• bugün everton - swansea maçındaki uzatma dakikalarında takımı 1-2 gerideyken kornerden aşırılan topu altıpasın içinden dışarı atarak takımını puandan etmiştir.

http://www.90min.com/…by-seamus-coleman?a_aid=35370
  • ingiltere'de everton'ı desteklediğim için belki de biraz duygusal bakıp coleman'ın dünyanın en iyi sağ beki olduğunu düşünürdüm hep.

kendisine yapılan insanlık dışı faulü yeni gördüm ve epey sarsıldım şu an. 28 yaşında bir futbolcunun böyle bir sakatlıktan dönmesi kolay değil. benzer bir sakatlığı aynı bölgede oynayan ve kariyerinin peak noktasındaki deportivolu manuel pablo yaşamıştı yıllar önce. pablo kendisine inanılmaz bakıp 40 yaşına kadar futbol oynadı ama hem bir daha aynı seviyeye çıkamadı hem de coleman gibi teknik ve süretiyle oynayan bir oyuncu değildi. deportivo da zaten bir daha o dönemki deportivo olamadı.

umuyorum coleman sakatlıktan iyi döner. en önemli şey psikolojik olarak atlatabilmek. epl'nin tozunu attırıp takımının bayrak oyuncularından biri olmuşken böyle bir şey yaşamak kolay değil.

edit: teker teker tüm epl takımlarının twitter hesabına baktım, everton dışında sadece arsenal kendisi için geçmiş olsun dileklerini iletmiş. bu tarihle birlikte futbola dair en büyük nefretlerimden olan arsenal nefretini de bir kenara bırakıyorum. ayıp ulan! her futbolcunuzun milli maçlarıyla alakalı tweet atıyorsunuz, bir geçmiş olsun yazamadınız mı ibneler!
  • everton altyapısından çıkmamıştır, irlanda takımı sligo rovers'tan gelmiştir. sadece 60 bin pound'a.
  • (bkz: seamus coleman/@ceyar i kim vurdu)

everton'da forma giyen 1988 irlanda doğumlu (29) başarılı sağ bek.

--- seamus coleman ıı ---

7 yıldır tekeline aldığı (2010/11 --> 2016/17) everton sağ bek pozisyonuna geçtiğimiz sezon mart ayında (2016/17) ayağının kırılmasıyla veda etmişti bu rahmetli müthiş yetenek.

dünyanın sayılı sağ beklerinden biri olarak yıllar yılı adının manchester united'la anılmasına rağmen, sakatlıkların yıldırdığı bir diğer efsane leighton baines gibi everton'dan ayrılmadı ve bayrak adam olmayı seçti.

mevkisinde takımı büyük kriz içinde ve yokluğunda takımı everton, bu sezon11. hafta itibariyle (2017/18) premier lig kurulduğundan beridir* tarihlerinin en kötü günlerini yaşıyor. yerine oynayan (bkz: cuco martina/@ceyar i kim vurdu) vitaminsizi yüzünden defansın sağı eleğe dönmüş durumdaydı ki o da sakatlanmaya karar verdi. onun yerine de genç stoper (bkz: mason holgate/@ceyar i kim vurdu)'i koydular; lakin o da kar etmedi. en son umut olarak son 2-3 maçtır altyapı çocuğu (bkz: jonjoe kenny/@ceyar i kim vurdu) sağ beki devraldı. ama o da kariyerindeki ilk premier lig maçlarına çıkan bir genco olması sebebiyle (beklenildiği gibi) bu rol için hazır olmadığını belli etti.

yaşının geçkinliği de hesaba katılırsa sakatlığı geçtiğinde top class oyuncu olduğu günlere büyük ihtimalle geri dönemeyecek. yıllardır istikrarlı oyunuyla takımına büyük katkı yapan bu kaliteli premier lig şahsiyetinin sevenlerine sabır; kendisine tanrıdan rahmet diliyorum. sepet sepet yumurta, sakın bizi unutma şehmuz.

------------bonus------------
    takımının detaylı incelemesi için bakınız;
    (bkz: everton/@ceyar i kim vurdu)
    ------------bonus------------
  • gördüğüm en kaliteli 5 sağbekten birisi nasıl olurda yıllardır bu performansla üst segment takımlarda forma giyememiş anlam veremiyorum.
hesabın var mı? giriş yap