• isveçli arkadaşımın söylediğine göre, orada kullanması ayıpmış.

bir gün, bu isveçli arkadaşım, onun karslı ortağı ve ben yeşilköy'de bir şeyler içiyoruz. bu ikisi şaka gibi bir ikili zaten. garson pipet de bırakınca bizimki, bunlarla içmek bizim orada ayıp sayılır, dedi. garson dönüp ne alakası varsa: ''abi kastamonulu musun? '' diye sordu. şivesini benzetmiş. adam karslı ortağından türkçe öğrenip de nasıl kastamonu şivesi yapabildi onu hiç çözemedim işte. pipet sevmem, ama buna gülüyorum aklıma geldikçe.
  • çok illüzyonist bi alet. bi bardak kolayı pipetle içerken, "alınan sıvı/çekilen hava" oranı bardaktan direkt içmeye göre çok daha az olduğundan, beyin aynı miktardaki kolayı iç iç bitmeyen bir çoklukta algılıyor. "ohh amma içtim" diyor ikinci bardağı istemiyor. bardaktan direkt içince ikinci bardağı istiyor. böyle bişiler işte. nu-metal grubu şarkı sözü derinliğinde bi entry oldu ama neyse kafa siken distortion yok en azından sdflkjds. this reality is really just a fucked up dream :(((( sdlfkjsdfk.
  • yüzyılın icadı. dis mı çektirdiniz, dolgu mu yaptırdınız veya dis teliniziden dolayı kola gibi içecekleri icemiyor musunuz? alın bir pipet ve ucunu arka dişlerinizin bulunduğu yere kadar götürün sonra serin serin cekin içecekleri amina koyim.
  • meyve suyu kutularının arkasında yapışık durur naylon bir koruyucu içerisinde. o naylon koruyucu açılmamak için üretilmiş gibi davranır çoğu zaman; pipetten ayıramazsınız, yırtamazsınız, yok edemezsiniz. vicdan azabından öte bir şeydir kendisi.
  • içtirgeç şeklinde öztürkçeleştirilebilir
    ha gerek var mı ? yok. o ayrı
  • marvin stone tarafından 1888 yılında icat edilmiştir. iki tarafını ters tarafa bükmek suretiyle ortada oluşan hava dolu kısma parmak fıskesiyle vurulunca ses çıkarmaya yarar.
  • almancı kuzenlerin çöp dediği nesne.

- pardon, garson bey çöp getirir misiniz?
    - ?
    - çöp çöp!
    - hanımefendi, şurda bi çöp kutusu var ama ben elimi sokmam yani kusura bakmayın. (töbe yarabbim tövbee..)
    - ?!
  • uzayda işe yaramayan alet. açık hava basıncı olmadığı için sıvıyı çekmek mümkün olmuyormuş.
  • "pipet"i "bi ped" anlayan insanlar da mevcut gayet.
    otobuste icecek servisinden sonra muavinden pipet isteyip de ped almaniz ya da "bi tane kalmis abla yeter mi?" lafina maruz kalmaniz da ornegidir bunun.
  • kamışın kibarcası. gereksizdir.
    kamışa pipet diyenler torbaya da poşet der genelde.

edit: kamıştan yanlış anlam çıkarmak mümkündür. aynı yanlış anlamı koymak, vermek, almak, vurmak, gömmek gibi en temel kelimelerinden de anlamak mümkündür. insanın içi temiz olacak bir kere.
hesabın var mı? giriş yap