• etken maddesi oksolamin fosfattır. solunum yolları mukozasının inflamasyonuna bağlı ateş, ağrı ve tahrişi ortadan kaldıran; balgamı eritici etkisi ile salgıları sulandıran ve böylece öksürüğü sebebi ile birlikte tedavi eden bir ajandır.
  • yil 1992 ben agliyorum. annem ustumde ellerimi bacaklariyla tutuyor bir eliyle burnumu sıkıyor iciriyor surubu.

yil 2015 ben icmemek icin agliyorum annem soyleniyor "kotu oksuruyorsun inat etme"

ıste bu ilac. hayatimda degismeyen tek sey.
    sonuc itibariyle iciyorum.
    sevemedim bir turlu.
  • piyasadan kaldırılmış öksürük şurubu. tadı acayip güzeldir. küçükken tadı güzel diye kafaya dikip leyla olurdum. kötü bir niyetim yoktu
  • hani bi tekerleme vardı ya, çocuk ilacı şeker sanıp, yiyordu. bence perebron bu, yemiyor içiyor o. acayip hoş bi tat, yapanların ellerinden öperim. kuru kuru öksürmekten bıkınca, aldım bi tane bu gün. sonra kardeşimi içecekken yakaladım, çok lezzetli bu bi kez içeyim dedi, gülüştük falan. çocukluk şurubu, anılar şurubu bu. o kabus akciğer resmini de kaldırmışlar. yine de gözümün önünde sanki, kutuya baksam görücem gibi..
  • piyasada halen bulunabilir ve reçetesiz de alınabilir olan (oksalamin fosfatlı hali hem de) frambuaz tadında* öksürük $urubu... az önce bir $i$esini kafaya diktiğimde de gördüğüm üzere mideye zarar vermiyor...**
  • resmen muazzam bir içki içiyormuş hissi yaşatan, içtikten sonra derin nefes alındığında ciğerleri bayram ettiren şurup.
  • yeşil rengin hakim olduğu bir kutusu vardı, üzerinde de bir akciğer resmi.. buzdolabı kapağımızdaki demirbaşlardandı. ne zaman öksürsem annemin elinde bir çorba kaşığı perebron, evin içinde dört dönerdik. hey gidi günler...
    ha bi de kapağını bir türlü açamazdım küçükken; üzerine bastırılarak açılırmış meğer.
  • mucizevi bir şekilde bir şişenin tamamını bitirmeme rağmen işe yaramayan ilaçımsı...
  • içtikçe içilesi gelen öksürük şurubudur. kardeşim geçen sene eline almış bu şurubu hem tv izliyor hem içiyor. şişe bitince " allah naptım ben! " durumu oluştu birden, akabinde bi uyku bastı garibimi gözünü açamadı. ama diyim elinize alıp tv karşısına falan kurulmayın, içirtiyor kendini harbiden de...
  • likör niyetine içmek istediğim, bana çocukluğumu hatırlatan öksürük şurubu.

keşke "perebron likörü" yapsalar da içsek.
hesabın var mı? giriş yap