• töhmet altındağ
  • hıdır isminin dahil olmadığı liste.
    (bkz: benim adim hidir elimden gelen budur)
  • çocuğun zekası,dayanıklılığı gibi özelliklerini ön plana çıkaran isimler bu gruba girer.mesela "bilge" ismi verilen bi evlat büyüyünce "salak cümleler kurup karşısındakini bıktıramaz" mı?ya da demir,tunç,berk,kaya vb. ismi verilen erkek görünümlü evlat gay olamaz mı?
    diyelim ki gaye koymuşlar kızın adını.annesine babasına bakıp "aa adamların gayesi buymuş,beklentileri ne kadar düşükmüş" vs.(bkz: iğrenç espri)gibi cümleler kurmaz mı.
    yiğit,mert,burak vb. ismi verilen çocuğun en ufak şeyden tırsıp kaçması ihtimali yok mudur.
    en iyisi çocuğa geçici isim koymak (bkz: temporary internet files),belirli bi yaşta davranışlarını izleyip sonradan gerçek ismini vermek.hatta en en iyisi çocuk kendine isim seçene kadar tüm kızların ismi xx,erkeklerinki de xy olsun.maarif takvimi yazarları da uğraşmamış olur.
    (bkz: saçmalıyorum öyleyse varım)
  • (bkz: muhammed)
  • abdurrahman.

bu isme sahip olan insan, hizli hareket edemez, pratikten yoksun agir abi kivami devrilmelidir hayata. escinsel olma, ortamlarin cocugu gibi pek cok sekle giremez. abdurrahman. hayata baki$i, ideolojik durusu dahi kisitlanmistir. solcu,anarsist, entelektuel olamaz. feminen hic bir durusun icinde barinamaz. abdurrahman. mahallenin yagiz delikanlisi, koyun agasi, muhtari olur. liderlik vasfi vardir. karde$i icin bakiniz; (bkz: cabbar)
  • fatih isimli bir arkadaşım var. bunlar 3 kardeş

yerleşim ve sorumluluk dağılımlarıı şöyle

1. çocuk erkek 2. çocuk kız 3. çocuk erkek
    adı: fatih .... adı:sultan ..... adı: mehmet

üçü bir araya gelip voltranı oluşturuyorlar ve istanbulu
    fethedecek potansiyele sahipler.
  • (bkz: venus)
    (bkz: venus williams)
    "böyle ters köşe olursun"
  • okşan örneğinde net olarak görebileceğimiz sorumluluk bilinci evlada ebevyni tarafından doğduğu gün verilmiş kutsal bir vazifedir.
  • ege dubada dikilmiş, suda taklalar atan annesini izliyor. bir yandan titriyor. babası dubanın kıyı tarafına gelsin beraber yüzsünler, onu kuma götürsün istiyor.
    - egee hadi bir balıklama atla da abi görsün.
    - atlamıycam ben üşüyorum. hem siz hep deniz tarafına atlıyorsunuz ben korkuyorum.
    - atla yavrum hadi, bak bana.
    - yaa atlamıycam. yüzmek istemiyorum.
    - ben de sana ege demiycem artık süleyman diycem.
hesabın var mı? giriş yap