, aşk iliskisi 2013'de başlamıştır. ilişkiyi basına resmi olarak ilk duyuran isim serena'nın ezeli rakibi ve hatta düşmanı maria sharapova olmuştur. 2013 wimbledon sırasında bir basın toplantısı sırasında serena'nın kendisine "sıkıcı" dediginin aktarılması üzerine sharapova: ‘ıf serena wants to talk about something personal, she should talk about her relationship and her boyfriend who was married, who is getting a divorce and who has kids – and not draw attention to other things.’

demiştir. yani özetle "serena kişisel meselelerden bahsetmek istiyorsa, evli ve çocuklu bir adamla yaşadığı ilişkiden ve adamın boşanmasına sebep olmasından bahsetsin" diyerek serena'nın kucağına bombayı bırakmıştır.

mouratoglou-williams romantik ilişkisi 2014'de sona ermiş olsa da aralarındaki profesyonel ilişki halen devam etmektedir.
  • serena'nın ex sevgilisi olduğu söylenen evli koç. maria sharapova ile gerildikleri dönemde masha "ben evli bi adamla beraber değilim" diye yapıştırmıştı lafı.

bugün serena onun sayesinde yenildi biraz da. teşekkürler koç :d
  • babası tarafından kökeni istanbul rumlarına dayanmakta olan tenis koçudur. 2012den bu yana serena williams’ın koçluğunu yapmakta olan koçumuzun serena ile gönül ilişkisi de varmış. hatta bu gönül ilişkisi evli olduğu zamanlarda başlamış, ben demiyorum sharapova diyor
    velhasıl kelam bu arkadaşımız da otobiyografisini çıkaranlar kervanına katılmış, “le couch” adında. kitabın da giriş kısmını yavuklusu serena hanımefendi yazmıştır.
  • akademisinde eğitime girecek bir çocuk için yıllık 40-45 bin euro civarı bir ödeme yapılması gerekiyor. yaşları 11 ile 18 arasında değişen yaklaşık 170 tam zamanlı öğrencisi varmış.

tenis, bir wimbledon şampiyonunun 2.35 milyon pound ödül kazandığı ayrıcalıklı bir spor ama profesyonel bir tenis oyuncusu yetiştirmek profesyonel olup olamayacağı bile kesin değilken gün geçtikçe daha maliyetli olmaya başladı. 14.000 profesyonel tenis oyuncusunun yarısı neredeyse hiç para kazanamıyor. hal böyleyken mouratoglou akademileri gibi akademilere çocuk göndermek ne kadar mantıklı?

mouratoglou, "bir kural yok, her şey mümkün" diyor. yine de bu çocukların büyük çoğunluğunun şampiyon olamayacağını kabul ediyor. ama ailelerin yatırımlarının boşa olmadığını çünkü eğitim programlarının çocuklara önemli hayat dersleri verdiğini ve en iyi amerikan üniversiteleri için bir sıçrama tahtası olduğunu söylüyor.

demiş ki, "burslar ile çocukları amerikan üniversitelerine gönderen fransa'daki 1 numaralı akademiyiz, her yıl 60 öğrenciyi gönderiyoruz. bu aynı zamanda onlara (ebeveynlere) yatırımlarının -ki birkaç yıl boyunca çok büyük rakamlar- boşa olmadığını gösterme şeklimiz, çünkü şimdi oğlunuz ya da kızınız harika bir üniversitede ve bunun için para ödemeniz gerekmiyor."

mouratoglou'nun akademisi img (yıllık 80.000 dolar) ya da nadal academy'den (yıllık 56.000 euro) daha ucuz ama yine de pahalı ve kendisi de itiraf ediyor: "fiyatı yüksek ve birçok ebeveynin bunu karşılamaya gücü yetmiyor".

arjantinli renzo olivo gibi istisnai oyuncular gördüğünde ücretlerini kendisi üstlenerek akademiye alıyormuş.
  • babası atina doğumlu, annesi fransız.

muhtemelen dedesi istanbulludur.

ergenekon caddesi’nde aynı soyadda pasaj bulunmaktadır.

(bkz: muratoğlu pasajı)
  • serena williams'ın koçu olana kadar koçluk kariyeri de tenis akademisi de gayet vasat olan tenis insanı. tabii, serena williams'ın koçu olmasıyla birlikte her açıdan uçuşa geçmiştir.

ayrıca, roland garros 2015 itibariyle eurosport için, birazcık taraflı da olsa, analizler yapmaya başlamıştır.
  • coaching yaptığını itiraf eden koca yürekli adam. halbuki serena yalan söylemedim diye ortalığı yıktı. akşam evde kıyamet kopacak kesin :)
  • akademisinin logosu istanbul metrosu'nun logosuna benzeyen arkadaştır. instagramda öğretici içerikler paylaşmaktadır.
  • su tenis dünyasında benim icin serena williams'tan bile daha itici olmayi başarabilmiş tek karakter, yürüyen ego. sürekli birilerinin pr'ini yapıp parlatmakla meşgul bir şovmen. sırf adi bununla yan yana geciyor diye tsitsipas ve rune gibi zaten gicik olan oyunculardan da iyice soguyorum. nereydese coco'ya bile antipati duyuracak.
  • tenis bilgisini de, ilgisini de yetersiz bulduğum, jigolo-gay kılıklı bir elemandır kendisi...
    evet aslında tipine gıcığım..
hesabın var mı? giriş yap