• nesnelleştirmenin en trajik kurbanlarından birisi. sessiz filmlerin önde gelen seks sembollerinden. bir erkek düşün ki, 31 yaşında öldüğünde, new york sokaklarını kendilerini yerden yere atan, ağlayan binlerce kadın doldursun. cenazesini son bir kez görebilmek için birbirlerini ezsinler. iki kadın da intihara kalkışsın. ve müteveffa aslında eşcinsel olsun. kime yazıklanacağını bilemiyor insan, valentino'ya mı valentino'nun imajıyla aşk yaşayan kadın hayranlarına mı?
    (bkz: hollywood'u kapattığım gün)
  • david bowie'nin don't look down şarkısıyla andığı, sessiz sinemanın majör yıldızı. bu aslında bowie için alışılmadık bir durum değil. bazen yeraltı romancısı genet'yi, bazen kırılgan erkekliğin sembolü brando'yu bazen de valentino örneğindeki gibi unutulmaz beyaz perde ikonlarını şarkılarında anmaya devam etmiştir. onlar binbir kimlik ve personayla sahneyi dolduran bowie'nin farklı zamanlardaki alter-egolarıdır.

bowie şarkıları için ayrıca;

(bkz: absolute beginners /@hanging rock)
    (bkz: china girl /@hanging rock)
    (bkz: teenage wildlife /@hanging rock)
    (bkz: the next day /@hanging rock)
    (bkz: the stars are out tonight /@hanging rock)
  • italyan asıllı aktör. mahşerin dört atlısı en iyi filmlerindendir.
  • 72 buçuk ayrı milletten hatun yalamışlığı vardır..sinemanın ilk babyfacelerinden..
  • benim bir türlü ismini öğrenemediğim aktrist olan ilk karısı ile 6 saat evli kalmış ve ölürken vasiyetinde 6 saatlik karısına bir dolar miras bırakmış kişi
  • (bkz: the sheik)
  • american horror story hotelde kendisine ve alman yönetmen f w murnauya (bkz: nosferatu) saygı duruşu yapılmıştır.
  • öldüğü zaman binlerce kadın hayranının cenazesine katıldığı, isteri krizleriyle kendini paraladığı, hatta cenaze sırasında tabutunu açmaya falan teşebbüs ettiklerini duyduğum , uğruna intihar bile edenler olan,arap aşık rolleri ile kadınları manyak eden eşcinsel bir kişi. günlüğüne aşağıdaki satırları yazmıştır:
    "çok güzel bir oğlan beni bir çeyrek saat kadar izledikten sonra opera' nın dışında karşı karşıya geldik...onunla evine gittik. vahşice tutku doluydum..sabaha dek kaplanlar gibi aşk yaptık.."

edit: peritonitten öldüğünü an itibari ile öğrendim. hatta o sırada evli olduğu karısı :adını unuttum, rudolph' un saçlarının dökülmeye başladığını, bu duruma kafayı taktığını, ve birtakım illegal ilaçlar, haplar kullandığını, sebebin bu olabileceğini beyan etmiştir.
  • valentino 20li yıllarda sessiz sinama döneminin ideal, romantik, latin aşık rolleriyle binlerce kadını kendine aşık etmiş bir aktördür ve 31 yaşında midesinin delinmesi sonucu bir yığın aşık hayranını da peşinden intihara sürükleyerek gencecik yaşında ölmüştür.
  • 1926'da 30 yaşında ölmüştür. öldüğünde resmi kayıtlara göre new yorklu bir kadın kendini vurmuş, iki japon o zamanlarda epey moda olan intihar biçimi olarak volkana atlamış, ingiliz bir oyuncu da kendini zehirlemiştir.
hesabın var mı? giriş yap