• erkekler için durum çok daha zor.evlenecek erkek yok diyebilen kız şımarıktır.çünkü tek bir mesaj ve ufak bi ilgi ile bunu çözebilir.ama bunlar büyük balık peşinde her zaman.yakışıklı,zengin,kaslı,düşünceli,çapkın,kültürlü olsun vsvs taleplerini saymak ile bitiremezsiniz.evlilik düşünen erkek ise kendini geliştimek,iyi bir meslek sahibi olmak hatta zengin olmak,aileden veya kendi imkanları ile mal mülk sahibi olması ve tüm özelliklerinin üst düzey olması gerekir istediği kadını seçebilmek için.hayat erkekler için fazla acımasız.
  • piyasalar düzelecek, biraz bekleyin. neo klasik düşünceden epistemolojik bir kopuşu temsil eden heteredoks yaklaşım var. biz ortodoks politikaları bir tarafa koyduk. artık heterodoks politikalar var.
  • geçmiş olsun.

bu dünden bugüne olan bir şey değil.

türk kızı diye bir olgu var. bunlar ellerinde telefon instagramda 2-3 fenomen gazına gelip aşkitom, balım canım cicim deyip saçma sapan istekler, hayatlar, olamayacak ilişkiler yaşamaya çalışıyor.

memleket memleket değil, birleşik krallık. herkes babasının prensesi, eğitim sıfır, görgü yok, edep yok. ama instagrama baksan türünü son örneği.

40-45 bandında bir abiniz üzülerek söylüyor, kendinizi trend, moda, evlilik, kız evi naz evi diye diye hiç ettiniz. elin lafına baktınız, ana babanın gölgesinde aile kurmaya çalıştınız.

kimse çekmez sizin nazınızı, tek cinsel organ sahibi kadın siz değilsiniz, atarınız gideriniz, naz niyaz tribiniz anca belirli bir sosyo-ekonomik yoksun gruba işler. evlenilecek erkek diye sınıflandırdığınız insanlardan siktiri yersiniz. insan önce dönüp kendine bakacak.

işinde gücünde adam sizin amacı sadece kendinizi farklı hissettirmek olan, arkadaş grubunuzda meze olacak sikko liseli triplerinizle saatlerce uğraşmaz.
  • asıl tam tersi.erkekler üzerlerindeki cinsel baskıdan dolayı birçok alanda kendini geliştirmek zorunda. o kadar uğraşan adam o kadar emeğe değecek bir kız ister ama nerde.türkiye'de bir kızın yapması gereken şey sadece kilosuna dikkat etmek ve biraz tatlı birşey olmak. hiç öyle kültürleneyim, kitap okuyayım gibi dertleri yok çünkü ihtiyaçları yok.sevgililerini seçmek isterlerse kpss ,yds puanı bile isteyebilirler. niye uğrassınlar kendilerini geliştirmekle.
  • bugün kuzenle konuştuk niye evlenmiyorsun oğlum artık dedim, yaş 32 durumu da gayet iyi yani.

tek cümle ile mevzuyu özetledi, hadi bulduk birini evlendik 2 sene sonra anlaşamayıp ayrıldığımızda maaşın yarısını kimseye vermek istemiyorum dedi.

haklı mı ? sonuna kadar haklı.
  • (bkz: bütün iyi erkeklerin kapılmış olması)

az aramaya inan’ın amk yaa

şimdi başlığı gören bir milyon sığır, “aaa ben buradayım” diye mal mal aranacak. o mallar yukarıdaki başlıkta toplu halde var zaten...
  • evlenilecek erkek kalmaması değil problem. senin ilişki yaşamayı isteyeceğin adamların, seni sikine takmaması. yoksa etrafta seni aldatmayacak, iyi güzel insanlar var.

nedir partnerinden beklentin, 1.60 olsa olur mu mesela? yoksa senden uzun mu olmasını mı istersin? şu an yaşadığın hayat standardının en azından 1-2 tık üstünü yaşatabilecek ekonomik gücü olsun, tipi düzgün olsun, boyu 1.90 olsun, statüsü olsun. ha bi de aldatmasın dimi? tüm bunlara sahip olurken de senin geçmişindeki 45 tane erkeği umursamasın, instagramında her postuna like atan amsalakları anlayışla karşılasın. oldu paşam.

ulan zaten erkek popülasyonunun sadece %2-3'ü 1.90 üzerinde, ha bi de parası olsun vs dediğin anda neredeyse tüm erkeklerin en tepesindeki %1'lik bir kesimden bahsediyorsun.

sana çok üzüleceğin bir haber vereyim, o %1'in içindeki adamların etrafında kendisini çok özel sanan, götü memesi ayrı güzel, karakterini çok harika sanan 100 tane kadın var. o herifin sana ömür boyu bağlılık sözü vermesi gibi bir şey yok, unut. kabul etmek istemeseniz de erkekler hayat kuracağı partnerlerini seçerken 2-3 tane şey istiyorlar, huzur, sadakat, gençlik/saflık. sen 1000 tane adamın içinde zar zor bulacağın statü ve dominantlıkta bi adamdan, geçmişindeki 50 tane erkeği umursamaması, götün açık pozlarını instagrama koymana ses etmemesi,adamın her işine karışmanı kabul etmesi gibi ezikçe hareketler beklersen, evlenilecek adam yok diye ağlamaya devam edebilirsin.

evlenilecek adam var. sadece sizle evlenmeyi tercih etmiyorlardır. 30 yaşında, önceki 10 ilişkisinin travmasını sırtında taşıyan birini cidden kim ne yapsın? tabi ki hepiniz tek tek çok kıymetli insanlarsınızdır ama evlilik başka bir olay. ilk tercih olmamanız şaşırtıcı değil.
  • arkadaş ortamında tanışıp sevgili olduğumuz kızın gruptan başka birine verdiğini öğrendiğimizde vaz geçiyoruz mesela. iş yerinde altımıza yatan kadının bir tek seni sevdim dedikten sonra çaycı dayı hariç herkese verdiğini öğrendiğimizde vaz geçiyoruz. şaka maka evlenilecek kadın kaldımı ki erkek sorguluyorsunuz?
    geçen hafta iş yerinde kadın arkadaşla çay içmeye gittik kocası aradı nerdesin diye kadın öyle bir yalan söyleme krizine girdi ki ağzım açık kaldı. dedim ki neden yalan söyledin ne olur yani benimle çay içtiğini söylesen adama, dedi ki çok rahat söylerim anlayışla karşılar ama ne gerek var dürüst olmayı daha önemli kaçamaklara saklıyorum dedi. ulan sizin gibi yılanlarla evlenilir mi?
  • evet, kadınlar evlenilecek ve sevisilecek erkek kategorilerini ayırmaya başladıktan sonra azalarak bittiler. herkes sevisilecek erkek olmaya çalışıyor. kimse evlenilecek erkek olup,sevisilecek olanla aldatılıp,üzerine nafaka vermek istemiyor.
  • love bombing ve ghosting nedir aq ya. türkçe konuşun türkçe.
hesabın var mı? giriş yap