• genelde çok sevilen insanlara söylenir.
  • "sana aşığım, içim gidiyo tek bi sözüne bakışına. ama istiyorum ki beni üzme artık, canımı yakma. şimdi gönlümü al, içimi rahatlat, rahat uyuyayım artık huzurla lütfen"
    demektir bazen.

karşıdaki anlamasa da...
  • bu sözün bir adım öncesi veya sonrası aşktır.
  • %90 olasılıkla söylenmek istenen şeyi anlatmaktan uzak olan cümledir. nefret cümlesi değildir de sanki, sitem etmek için; "bana yaptıklarından, beni düşürdüğün pozisyondan, bana hissettirdiklerinden nefret ediyorum" demenin kısa yoludur. gerçek nefreti hissettiren insana söylenmez bu, az kalır. "tiksiniyorum senden" bu tarz bir duyguyu ifade etmek için daha uygundur fakat "senden nefret ediyorum"da hala bir hüzün, "gel bu yaptıklarını geri al, üzme beni" meali, bir bükük dudak esintisi vardır.
  • en etkili sevgi sözü...
  • insanın aklından hiç çıkmayan cümle, bir ifade. sanki onca yaşanılan şeyin yerini almış gibi kalıyor içimizde.
    haklılar ama biz bile kendimizden nefret ediyoruz.
  • "seni sevmiyorum" kadar kırıcı değildir, zira nefretin mayasında aşk vardır, sevgi vardır..
  • "beni cok kizdirdin, ama hala ilgimi cekiyorsun" anlamina gelen cumle.

cunku saniyorum gercekten nefret edilen birine, bu cumleyi sarfedecek kadar bile vakit harcanmaz.
    nefret edilen birinden kosarak kacilir.
    durup aciklama yapilmaz.
  • hele nefret edilen doğumgününde yanınızda değilse daha da hissedilen duygu.
    (bkz: baba senden nefret ediyorum)
  • asik olunan insanlar tarafindan cani acitilan insanlarin icinden gecirdigi cumle. ama insan degil mi bu garip bir kamikaze pilotu oluyor asik olunca. ne kadar nefret etse de asik ya iste, kendine akiyor butun zehri, agliyor filan.
hesabın var mı? giriş yap